Reklama

Aktualności

Jak zostać trenerem personalnym i gdzie najlepiej zrobić kurs w Rzeszowie?

Dodano: 07.08.2018

Jak zostać trenerem personalnym i gdzie najlepiej zrobić kurs w Rzeszowie? - art. sposn.
Trener personalny to zawód, którego popularność znacznie wzrosła w ostatnim czasie. Tematyka treningu, ćwiczeń, zdrowej diety oraz suplementacji stała się nie tylko czymś modnym, ale również standardem dla wielu młodych ludzi. Ponadto połączenie pracy z pasją wydaje się doskonałym pomysłem na zarabianie. Jak zostać trenerem personalnym?
 

Zacznijmy od tego, że dobry trener personalny to naprawdę ktoś bezcenny w czasach, gdy praktycznie każdy może takim trenerem zostać. Co wyróżnia dobrego profesjonalistę i co najważniejsze jak nim zostać? Czy ukończony kurs wystarczy, by osiągnąć sukces w zawodzie? Sprawdźmy…
 

Czym zajmuje się trener personalny?


Rola trenera polega na indywidualnym treningu z podopiecznymi. Dobry trener ma za zadanie dobrać odpowiedni trening, plan żywieniowy i zaaranżować tryb życia w taki sposób, by osoba, która korzysta z jego usług, mogła jak najszybciej osiągnąć wymarzone efekty. Z racji tego, że to praca z drugim człowiekiem, dobry trener osobisty musi także umiejętnie rozmawiać z ludźmi, doradzać im i co najważniejsze wspierać.
 

Jak pracuje trener osobisty?


Prawda jest taka, że często zależy to tylko od samego trenera. Co do czasu pracy, to zazwyczaj jednak treningi osobiste przeprowadza się w godzinach porannych lub popołudniami. Dla klientów to terminy wygodne, kiedy nie pracują i mają czas. Dogodnym czasem jest także weekend. Miejsce pracy zależne jest z kolei od tego, czy trener ma kontrakt z siłownią lub klubem fitness, czy też odwiedza klienta w domu. Kandydat na trenera powinien przede wszystkim kochać sport i aktywność fizyczną – bez tego ani rusz. Ponadto ważny będzie dobry stan zdrowia i dobra kondycja fizyczna. Pośród cech powinny się znaleźć także siła i odporność na stres, komunikatywność i zdolność do łatwego nawiązywania kontaktu z klientami.

Uwaga: Nigdy zamykaj się na swojego klienta. Trener musi aktywnie słuchać – to podstawa i zarazem jedyny sposób, który pozwoli osiągnąć zadowalające wyniki zarówno dla klienta, jak i samego trenera. Nie ma innej drogi - trening personalny musi rozpocząć się od zbudowania zaufania i dobrej relacji, dlatego warto zadbać o odpowiedni kontakt z klientami.
 

Ile można na tym zarobić - zarobki trenera personalnego?


Sprecyzowanie zarobków trenera będzie trudne, bo wiele zależy od formy zatrudnienia oraz liczby godzin pracy. Trener, który rozpoczyna pracę w zawodzie może liczyć na około 2 tys. na rękę – w niektórych województwach stawka będzie nieco wyższa. Z czasem można liczyć na wyższą wypłatę, która pozwala naprawdę dobrze zarobić. 
 

Jak zostać trenerem personalnym?


Najważniejsze to ukończyć odpowiedni kurs na trenera personalnego, podczas którego przechodzi się profesjonalne szkolenie nie tylko z organizacji treningu i technik ćwiczeń, ale także z zakresu dietetyki, suplementacji, fizjoterapii a nawet technik relaksacyjnych. Ponadto można również liczyć na podstawy przedsiębiorczości, dzięki czemu dużo łatwiejsze będzie rozpoczęcie własnej działalności.
 

Co jeszcze jest ważne w zawodzie trenera?


Ukończenie kursu to nie wszystko. Trener osobisty powinien nieustannie poszerzać zakres posiadanej wiedzy. Rozwój osobisty jest bardzo ważny w każdym zawodzie, ale w przypadku trenera personalnego to absolutna podstawa. Kurs to dobry początek lub też uzupełnienie posiadanych już kompetencji – później trzeba jednak nadal się szkolić i praktykować, rozwijać wszelkie opanowane już umiejętności.
Uwaga: Tylko w taki sposób można zostać bardzo dobrym trenerem i wręcz najlepszym w tej branży. Zawód trenera, to taki, gdzie na bieżąco należy aktualizować swoją wiedzę. W innym przypadku zostaniemy w tyle za innymi i konkurencja nas pokona.
 

Dlaczego warto ukończyć kurs?


Trener personalny to zawód poparty przede wszystkim odpowiednio zdobytą wiedzą oraz latami praktyki. Ukończenie dobrego kursu pozwala nie tylko nabyć wiedzę z materiału teoretycznego, ale również przejść szkolenie praktyczne – to bardzo dobry start, który także umożliwia szybsze znalezienie pracy.
 

Gdzie zrobić kurs na trenera w Rzeszowie?


Zastanawiałeś się nad zawodem trenera personalnego? Jeżeli tak, to wybierz odpowiednie szkolenie. Podczas kursu na trenera osobistego w otrzymasz odpowiednie umiejętności i wiedzę, która zostanie przekazana przez najlepszych trenerów z branży. Ukończenie kursu pozwoli Ci rozpocząć przygodę z zawodem trenera i przez zdobyte doświadczenie przyciągać klientów.
 

Najbardziej znanymi placówkami gdzie można zrobić taki kurs jest Rzeszowska Akademia Sportu oraz Akademia Polska
 

Aktualne terminy kursów można sprawdzić tutaj: Kurs trenera personalnego Rzeszów

Zastanawiasz się, czy poradzisz sobie na szkoleniu? Bez obaw. Zaczynamy od podstaw i stopniowo przechodzimy na wyższe poziomy zaawansowania. To doskonała okazja, by nauczyć się od zera wiedzy, która umożliwi funkcjonowanie w zawodzie. Zdobyta wiedza będzie odbywać się wraz z ćwiczeniami praktycznymi.
 

Jak przebiega szkolenie w Rzeszowie?


Na koniec jeszcze krótka informacja odnośnie przebiegu oferowanego kursu na trenera personalnego. Szkolenie składa się z 6 zjazdów. To profesjonalne zajęcia teoretyczno-praktyczne – wiedza poparta zajęciami praktycznymi. Terminy zostały zaplanowane tak, by każdy znalazł czas na przybycie oraz przygotowanie się do zajęć.

Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Wojciech Buczak wytyka prezydentowi Ferencowi podpisanie deklaracji w sprawie uchodźców

RZESZÓW. Buczak boi się o bezpieczeństwo, a Ferenc z kolei zapewnia, że chce przyjąć jedynie chrześcijan. ...

Dodano: 18.10.2018 | Komentarze: 1

18,7 mln zł na poszerzenie oferty multimedialnej Podziemnej Trasy Turystycznej. Powstanie m.in. skwer kultury

RZESZÓW. Stworzona zostanie aranżacja holu, ekspozycja multimedialnej Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie oraz tzw. skwer kultury. ...

Dodano: 18.10.2018 | Komentarze: 0

Odkryto ponad 50 bomb lotniczych. W akcji uczestniczyli saperzy z Rzeszowa

PODKARPACIE. Patrol Wojska Polskiego wykopał z ziemi i zabezpieczył 50 bomb lotniczych oraz 45 sztuk innych elementów. ...

Dodano: 18.10.2018 | Komentarze: 0

187 mln zł na rewitalizację linii Padew-Mielec-Dębica. PKP PLK przebuduje m.in. 9 stacji i 32 km torów

PODKARPACIE. Przebudująperony na 9 stacjach i przystankach oraz tory na długości 32 km między Mielcem a Dębicą. ...

Dodano: 18.10.2018 | Komentarze: 0

Wmurowano akt erekcyjny pod budowę Jednostki Ratowniczej-Gaśniczej nr 3. Obiekt znajdzie się na Dworzysku

RZESZÓW. Wykonawca robót będzie firma Baudziedzic, która zrealizuje główną część inwestycji za kwotę 14 919 883,75 zł. ...

Dodano: 18.10.2018 | Komentarze: 0

Rzeszów pod lupą

Fotorelacje z Rzeszowa

Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem