Reklama

Aktualności Podkarpacie

34-latek znęcał się nad rodzicami. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

Dodano: 06.02.2019

34-latek znęcał się nad rodzicami. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności - Aktualności Podkarpacie

fot. Pixabay

PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Dębicy nadzoruje śledztwo przeciwko 34 – letniemu mieszkańcowi Nagoszyna Mirosławowi R. któremu zarzuca się m.in. znęcanie nad rodzicami oraz wymuszenie rozbójnicze wobec matki.

W dniu 30 stycznia 2019 r. w godzinach wieczornych funkcjonariusze Posterunku Policji w Żyrakowie zostali poinformowani o awanturze, jaką wszczął będący pod wpływem alkoholu Mirosław R., w czasie pobytu u jednego z sąsiadów w miejscowości Nagoszyn. W wyniku podjętej interwencji Mirosław R. został zatrzymany do wytrzeźwienia. W związku z zaistniałym zdarzeniem funkcjonariusze Policji dokonali rozpytania członków najbliższej rodziny Mirosława R. na temat jego dotychczasowego trybu życia, a przede wszystkim przestrzegania przez niego porządku prawnego.

W trakcie rozmowy przeprowadzonej w dniu 31 stycznia 2019 r. z matką Mirosława R. funkcjonariusze Policji wdrożyli w rodzinie procedurę niebieskiej karty, przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz skierowali do Prokuratury Rejonowej w Dębicy wniosek o zobowiązanie Mirosława R. do leczenia odwykowego przeciwalkoholowego w warunkach szpitalnych.

W trakcie dalszych czynności procesowych ustalono, że sprawca w okresie od lipca 2018 r. do stycznia 2019 r. dopuścił się trzech wymuszeń rozbójniczych na swojej matce zmuszając ją do wydania łącznie kwoty nie mniejszej niż 320 złotych, poprzez stosowanie wobec niej przemocy polegającej na przyduszaniu jej pierzyną i wypowiadanie gróźb zniszczenia mienia oraz pozbawienia życia.REKLAMA

Ponadto ujawniono przestępstwo znęcania się fizycznego i psychicznego nad rodzicami, 62-letnią matką i 62-letnim ojcem, polegające na różnych formach nękania psychicznego i fizycznego, w tym wszczynaniu pod wpływem alkoholu awantur domowych, używaniu wyzwisk, wypowiadaniu gróźb pozbawienia życia, niszczeniu sprzętów gospodarstwa domowego, wkładaniu głowy matki do muszli klozetowej, wyrzucaniu jej na zewnątrz domu i zmuszaniu do przebywania w niskich temperaturach bez odpowiedniej odzieży, wyśmiewaniu się z choroby ojca, zrzucaniu go z fotela i wylewaniu wiadra z wodą na jego głowę.

Wymienionemu zarzuca się również zabór w celu przywłaszczenia kosiarki o wartości 600 złotych na szkodę matki. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mirosław R. zasadniczo przyznał się do popełnienia zarzucanych czynów, z pominięciem kradzieży kosiarki, którą rzekomo pożyczył koledze i zapomniał jej odebrać.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Dębicy w dniu 1 lutego 2019 roku zastosował wobec Mirosława R. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Za zarzucone przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

20-latek stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mężczyzna został przewieziony do szpitala - Aktualności Podkarpacie

20-latek stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mężczyzna został przewieziony do szpitala

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 15, na drodze powiatowej w Kupnie.  ...

Pod 44-letnim wędkarzem załamał się lód - Aktualności Podkarpacie

Pod 44-letnim wędkarzem załamał się lód

PODKARPACIE. Do niebezpiecznego zajścia doszło w piątek na basenie poeksploatacyjnym żwirowni w Czarnej Sędziszowskiej. ...

W Jaśle szkolą winiarzy. Jak dużym zainteresowaniem cieszy się ten zawód? - Aktualności Podkarpacie

W Jaśle szkolą winiarzy. Jak dużym zainteresowaniem cieszy się ten zawód?

JASŁO. Kurs obejmuje łącznie 320 godzin wykładów, podzielonych na 20 zjazdów weekendowych. ...

20 latek z gminy Nowa Dęba z 9 zarzutami. Mężczyzna m.in. groził najbliższej rodzinie i pobił siostrę  - Aktualności Podkarpacie

20 latek z gminy Nowa Dęba z 9 zarzutami. Mężczyzna m.in. groził najbliższej rodzinie i pobił siostrę

PODKARPACIE. 20-letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba był notowany w przeszłości za przestępstwa kryminalne. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem