Reklama

Aktualności Podkarpacie

80 000 zł na dofinansowanie projektów filmowych związanych z Podkarpaciem

Dodano: 11.04.2019

80 000 zł na dofinansowanie projektów filmowych związanych z Podkarpaciem - Aktualności Podkarpacie

fot. Pixabay

Ruszyła kolejna edycja konkursu pn. „Podkarpacka Kronika Filmowa”, który ma na celu wsparcie finansowe projektów filmowych związanych z naszym regionem. Zgłoszenia przyjmowane będą do  6 maja br.

Podkarpacka Komisja Filmowa, działająca w strukturze WDK w Rzeszowie, ogłosiła konkurs na wspieranie produkcji filmowej pn. „Podkarpacka Kronika Filmowa”. Łączna pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów wynosi 80 000 zł i pochodzi z budżetu Województwa Podkarpackiego. W konkursie mogą wziąć udział producenci filmowi, instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe.
Celem Konkursu jest utrwalenie w postaci filmów wydarzeń, miejsc i ludzi związanych z Podkarpaciem. Konkurs służy dokumentowaniu historii, teraźniejszości i dziedzictwa kulturowego regionu. PKF czeka na zgłoszenia do 6 maja br.

Jest to już czwarta edycja konkursu „Podkarpacka Kronika Filmowa”. W ramach poprzednich trzech edycji łącznie dofinansowano 18 filmów kwotą 240 tys. złotych. Wśród nich znalazły się m.in. produkcje o Edwardzie Januszu i Franciszku Kotuli. Większość filmów emitowana była w TVP3 Rzeszów, oddziałach regionalnych oraz podczas pokazów premierowych organizowanych w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Filmy „Kolekcja” w reż. Marcina Polara oraz „Wypasiony raj” w reż. Rafała Gużkowskiego prezentowane były na Krakowskim Festiwalu Filmowym, pierwszy w konkursie głównym, drugi w panoramie.REKLAMA

Regulamin konkursu oraz dokumenty aplikacyjne

3. edycja konkursu w ramach PRFF

W najbliższy piątek (12 kwietnia) zostanie ogłoszona 3. edycja konkursu na wspieranie produkcji filmowej w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego.

Fundusz powstał w 2017 roku. Celem funduszu jest wspieranie produkcji, które mają się przyczynić do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest powiązanie produkcji z województwem podkarpackim poprzez m.in.: tematykę, twórców (przedsiębiorców i specjalistów z branży audiowizualnej działających w regionie), a przede wszystkim poprzez miejsce realizacji filmu.

W ciągu dwóch poprzednich edycji konkursu, Podkarpacka Komisja Filmowa wsparła produkcję 7 filmów (w tym 5 filmów fabularnych, 1 dokumentalnego i 1 animowanego). Wśród nich znalazły się: „Zimna wojna” w reż. Pawła Pawlikowskiego, „Ułaskawienie” w reż. Jana Jakuba Kolskiego, „Eter” w reż. Krzysztofa Zanussiego, „Władcy Przygód. Stad do Oblivio” w reż. Tomasz Szafrańskiego, „Boże Ciało” w reż. Jana Komasy, „Insekt” w reż. Marcina Podolca i „Polski Schindler” w reż. Barbary Necek.

Środki Funduszu pochodzą z dotacji z budżetu Województwa Podkarpackiego. Pula środków w 2019 roku wynosi 500 tys. zł. Termin przyjmowania wniosków upływa 13 maja 2019 r.
 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Śmiertelny wypadek na trasie Przemyśl-Dynów. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 17.00 - Aktualności Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na trasie Przemyśl-Dynów. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 17.00

PODKARPACIE. Do wypadku doszło dziś przed godz. 12, w miejscowości Reczpol. ...

Tragedia w Rudawce Rymanowskiej. Nie żyje 50-latek, któremu spadł na głowę kamień - Aktualności Podkarpacie

Tragedia w Rudawce Rymanowskiej. Nie żyje 50-latek, któremu spadł na głowę kamień

PODKARPACIE. Pomimo reanimacji życia 50-letniego mieszkańca województwa lubelskiego, nie udało się uratować. ...

Biegał półnagi wokół zabytkowej fontanny. Przy pijanym 23-latku znaleziono marihuanę  - Aktualności Podkarpacie

Biegał półnagi wokół zabytkowej fontanny. Przy pijanym 23-latku znaleziono marihuanę

KOLBUSZOWA. Dziwne zachowane młodego mężczyzny wzbudziło czujność dzielnicowych. ...

Pod szczytem Tarnicy znaleziono niewybuch. Do czasu przyjazdu saperów zamknięto szlaki - Aktualności Podkarpacie

Pod szczytem Tarnicy znaleziono niewybuch. Do czasu przyjazdu saperów zamknięto szlaki

RZESZÓW. Niewybuch został znaleziony przez jednego z turystów. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem