Reklama

Aktualności Podkarpacie

Duże inwestycje w regionie. Zobacz, co powstaje na Podkarpaciu

Dodano: 29.07.2015

Duże inwestycje w regionie. Zobacz, co powstaje na Podkarpaciu - Aktualności Podkarpacie

Wizualizacja powstającej w Milecu Galerii handlowej AVIATOR, źródło: Rank Progress SA

PODKARPACIE. Przygotowaliśmy zestawienie kilku dużych przedsięwzięć inwestycyjnych realizowanych w województwie podkarpackim. Sprawdź, jak rozwija się nasz region.

Nowe muzeum


Powstaje Muzeum im. Ulmów. Pierwsze ekspozycje będzie można oglądać już wiosną 2016 r. Na chwilę obecną kontynuowane są intensywne prace budowlane. Placówka tworzona jest w celu upamiętnienia Polaków, którzy z narażeniem życia ratowali Żydów. Wnętrze obiektu będzie odtworzeniem domu, w jakim żyła rodzina Ulmów. Koncepcja jest wdrażana od października 2013. Koszt inwestycji to 8 460 000 zł. Muzeum będzie nowoczesne, wykorzystujące współczesne technologie ekspozycyjne, w tym wiele narzędzi multimedialnych.

Więcej na temat Muzeum w ARTYKULE.

Modernizacja mostu w Domaradzu

Do września bieżącego roku przeprowadzany będzie remont lewej części przeprawy w miejscowości Domaradz. Później ekipa zajmie się przebudową fragmentu prawego. Koniec inwestycji zapowiedziano na listopad 2015. Odnowiony zostanie most na rzece Stobnica. Realizatorem robót jest Przedsiębiorstwo Budowlane STALMOST Sp. z o.o. z siedzibą w Stalowej Woli. Prace już wystartowały.

Więcej na temat remontu mostu w ARTYKULE.

Kolejna gigantyczna galeria handlowa

Tym razem padło na Mielec. To tam powstanie nowe centrum handlowe, które ma nosić nazwę Aviator. Inwestycja jest realizowana w rejonie ul. Wolności i Powstańców Warszawy. Takiego obiektu w tej miejscowości jak dotąd nie było. Roboty na placu budowy przebiegają przez zarzutów. Jeżeli nie dojdzie do żadnych opóźnień, centrum zostanie otwarte na wiosnę 2016. Galeria jest wznoszona na powierzchni 34 tys. metrów kwadratowych. Do wynajmu przewiduje się ponad 25 tys. metrów kwadratowych. W centrum powstaną supermarket spożywczy, market RTV i AGD, strefa gastronomiczna, fitness, punkty usługowe, sklepy obuwnicze oraz odzieżowe a także pierwszy w regionie multipleks kinowy. Dodatkowo zbudowany zostanie plac parkingowy dla 1100 aut.

Więcej na temat galerii w ARTYKULE.REKLAMA

Remont linii kolejowej


Naprawiana jest linia kolejowa oraz nawierzchnia przejazdu. Chodzi o odcinek drogi wojewódzkiej nr 887 relacji Łańcut – Leżajsk. Prace drogowe w tej części regionu trwają od 21 lipca. Roboty zakończą się prawdopodobnie 5 sierpnia. Na czas remontu przejazd kolejowy na ul. Grunwaldzkiej został całkowicie zablokowany.

Więcej na temat remontu w ARTYKULE.

Imponująca przeprawa w Bojanowie


Kontynuowana jest modernizacja mostu w Bojanowie. Inwestycję realizuje firma Skanska. Projekt zostanie wdrożony do listopada bieżącego roku. Koszt działań oszacowano na kwotę prawie 4,5 mln zł netto. Za to uda się wyremontować 290-metrowy odcinek trasy nr 861 w Bojanowie oraz kompletnie odnowić most na rzece Łęg, który był w bardzo złym stanie technicznym. Zaprojektowana została przeprawa na klasę obciążenia A, która pozwoli na przejazd pojazdów ważących nawet do 50 ton. Poza tym, wykonawca zajmie się również modernizacją dojazdów i zjazdów. Dodatkowo wybudowane będą ciągi pieszo-rowerowe oddzielone od szosy barierkami drogowymi. Uwzględniono też montaż balustrad ochronnych i nowoczesnego oświetlenia ulicznego. Umocnione mają być brzegi rzeki. Dzięki inwestycji możliwe będzie znaczące poprawienie bezpieczeństwa w tej części regionu podkarpackiego oraz istotne usprawnienie ruchu samochodowego i pieszo-rowerowego.

Więcej na temat przebudowy przeprawy w ARTYKULE.

Droga ekspresowa S19

Wystartowały prace nad drogą ekspresową S19 Świlcza – Rzeszów Południe. Póki co trwają prace ornitologiczne, archeologiczne i roboty przygotowawcze. Ekipa prowadzi wycinkę drzew, wyburzanie budynków oraz przebudowę linii gazu wysokiego ciśnienia i linii energetycznej niskiego napięcia. Dodatkowo kontynuowane są prace nad drogami technologicznymi. Od 16 lipca realizowane są też roboty nad kolejnym odcinkiem drogi ekspresowej S19 prowadzącym od Sokołowa Małopolskiego do Stobiernej.

Więcej na temat drogi ekspresowej w ARTYKULE.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Urzędnicy gminy Żołynia podejrzani o wyłudzenie ok. milionowej dotacji. 7 osób usłyszało zarzuty - Aktualności Podkarpacie

Urzędnicy gminy Żołynia podejrzani o wyłudzenie ok. milionowej dotacji. 7 osób usłyszało zarzuty

PODKARPACIE. Wobec  podejrzanych prokurator zastosował  środki zapobiegawcze, w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju o...

27 interwencji strażaków na Podkarpaciu. Obyło się bez poważniejszych incydentów - Aktualności Podkarpacie

27 interwencji strażaków na Podkarpaciu. Obyło się bez poważniejszych incydentów

PODKARPACIE. Nie odnotowano żadnych wypadków z udziałem ludzi. ...

Bilety na pociągi Polregio dostępne w aplikacji e-podróżnik.pl - Aktualności Podkarpacie

Bilety na pociągi Polregio dostępne w aplikacji e-podróżnik.pl

PODKARPACIE. Aplikacja mobilna e-podróżnik.pl to kolejny kanał sprzedaży, w którym dostępne będą bilety jednorazowe i okresowe...

Ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem na Podkarpaciu. Pogoda ma się pogorszyć od godz. 17 - Aktualności Podkarpacie

Ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem na Podkarpaciu. Pogoda ma się pogorszyć od godz. 17

PODKARPACIE. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na poziomie 80%. ...

Zmieniono pozwolenie zintegrowane Kronospanu. Umieszczone zostaną m.in. tablice z wynikami emisji zakładu - Aktualności Podkarpacie

Zmieniono pozwolenie zintegrowane Kronospanu. Umieszczone zostaną m.in. tablice z wynikami emisji zakładu

MIELEC. Wydana decyzja jest najbardziej restrykcyjną z dotychczas wydanych dla mieleckiej firmy. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem