Reklama

Aktualności

Po studiach w WSPiA znajdziesz pracę

Dodano: 02.07.2018

Po studiach w WSPiA znajdziesz pracę - art. sposn.
Prawie 96 procent absolwentów studiów II stopnia oraz 93 procent absolwentów pięcioletnich jednolitych studiów w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej znajduje pracę po ukończeniu nauki!

Tak wynika z najnowszych badań opublikowanych w Ogólnopolskim systemie monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA) w czerwcu 2018 roku. Badanie co roku opracowuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w oparciu o dane udostępnione przez ZUS.

Tegoroczne badanie Ekonomicznych Losów Absolwentów przygotowane zostało po raz trzeci i objęło absolwentów z 2016 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przygotowując zestawienie, skorzystało z danych udostępnionych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Główny Urząd Statystyczny.

Z systemu ELA jednoznacznie wynika, że prawie 96 procent absolwentów studiów II stopnia w WSPiA (kierunki: „administracja” oraz „bezpieczeństwo wewnętrzne”) znajduje pracę po ukończeniu nauki (II miejsce na Podkarpaciu). W przypadku jednolitych studiów magisterskich na kierunku „prawo” jest to aż 93 procent (najlepszy wynik w regionie). Bardzo dobrze na rynku pracy radzą sobie także absolwenci studiów I stopnia (kierunków „administracja” i „bezpieczeństwo wewnętrzne), po których najczęściej kontynuuje się naukę. W tym przypadku po ukończeniu studiów pracę znajduje blisko 80 procent absolwentów WSPiA (najlepszy wynik na Podkarpaciu).

Ile zarabiają absolwenci WSPiA?

Na najwyższą pensję zaraz po studiach – w wysokości 2700 zł – mogą liczyć absolwenci studiów II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA. Pod względem zarobków zaraz po studiach absolwenci jednolitych studiów magisterskich na kierunku „prawo” otrzymują pensję w wysokości prawie 2550 zł (I miejsce w regionie). Ekonomiczne Losy Absolwentów pokazują także, że absolwenci studiów I i II stopnia na kierunku „administracja” w WSPiA zaraz po ukończeniu nauki otrzymują około 2400 zł (III miejsce na Podkarpaciu), a absolwenci studiów I stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” o 100 zł mniej (II miejsce w regionie).

Z tegorocznego badania Ekonomicznych Losów Absolwenta wynika także, że prawnicy po studiach w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej najszybciej w regionie znajdują pracę na etacie. Zajmuje im to niecały miesiąc. Po studiach I i II stopnia na kierunku „administracja” absolwenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej na poszukiwaniu etatowej pracy spędzają niewiele powyżej miesiąca. W przypadku studiów I i II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” poszukiwanie pracy etatowej absolwentowi WSPiA zajmuje niecałe 2 miesiące.

Trzecie już monitorowanie Ekonomicznych Losów Absolwentów przygotowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego kolejny raz potwierdza wysoką jakość kształcenia na wszystkich kierunkach studiów w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Potwierdza także, że tworzenie mniejszej ilości, ale mocnych kierunków daje efekty w postaci dobrze przygotowanych do wejścia na rynek pracy absolwentów. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa od początku istnienia tworząc kierunek studiów, rozwija go tak, aby był mocny, z tradycjami oraz co najmniej z uprawnieniami magisterskimi.
 
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa

WSPiA jest najstarszą szkołą wyższą na Podkarpaciu utworzoną w 1995 r. Prowadzi studia w dwóch Kolegiach Dydaktycznych: Kolegium Administracji, Biznesu i Zarządzania oraz Kolegium Prawa i Bezpieczeństwa. Studenci do wyboru mają cztery kierunki studiów: „administrację” (studia I i II stopnia), „zarządzanie” (studia I stopnia), „prawo” (5-letnie studia magisterskie) oraz „bezpieczeństwo wewnętrzne” (studia I i II stopnia). WSPiA jest jedyną uczelnią na Podkarpaciu, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych. Daje jej to status uczelni akademickiej.

Ekonomiczne Losy Absolwentów

ELA jest jedynym na świecie systemem, który generuje automatyczne raporty o każdym kierunku studiów wszystkich uczelni w kraju. Gromadzi dane o ekonomicznych losach wszystkich absolwentów polskich szkół wyższych, żeby ustalić – ile zarabiają, jak długo po studiach szukają pracy lub ilu wśród nich jest bezrobotnych. Zbiory danych pochodzą z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Głównego Urzędu Statystycznego, a także z POL-onu. Automatyczna analiza dokonywana jest przy pomocy unikatowego w skali światowej oprogramowania.
 
Więcej informacji o studiach w WSPiA znajdziesz na stronie www.wspia.eu.

 

Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Wojewódzki Konserwator Zabytków nie zgadza się na wymianę nawierzchni ul. Mickiewicza

RZESZÓW. O poszerzeniu rzeszowskiego deptaka o ul. Mickiewicza Ratusz zdecydował w ubiegłym roku. ...

Dodano: Dzisiaj | Komentarze: 0

Łącznikiem ul. Lubelskiej z ul. Warszawską pojedziemy w maju?

RZESZÓW. Dyrektor MZD informuje, że inwestycja może być gotowa już w maju. ...

Dodano: Dzisiaj | Komentarze: 0

Wyrzucił butelkę, która rozbiła szybę jadącego za nim pojazdu. Dostał 16 punktów karnych i 500 zł mandatu

PODKARPACIE. Pirat drogowy został zatrzymany w Nisku. ...

Dodano: Dzisiaj | Komentarze: 0

Znamy lokalizację rzeszowskich przystanków Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Poznaliśmy pięć przystanków, które na pewno powstaną w przestrzeni miejskiej miasta. ...

Dodano: Dzisiaj | Komentarze: 0

20-latek stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mężczyzna został przewieziony do szpitala

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 15, na drodze powiatowej w Kupnie.  ...

Dodano: Dzisiaj | Komentarze: 0

Rzeszów pod lupą

Fotorelacje z Rzeszowa

Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem