Aktualności

12 tys. zł albo dziękujemy, odchodzimy - mówią lekarze

Dodano: 26.10.2012

Aktualności z Kraju | 12 tys. zł albo dziękujemy, odchodzimy - mówią lekarze
KRAJ. PODKARPACIE. Lekarze szykują się do wypowiadania umów o pracę. Chcą godnie zarabiać, tak jak ich zachodni koledzy, którzy należą do najlepiej uposażonych grup zawodowych.

- Ustalenia płacy minimalnej dla lekarzy w wysokości trzech średnich krajowych (ok. 12 tys. zł), domagamy się od pięciu lat. Teraz, gdy spodziewamy się, że w wyniku przekształcenia szpitali w spółki prawa handlowego może dojść do cięcia naszych zarobków, tym bardziej chcemy to osiągnąć. Dlatego postanowiliśmy wymóc to na rządzie masowo wypowiadając umowy o pracę – mówi Zdzisław Szramik, przewodniczący zarządu regionu podkarpackiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Medycy chcą zarabiać tak jak ich koledzy w Wielkiej Brytanii czy Niemczech, gdzie lekarze są jedną z najlepiej uposażonych grup zawodowych. W razie niespełnienia żądań grożą grupowymi wypowiedzeniami warunków pracy.- Będziemy jeździć po szpitalach i nawoływać środowisko lekarskie do jednoczesnego zwalniania się z pracy – mówi przewodniczący OZZL.

Anna Moraniec

Źródło: Super Nowości, fot. Anna Moraniec

Tagi

Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Fatal error: Call to undefined function record_sort() in /www/resinet/html/cms/_aplikacje/aktualnosci/all_kat.php on line 289