Reklama

Aktualności Podkarpacie

Trzy miasta na Podkarpaciu zmienią granice od stycznia 2019 roku

Dodano: 30.11.2018

Trzy miasta na Podkarpaciu zmienią granice od stycznia 2019 roku - Aktualności Podkarpacie

fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Od 2019 roku trzy miasta w województwie podkarpackim zwiększą swój obszar. Najwięcej powiechrzni zyska Sędziszów Małopolski. 

Z dniem 1 stycznia 2019 r. ulegną zmianie granice niektórych miast i gmin w województwie podkarpackim. Miasta Kolbuszowa, Rzeszów i Sędziszów Małopolski powiększą swoją powierzchnię, a Pruchnik nieznacznie zmniejszy.

Największe zmiany dotyczą miasta Sędziszów Małopolski, do którego zostaną włączone cztery miejscowości z gminy Sędziszów Małopolski (powiat ropczycko-sędziszowski): Borek Wielki, o powierzchni 1157,66 ha, Kawęczyn Sędziszowski, o powierzchni 395,62 ha, Wolica Ługowa, o powierzchni 396,66 ha, oraz Wolica Piaskowa, o powierzchni 752,60 ha. W wyniku tych zmian dotychczasowa powierzchnia miasta zwiększy się 3,7 razy.

Z kolei do miasta na prawach powiatu Rzeszów włączone zostaną dwie miejscowości z powiatu rzeszowskiego: Miłocin, o powierzchni 90,25 ha, z gminy Głogów Małopolski oraz Matysówka, o powierzchni 529,77 ha, z gminy Tyczyn.REKLAMA

Do miasta Kolbuszowa włączona zostanie część obszaru miejscowości Kolbuszowa Dolna, o powierzchni 3,53 ha, z gminy Kolbuszowa w powiecie kolbuszowskim.

Niewielkie zmiany wystąpią w powiecie jarosławskim: do miasta Pruchnik zostanie włączona część miejscowości Jodłówka, o powierzchni 0,54 ha, z gminy Pruchnik oraz wyłączona z miasta Pruchnik część o powierzchni 2,26 ha i włączona do Jodłówki.

W powiecie ropczycko-sędziszowskim nastąpi także niewielka zmiana polegająca na przyłączeniu do gminy Iwierzyce części miejscowości Zagorzyce, o powierzchni 0,73 ha, z gminy Sędziszów Małopolski.
 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

20-latek stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mężczyzna został przewieziony do szpitala - Aktualności Podkarpacie

20-latek stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mężczyzna został przewieziony do szpitala

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 15, na drodze powiatowej w Kupnie.  ...

Pod 44-letnim wędkarzem załamał się lód - Aktualności Podkarpacie

Pod 44-letnim wędkarzem załamał się lód

PODKARPACIE. Do niebezpiecznego zajścia doszło w piątek na basenie poeksploatacyjnym żwirowni w Czarnej Sędziszowskiej. ...

W Jaśle szkolą winiarzy. Jak dużym zainteresowaniem cieszy się ten zawód? - Aktualności Podkarpacie

W Jaśle szkolą winiarzy. Jak dużym zainteresowaniem cieszy się ten zawód?

JASŁO. Kurs obejmuje łącznie 320 godzin wykładów, podzielonych na 20 zjazdów weekendowych. ...

20 latek z gminy Nowa Dęba z 9 zarzutami. Mężczyzna m.in. groził najbliższej rodzinie i pobił siostrę  - Aktualności Podkarpacie

20 latek z gminy Nowa Dęba z 9 zarzutami. Mężczyzna m.in. groził najbliższej rodzinie i pobił siostrę

PODKARPACIE. 20-letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba był notowany w przeszłości za przestępstwa kryminalne. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem