Reklama

Aktualności Podkarpacie

Wakacyjny sierpień w Rzeszowie i w regionie. Zobacz nasze propozycje

Dodano: 03.08.2015

Wakacyjny sierpień w Rzeszowie i w regionie. Zobacz nasze propozycje - Aktualności Podkarpacie

Fot. RESinet.pl

Nie masz planów na ostatni wakacyjny miesiąc? Nie szykujesz żadnych wyjazdów poza Podkarpacie? Nic straconego! Nie musisz się nudzić, bowiem w naszym regionie odbędzie się sporo ciekawych przedsięwzięć. Mamy listę największych imprez i zabaw organizowanych w Rzeszowie oraz innych podkarpackich miejscowościach.

W RZESZOWIE


Przystanek Wakacje w Millenium Hall


W Millenium Hall w czasie wakacji letnich na każde dziecko czeka moc atrakcji. W każdą sobotę i niedzielę w godzinach 12.00-18.00 odbywać się będą bezpłatne zajęcia dla dzieci. Od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 16.00 zapraszamy do udziału w letnich półkoloniach. Półkolonie podzielone są na tematyczne tygodnie.

Harmonogram:

03.08-07.08 tydzień brazylijski – capoeira, samba, kultura brazylijska
10.08.-14.08 tydzień taneczny – zajęcia z baletu, hip hopu, show dance
17.08-21.08 tydzień kulinarny – warsztaty cukiernicze, warsztaty kuchni włoskiej
24.08-28.08 tydzień muzyczny – nauka gry na instrumentach, zabawy muzyczne

Pakiet obejmuje również obiad, bilet na bajkę w Multikinie lub kinie 9D, zajęcia sportowe, gry i zabawy. Istnieje możliwość zapisania dzieci na poszczególne dni ferii lub na cały tydzień. Cena: 45 zł za dzień lub 225 zł za tydzień. Zapisy dzieci od lat 5 odbywają się w Centrum Zabaw Fantazja (poziom 2) od godz.10 do 21. Od pierwszego dnia ferii zapisy od godz. 7.30. Dzieci przebywać będą na terenie Centrum pod opieką doświadczonych animatorów. Informacje pod numerem telefonu 667 943 370.

Wakacje z Muzeum Dobranocek

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie zaprasza na cykl warsztatów kreatywnych i filmowych oraz lekcji muzealnych dla dzieci i młodzieży organizowanych czasie wakacji letnich.

Program:

4.08 - 7.08, godz. 11.00 - 13.00 - Tydzień gier i zabaw
Ekscytujące igrzyska w grach planszowych! W programie dobranockowe zagadki, gry i zabawy. Stworzymy wyjątkową grę planszową i pobawimy się w kalambury!

11.08 - 14.08, godz. 11.00 - 13.00 - Tydzień animacji Walta Disney'a
Tydzień klasycznych animacji rysunkowych, które powstały w amerykańskim studio filmowym – „Walt Disney Pictures”. Uczestnicy będą mogli poznać historię, najwspanialsze przykłady oraz spróbować swoich sił w klasycznej sztuce animacji rysunkowej. Weźmiemy pod lupę „Myszkę Miki” i „Kubusia Puchatka”.

18.08 - 21.08, godz. 11.00 - 13.00 - Tydzień podróży z Bolkiem i Lolkiem
Zwiedzanie Starego Kontynentu szlakiem wakacyjnych podróży Bolka i Lolka. W trakcie zajęć odwiedzimy m. in. Finlandię, Hiszpanię i Włochy. Przyjrzymy się tradycjom, przyzwyczajeniom, kulturze oraz „zasmakujemy” wakacyjnej przygody! Zagadki, krzyżówki i rebusy pomogą nam utrwalić zdobytą wiedzę!

25.08 - 28.08, godz. 11.00-13.00 - Tydzień bajkowego origami
Warsztaty tradycyjnej sztuki japońskiej – origami – w dobranockowym wydaniu! Podczas zajęć będzie można nauczyć się jak z kartek kolorowego papieru wyczarować miniaturowe zwierzątka oraz bajkowych bohaterów.

Warsztaty: Zapisy pod numerem telefonu: 17 852 57 15. Cena tygodniowych zajęć: 30 zł / os. Cena za jeden wybrany dzień: 10 zł / os.

Osiedlowo


W sezonie wakacyjnym rzeszowskie dzielnice obchodzą Dni Osiedli. Będzie sporo przedsięwzięć rozrywkowych, występów i pokazów. Sierpniowe imprezy planowane są na osiedlach Miłocin oraz Załęże.

Z książką

Na wakacje pod hasłem „Książkowe lato” zaprasza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna. Akcja zakładającą cykliczne spotkania w placówkach bibliotecznych planowana jest na cały lipiec i sierpień bieżącego roku. W programie m.in. konkursy literackie, plastyczne, quizy, turnieje, łamigłówki, gry stolikowe i towarzyskie, zabawy z książką, zgaduj-zgadule, układanie puzzli, głośne czytanie bajek oraz Plebiscyt na Najaktywniejszego Czytelnika Lata. Wstęp wolny!

Kameralnie


Już 5 lipca wystartowały Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa. Przedsięwzięcie przygotowane jest w ramach XXIV Festiwalu Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej. Koncerty przewidziano do 16 sierpnia. W programie: Christian Tarabbia (Włochy) – organy, Wojciech Kwiatek - klarnet (niedziela 9 sierpnia, godz. 20:00, Katedra), Marek Stefański – organy, Wiktoria Bisztyga – sopran (sobota 15 sierpnia, godz. 18:00, Kościół Wniebowzięcia NMP w Zalesiu) Tomasz Glanc – organy, Orkiestra i Chór Nicolaus, Zdzisław Magoń - dyrygent (niedziela 16 sierpnia, godz. 20.00, Katedra).

Muzealnie

Dłużej niż dotychczas na czas wakacji będzie czynne Muzeum Okręgowe w Rzeszowie. Od 11 czerwca do 10 września Budynek Główny Muzeum jest otwarty dla zwiedzających również w poniedziałki w godz. 9.00 – 15.00. W piątek natomiast wszyscy zainteresowani mogą udać się na wystawy stałe Do Budynku Głównego Muzeum Okręgowego bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. To dzień wolny od płacenia za wstęp! W okresie wakacyjnym, tj. do 23 sierpnia Budynek Główny Muzeum będzie czynny też w niedzielę w godz. 15.00 – 20.00.

W Letniej Czytelni

To już trzecia edycja wakacyjnej akcji organizowanej pod hasłem Letnia Czytelnia. Przybyć może każdy zainteresowany. Wstęp jest darmowy. Wszyscy zebrani będą mieli okazję poczytać i pożyczyć książki na zasadach bookcrossingu. Akcja jak zawsze na Lisiej Górze. Przedsięwzięcie będzie co tydzień, w każdą sobotę wakacyjną. Jedyny warunek – sprzyjająca pogoda. Letnia Czytelnia odbędzie się w godz. 14.00 – 18.00. Akcję przygotowują Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie i Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie.

Sierpniowa Noc Poetycka w plenerze

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na specjalne spotkanie pod hasłem „Sierpniowa Noc Poetycka w plenerze”, które odbędzie się 13 sierpnia. Początek wydarzenia – godz. 18.30. Spotkanie ma mieć miejsce w punkcie bibliotecznym Filii nr 9 mieszczącej się przy ul. Dąbrowskiego 79a – plac za budynkiem biblioteki. W programie: poezja Eweliny Kut, Kingi Kuźniar, Jolanty Mach, aranżacja muzyczna Lucjana Puchały.

Spektakl plenerowy WIELKI TEATR ŚWIATA

Już 9 sierpnia o godz. 21.15 tuż obok Fontanny Multimedialnej w Rzeszowie odbędzie się spektakl plenerowy w wykonaniu Teatru Jaruga i Teatru Animagia. Widowisko będzie miało tytuł „Wielki teatr świata”. Show zostanie zrealizowane w ramach projektu pn. „Ambalaże i kuglarze” – widowisko plenerowe i warsztaty o teatrze awangardowym. Spektakl prezentowany jest na okoliczność 100-lecia urodzin Tadeusz Kantora.

Święto Wojska Polskiego

Uroczystości będą obchodzone 15 sierpnia. Wydarzenie odbędzie się pod Pomnikiem Gen. Władysława Sikorskiego w Parku Jedności Polonii z Macierzą.

Opera „Domek Trzech Dziewcząt” F. Schuberta

Na operę „Domek Trzech Dziewcząt” F. Schuberta miasto zaprasza już 16 sierpnia. Przedsięwzięcie kulturalne odbędzie się 16 sierpnia na rzeszowskim Rynku.

XXVI Nocny Bieg Uliczny Solidarności

Szykuje się kolejna impreza sportowa. Będzie XXVI Nocny Bieg Uliczny Solidarności. Wydarzenie zaplanowano na 29 sierpnia, tj. sobotę. Trasa szykowana jest od Rynku przez centrum miasta Rzeszowa.

Koncert Tadeusza Polkowskiego z zespołem


29 sierpnia to nie tylko dzień XXVI Nocnego Biegu Ulicznego Solidarności, ale również data koncertu Tadeusza Polkowskiego z zespołem. Impreza odbędzie się na rzeszowskim Rynku. Uczestnictwo w wydarzeniu muzycznym w pełni darmowe.

Warsztatowo


Muzeum Okręgowe w Rzeszowie na nadchodzące wakacje przyszykowało serię ciekawych warsztatów. Zajęcia odbywają się w godzinach otwarcia Muzeum (poniedziałek – czwartek w godz. 9:00 – 13:00, piątek w godz. 10:00 – 13:00) w Budynku Głównym przy ul. 3 Maja 19 oraz Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy. Maksymalna ilość osób uczestniczących w warsztatach to 20-25.

Poniżej dokładny program proponowanych zajęć:

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie

3-7 sierpnia 2015 r. - Domki w rozmiarze mini

Chcesz przeżyć niezapomniane chwile w świecie miniaturowych domków z minionych lat? Poznać ich historię oraz tajniki tworzenia? Przyjdź na wystawę „Życie zaklęte w miniaturze. Historyczne domki dla lalek z kolekcji Anety Popiel – Machnickiej”. Po zwiedzeniu ekspozycji czeka Cię zabawa w architekta, projektanta, dekoratora wnętrz czyli… tworzenie własnego, wymarzonego domku, który zabierzesz ze sobą. Wiek uczestników: 7-12 lat. Czas trwania: 90 min. Wstęp: 9,00 zł.

10-14 sierpnia 2015 r. - Poczuj się artystą

Akwarela, tempera, olej - podobieństwa i różnice technik malarskich (zajęcia teoretyczno - warsztatowe). W trakcie zajęć omawiamy najważniejsze techniki malarskie /olej, akwarela, tempera, gwasz, akryl, pastel suchy i tłusty, technik, mieszanych i technik własnych, collage/ na przykładzie dzieł z Galerii Malarstwa Europejskiego oraz wcześniej przygotowanych obrazów służących jako pomoce naukowe; na części warsztatowej uczniowie sami próbują malować w wyżej omówionych technikach na specjalnie w tym celu przygotowanych podłożach, z płótna, płyty pilśniowej, desek, różnego rodzaju papierów i kartonów specjalnie dobranymi farbami. Wiek uczestników: 7-15 lat. Czas trwania: max 90 min. Wstęp: 9,00 zł.

18-21 sierpnia 2015 r. - Sekrety dawnego dokumentu

Jeżeli chcesz przenieść się w czasy, w których nie znano komputerów, ani nawet długopisów, dowiedzieć się kto i w jaki sposób sporządzał wszelkiego rodzaju pisma urzędowe, a także jeżeli chcesz sam przy użyciu starych metod stworzyć swój dokument, to zapraszamy Cię do udziału w naszych zajęciach. (zajęcia warsztatowe na sali konferencyjnej). Wiek uczestników: 8-12 lat. Czas trwania: 60 min. Wstęp: 6,00 zł.

O dawnym uzbrojeniu obronnym.

Gawęda o dawnej broni ilustrowana rysunkami i fotografiami, połączona z prezentacją oryginalnych eksponatów. Zajęcia przeznaczone dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej. (prelekcja w sali konferencyjnej). Wiek uczestników: 10 – 13 lat. Czas trwania: 45 min. Wstęp: 6,00 zł.

Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli

Oddział Muzeum Okręgowego w Rzeszowie (Rynek 6) - zajęcia warsztatowe „Muzealne etnosploty”. Zapisy na zajęcia przyjmowane będą tylko i wyłącznie na podstawie wcześniejszej rezerwacji telefonicznej pod nr 17/ 8620217 w grupach nie większych niż 12 osób.

25 sierpnia 2015 - Plecionka z wikliny

Przyjmujemy zapisy na zajęcia o godz. 9:00, 11:30, 14:00. Czas trwania: 120 min. Wstęp: 9 zł od osoby.

26 sierpnia 2015 - Plecionka z ekowikliny

Przyjmujemy zapisy na zajęcia o godz. 9:00, 11:30, 14:00. Czas trwania: 120 min. Wstęp: 9 zł od osoby.

27 sierpnia 2015 - Plecionka z kolorowych żyłek

Plecionka z kolorowych żyłek (tzw. filofun-ów). Przyjmujemy zapisy na zajęcia o godz. 9:00, 11:30, 14:00. Czas trwania: 120 min. Wstęp: 9 zł od osobyREKLAMA

28 sierpnia 2015 - Plecionka z wikliny

Przyjmujemy zapisy na zajęcia o godz. 9:00, 11:30, 14:00. Czas trwania: 120 min. Wstęp: 9 zł od osoby. Wszystkim uczestnikom – w cenie biletu - zapewniamy materiały warsztatowe, fachowy instruktaż i zwiedzanie wystawy „Wierzbowe etnosploty”!

Muzeum Historii Miasta Rzeszowa (Rynek 12)


zajęcia warsztatowe - terminy do uzgodnienia telefonicznego tel. 17/875 41 99 Jak to z tym pieniądzem było – czyli historia pieniądza dla maluchów. Celem zajęć jest przybliżenie w przystępny sposób, dostosowany do wieku uczestników, historii pieniądza oraz roli, jaka odgrywa on w życiu człowieka. Zajęcia edukacyjne odbywają się w oparciu o specjalnie przygotowane pomoce dydaktyczne(domino, puzzle, multimedia). Podsumowaniem zajęć jest gra planszowa „Ekonomia w dawnym Rzeszowie. Dzieci uczestniczyć będą także w wybijaniu pamiątkowej monety – „Denara rzeszowskiego”. Wiek uczestników: 6 – 9 lat. Czas trwania: 60 min. Wstęp: 4,00 zł

Do 28 sierpnia 2015 - Spacerkiem po rzeszowskiej starówce

Zajęcia plenerowe poświęcone historii Rzeszowa. Spacerując po rzeszowskiej starówce uczestnicy będą mieli okazję nie tylko poznać dzieje miasta, ale także zobaczyć najstarsze i najciekawsze zabytki: rynek, dawną dzielnicę żydowską, ulicę Pańską, czy zamek. Wiek uczestników: wszystkie grupy wiekowe. Czas trwania: 60 min. Wstęp: 4,00 zł.

Z wehikułem czasu

Muzealny Wehikuł Czasu 2015 już od niedzieli! Zobacz, co i na kiedy zaplanowano w ramach wakacyjnego przedsięwzięcia! Pikniki w godz. 15.00 – 20.00.

Harmonogram pikników:

09.08 – Warsztaty Archeologiczne „Epoka kamienia jak malowana”
16.08 – Popołudnie z Brygadą Podhalańską
23.08 – Plener malarski

Multimedialnie

Na moc wrażeń w nowoczesnym wydaniu zaprasza także niedawno oddany do użytku, kolejny symbol Rzeszowa – Multimedialna Fontanna. Wszystkie pokazy są w pełni bezpłatne.

Harmonogram wakacyjnych spektakli:

– 8 sierpnia – 21:00, „Historia Muzyki”, „Innowacyjny Rzeszów”
– 15 sierpnia – 21:00, „Folk dookoła świata”, „Walka Tytanów”
– 22 sierpnia – 21:00, „Folk dookoła świata”, „Walka Tytanów”
– 29 sierpnia – 21:00, „Folk dookoła świata”, „Walka Tytanów”

Rowerowo i spacerowo

Do spędzenia czasu aktywnie kuszą nowo oddane do użytku ścieżki rowerowe prowadzące w kierunku Lisiej Góry. Miasto zapowiedziało, że jeszcze na tegorocznych wakacjach w rejonie zostaną zamontowane estetyczne ławeczki oraz rozłożone leżaki, na których będzie można posiedzieć i poopalać się. Prawdziwa gratka dla miłośników jednośladów oraz zwolenników długich, wieczornych spacerów!

Na basenie

Od połowy czerwca czynne są baseny ROSiR-u. Z miejskiego kąpieliska można korzystać w godz. 9.00 – 19.00. Do godz. 17 osoby dorosłe płacą za bilet 8 zł, młodzież szkolna – 6 zł, z kolei dzieci w wieku od 4 do 7 lat – 3 zł. W ostatnich dwóch godzinach działania basenu – dorośli – 6 zł, młodzież szkolna – 3 zł, dzieci w wieku od 4 do 7 lat – wejście za darmo. Z basenu mogą korzystać bezpłatnie dzieci do lat 3. Atrakcja w postaci zjeżdżalni jest dodatkowo płatna – 50 groszy za bilet ulgowy i złotówka za bilet normalny.

Więcej niż basen

Ci, którym tradycyjny basen nie wystarcza mogą zażywać letnich kąpieli w chłodnej wodzie naszego zalewu. Działa od paru tygodni kąpielisko Żwirownia znajdujące się w rejonie ul. Kwiatkowskiego. Już od początku miesiąca plażowicze tłumnie przybywają, by skorzystać ze sprzyjającej pogody. Wstęp na kąpielisko jest możliwy co dzień w godz. 10.00 – 18.00.

Filmowo


Kino Zorza zaprasza na drugą już edycję wakacyjnego cyklu filmowego, w którym zaprezentowanych będzie 9 wyjątkowej urody filmów, które, z różnych względów, zostały pominięte przez rzeszowskie kina, bądź ich obecność na ekranach była jedynie krótkotrwałą przygodą. Seanse będą się odbywały w każdy poniedziałek sierpnia o 19:00. Bilety 10 złotych. A oto jak przedstawia się harmonogram projekcji:

03/08 – Viviane chce się rozwieść
10/08 – Druga szansa
17/08 – Mistrzowie
24/08 – Droga Krzyżowa
31/08 – Wędrówka na zachód

Odkrywając Ekolandię


Stowarzyszenie „EKOSKOP” zaprasza zainteresowane ochroną przyrody Rodziny z dziećmi na bezpłatne warsztaty „Paszport do Ekolandii” oraz rejsy katamaranem po zalewie na Wisłoku „Rzeszowska Amazonia”. Warsztaty i rejsy organizowane są w ramach projektu edukacji ekologicznej „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia”.

Paszport do Ekolandii

7-godzinne wyjazdy do rezerwatów przyrody; „Wielki Las” (WL) lub „Mójka” (M) w ramach których realizowane jest 3-godzinne turystyczno-przyrodnicze przejście leśnej trasy z ekologicznymi ćwiczeniami, obserwacjami, grami i zabawami oraz ognisko z własnym prowiantem. Zbiórka na warsztaty na dolnym parkingu przy Hali na Podpromiu o godz. 9.00 w następujących dniach: 29.08. (sob. WL), 30.08. (niedz. M), 5.09. (sob. WL). W jednym wyjeździe warsztatowym może uczestniczyć do 24 osób. Warsztaty będą realizowane w przypadku zapisania się co najmniej 15 osób. O udziale w każdym warsztacie decyduje kolejność zgłoszenia na listę rezerwacji. Na warsztaty należy zapisywać się imiennie, od poń do piątku godz. 9 – 17, pod telefonem 881 76 44 11.

Rzeszowska Amazonia

45-minutowe rejsy, pod opieką trenera-ekologa, po zalewie na rzece Wisłok. Rozpoczęcie rejsów z przystani kajakowej, przy placu zabaw, obok rezerwatu Lisia Góra. Rejsy rozpoczynają się od godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13 00 w następujące dni: 15.08. (sob.) 16.08. (niedz.) 29.08. (sob.) 30.08. (niedz.). W jednym rejsie może wziąć udział nie więcej niż 11 osób. Rejsy będą realizowane wyłącznie przy bezdeszczowej pogodzie. Zbiórka uczestników każdego rejsu, na kei katamaranu, 5 minut przed ustaloną godziną wypłynięcia. O udziale w każdym rejsie decyduje kolejność zgłoszenia na listę rezerwacji, od poń do piątku godz. 9 – 17, pod telefonem 881 76 44 11. UWAGA. Stowarzyszenie nie ubezpiecza uczestników wyjazdów i rejsów.


POZA RZESZOWEM


KONCERT GRUPY „NAD PORAMI ROKU”

Koncert organizowany jest w Hotelu Jaś Wędrowniczek. Impreza 9 sierpnia o godz. 15.00. Szykuje się popołudnie z piosenką turystyczno-poetycką w wykonaniu grupy: „NAD PORAMI ROKU”. Wstęp wolny. Muzycy: Łukasz Leśniak – gitara akustyczna wokal, Wojtek Leśniak – gitara akustyczna, wokal.

KONCERT IWO DIXIE JAZZ BAND

Zespół wystąpi 9 sierpnia w Jaśle. Będzie to kolejna impreza organizowana w tym mieście podczas tegorocznych wakacji. Przedsięwzięcie przygotowywane jest w ramach zabawy „Lato z Jasielskim Domem Kultury”. Początek koncertu równo o godz. 18.

IX DZIEŃ ŻUBRA


Lutowiska zapraszają już 8 sierpnia na imprezę pod hasłem IX Dzień Żubra. W ramach przedsięwzięcia przygotowano masę atrakcji. Będą zawody strzeleckie, zmagania drwali, prezentacje psów myśliwskich, rozgrywki szachowe, kiermasz bieszczadzkich artystów oraz koncerty i występy muzyczne. Dodatkowo odbędzie się również specjalna prelekcja na temat żubrów. Gwiazda wieczoru – zespół Wołosatki.

XV MIĘDZYNARODOWY PRZEMYSKI FESTIWAL SALEZJAŃSKI LATO MUZYCZNE 2015

Impreza organizowana jest pod hasłem „Muzyka na styku Kultur”. Organizatorzy zapraszają do udziału w przedsięwzięciu już 4 sierpnia. Na scenie Zamku Kazimierzowskiego pojawią się Marta Bizoń, Tomasz Góra, Aleksander Brzeziński oraz Michał Braszak. Start – godz. 19.30. Wstęp wolny.

XXIV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ


Wstęp na festiwal planowany na 10 sierpnia jest darmowy. Początek o godz. 19.00 w Bazylice oo. Bernardynów w Leżajsku. W programie m.in.: Hymnus ad honorem SS. Petri et Pauli , Da Jesus an der Kreuze stund i Preludium i fuga a-moll.

DNI RYMANOWA I RYMANOWA ZDROJU


8 i 9 sierpnia Rymanów i Rymanów Zdrój będą świętowały swoje „dni”. Gwiazdą wieczoru będzie Rudi Schuberth i "Wały Jagielońskie". W ramach atrakcji przewidziano także turniej drużyn podwórkowych, V Festiwal Sportu, konkursy oraz zabawy dla najmłodszych, występ zespołów The Friends, Redlin i Power Play. W drugi dzień imprezy koncert węgierskiej ekipy Schötz Kapelle, dyskoteka z DJ Dusiek oraz szereg innych ciekawych przedsięwzięć. Wstęp na imprezy wolny.

TROPEM WILKA I ROWERÓW KILKA – II EDYCJA ZAWODÓW ROWEROWYCH

Zawody planowane są na 22 sierpnia w Smereku. Zgłoszenia przyjmowane będą do 14 sierpnia. Uczestnictwo w imprezie jest darmowe. Dla trzech pierwszych osób przewidziano nagrody w postaci pucharów oraz dyplomów. Do pokonania będą dystanse 3 oraz 10 km.

JARMARK DOMINIKAŃSKI

Jarmark odbędzie się 8 i 9 sierpnia. Poza rękodziełem artystycznym wystawców z całego kraju przewidziano także koncerty zespołów Liarman, Iskra, Top Klezmer’s Band, Miejskiej Orkiestry Dętej, Stalowianek, Ludowego Zespołu Artystycznego Dwikozianie oraz grupy De Press. Dodatkowo prezentacje kowalstwa, garncarstwa, wikliniarstwa. Każdy będzie mógł wybić pamiątkową monetę okolicznościową oraz skosztować pysznego swojskiego jadła. Wstęp darmowy.

BIES CZAD BLUES


Impreza pod hasłem Bies Czad Blues odbędzie się w dniach 6 – 8 sierpnia w miejscowości Przysłup niedaleko Cisnej. To już 10-ta edycja muzycznych spotkań w Bieszczadach. W tym roku wystąpi 8 artystów bluesowych. Imprezę poprowadzi Andrzej Jerzyk. Wśród wykonawców m.in. Arek Zawiliński, Bieszczadzka Grupa Bluesowa, Maciej Balcar z zespołem, Cheap Tabacco, Around The Blues.

KARPATY ZAKLĘTE W DREWNIE

Sanok zaprasza na festiwal Karpaty zaklęte w drewnie. Wydarzenie nawiązuje do tradycji krajów karpackich. Celem przedsięwzięcia jest pokazanie różnorakich możliwości zastosowań drewna kiedyś i dziś. Wydarzenie potrwa w dniach 8 i 9 sierpnia. 8 sierpnia odbędzie się Festiwal Filmów o Karpatach, z kolei 9 sierpnia planowany jest dzień z karpacką kulturą drewna. Dodatkowo w programie również jarmark rękodzieła, gry i zabawy oraz koncerty.

KINO POD GWIAZDAMI

Impreza pod hasłem Kino pod gwiazdami odbędzie się na sanockim Rynku już 11 sierpnia. W plenerze będzie można obejrzeć filmy Skyfall oraz Pingwiny z Madagaskaru. W ramach atrakcji przewidziano konkursy, zabawy, quiz wiedzy filmowej, kalambury dla najmłodszych. Dodatkowo pokaz magicznych sztuczek.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Urzędnicy gminy Żołynia podejrzani o wyłudzenie ok. milionowej dotacji. 7 osób usłyszało zarzuty - Aktualności Podkarpacie

Urzędnicy gminy Żołynia podejrzani o wyłudzenie ok. milionowej dotacji. 7 osób usłyszało zarzuty

PODKARPACIE. Wobec  podejrzanych prokurator zastosował  środki zapobiegawcze, w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju o...

27 interwencji strażaków na Podkarpaciu. Obyło się bez poważniejszych incydentów - Aktualności Podkarpacie

27 interwencji strażaków na Podkarpaciu. Obyło się bez poważniejszych incydentów

PODKARPACIE. Nie odnotowano żadnych wypadków z udziałem ludzi. ...

Bilety na pociągi Polregio dostępne w aplikacji e-podróżnik.pl - Aktualności Podkarpacie

Bilety na pociągi Polregio dostępne w aplikacji e-podróżnik.pl

PODKARPACIE. Aplikacja mobilna e-podróżnik.pl to kolejny kanał sprzedaży, w którym dostępne będą bilety jednorazowe i okresowe...

Ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem na Podkarpaciu. Pogoda ma się pogorszyć od godz. 17 - Aktualności Podkarpacie

Ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem na Podkarpaciu. Pogoda ma się pogorszyć od godz. 17

PODKARPACIE. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na poziomie 80%. ...

Zmieniono pozwolenie zintegrowane Kronospanu. Umieszczone zostaną m.in. tablice z wynikami emisji zakładu - Aktualności Podkarpacie

Zmieniono pozwolenie zintegrowane Kronospanu. Umieszczone zostaną m.in. tablice z wynikami emisji zakładu

MIELEC. Wydana decyzja jest najbardziej restrykcyjną z dotychczas wydanych dla mieleckiej firmy. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem