Reklama

Aktualności Podkarpacie

Oto najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom na Podkarpaciu

Dodano: 14.09.2018

Oto najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom na Podkarpaciu - Aktualności Podkarpacie

fot. Pixabay

PODKARPACIE. Wg. raportu opublikowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji, najczęściej nadawane imiona w województwie podkarpackim to Julia i Jakub. Dane wskazują również, że na Podkarpaciu rodzi się więcej chłopców.

Prezentowana statystyka zawiera dane zebrane na przestrzeni 2013-2018 roku. Warto zauważyć, że trendy w nadawaniu imion aż po dzień dzisiejszy pozostają niezmienne. Wśród chłopców, w czołówce przewijają się imiona Antoniego, Szymona i Jakuba. Natomiast wśród dziewczynek króluje Julia, Lena i Zuzanna.

Chłopcy > Dziewczyny

Nieprzerwanie od 2013 roku aż do połowy roku 2018 notowany jest większy wskaźnik urodzeń chłopców niż dziewczynek. W ostatnich latach średnio na Podkarpaciu rodzi się 10087 niemowlaków płci żeńskiej oraz 10635 płci męskiej. Najwięcej dzieci urodziło się w 2017 roku (23907 dzieci).

Najmniej popularne imiona

Przekrój najmniej popularnych imion jest dość szeroki i z roku na rok ulega zmianie, jednak największy wpływ na wyobraźnie mieszkańców Podkarpacia mają imiona angielskie tj. Dorothy, Annabelle czy chociażby Nicole. W przypadku płci męskiej pojawiają się takie imiona jak: Vincent, Nathaniel oraz Lucas.

Wśród najoryginalniejszych imion znajdziemy: Soraya, Kai, Dżesika, Ariana, Kasjan, Dylan, Kostek, Lara, Adelajda, Roch, Lew, Bibiana, Kristian, Dacjan, Zara, Uriel, Zoja oraz Dorian. Należy zaznaczyć, że imiona żeńskie ulegają znacznie większym wpływom innych kultur niż imiona męskie.REKLAMA

Kiedyś popularne, dzisiaj zapomniane

Wśród imion, które kiedyś cieszyły się dużą sławą, a aktualnie występują jedynie sporadycznie, (średnio dwukrotnie w ciągu roku) znajdziemy Lucjana, Henryka, Fryderyka, Felicjana, Danutę, Janinę, Ireneusza, Jolantę, Ireneusza oraz Mariusza i Krystynę.
Dane z I półrocza 2018 roku

Dotychczas, łącznie na Podkarpaciu w 2018 roku urodziło się 11179 dzieci. Urodziło się 342 Antonii, 308 Szymonów, 262 Jakubów, 202 Janów, 191 Franciszków, 170 Kacprów, 170 Aleksandrów, 169 Mikołajów, 165 Filipów oraz 150 Michałów. Poniżej pierwszej dziesiątki znajdują się takie imiona jak: Miłosz, Wojciech, Wiktor, Adam oraz Tymoteusz.

Dodatkowo w br. na Podkarpaciu przybyło 287 Zuzann, 279 Julii, 245 Len, 230 Maj, 203 Emilii, 192 Hann, 189 Zofii, 168 Aleksander, 165 Oliwii oraz 155 Milen. Poniżej pierwszej dziesiątki znajduje się Amelia, Wiktoria, Alicja, Laura oraz Maria.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Od 1 grudnia obowiązywać będą wyłącznie elektroniczne zwolnienia lekarskie - Aktualności Podkarpacie

Od 1 grudnia obowiązywać będą wyłącznie elektroniczne zwolnienia lekarskie

PODKARPACIE. Według danych Ministerstwa Zdrowia od stycznia 2016 r. do 6 listopada br. lekarze wystawili 7,5 mln e-ZLA. ...

12-letni Daniel z powiatu brzozowskiego odnaleziony  - Aktualności Podkarpacie

12-letni Daniel z powiatu brzozowskiego odnaleziony

BRZOZÓW. Wczoraj po godzinie 15, chłopiec został odnaleziony w lesie, około 5 km od swojego domu. ...

Trwają poszukiwania zaginionego 12-latka z powiatu brzozowskiego - Aktualności Podkarpacie

Trwają poszukiwania zaginionego 12-latka z powiatu brzozowskiego

BRZOZÓW. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że chłopiec wyszedł z domu przedwczoraj około godz. 14.30. ...

Rośnie liczba pracujących w gospodarce na Podkarpaciu. Największy wzrost zanotowano w rolnictwie - Aktualności Podkarpacie

Rośnie liczba pracujących w gospodarce na Podkarpaciu. Największy wzrost zanotowano w rolnictwie

PODKARPACIE. Poza rolnictwem najwięcej osób pracowało w przemyśle – 174,7 tys. osób. ...

Umowa na realizację kolejnego odcinka S19 podpisana - Aktualności Podkarpacie

Umowa na realizację kolejnego odcinka S19 podpisana

PODKARPACIE. Odcinek od węzła Nisko Południe do węzła Podgórzezrealizują za kwotę 272,5 mln zł, w terminie 34 miesięcy. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem