Reklama

Aktualności

Rozpoczęcie ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Talerz Miłosierdzia"

Dodano: 13.11.2012

Rozpoczęcie ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Talerz Miłosierdzia" - Aktualności z Kraju
Już wkrótce rozpoczyna się kolejna, wielka akcja dobroczynna Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Fundacji „Bliźniemu Swemu…”. Od 16 listopada br. do 31 grudnia 2012 trwać będzie ogólnopolska akcja charytatywna, której celem jest pomoc osobom najuboższym.

Osobiste poparcie dla tego przedsięwzięcia zadeklarowały wybitne autorytety ze świata sztuki i kultury, m.in.: Magdalena Abakanowicz, Stefan Gierowski, Tadeusz Dominik, Witold Pałka, Franciszek Maśluszczak, Tomasz Sętowski, Jarosław Modzelewski, Rafał Olbiński, Wojciech Kilar, Grażyna Torbicka, Krzysztof Zanussi i wielu innych. Inauguracja „Talerza Miłosierdzia” odbędzie się w Rzeszowie, w Millenium Hall.

Polska tradycja

Darczyńcom, którzy wspomogą akcję „Talerz Miłosierdzia” datkami w wysokości min. 20 zł zostaną przekazane talerze z okolicznościowej kolekcji firmy ZP „Ćmielów”. Oprócz tego, osoby, które przekażą na rzecz akcji min. 2 zł otrzymają znane z poprzednich kampanii Towarzystwa „Chlebki Miłosierdzia”.

Jednakże, jak zaznaczają organizatorzy ideą akcji jest nie tylko zebranie środków finansowych na cele charytatywne, ale również zwrócenie społecznej uwagi na problem ubóstwa i wykluczenia społecznego. – Talerz Miłosierdzia jest symbolem pięknej polskiej tradycji – pustego nakrycia przy wigilijnym stole – mówi Emil Jurkiewicz, Prezes Fundacji „Bliźniemu Swemu…” – umieszczając na swoim świątecznym stole talerz otrzymany w ramach niniejszej akcji charytatywnej – zapraszamy do swojego domu tych, którzy naszej pomocy najbardziej potrzebują – chorych, samotnych i bezdomnych, czyli podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Eventy w całej Polsce

Na terenie największych polskich miast – od listopada do końca grudnia br., w miejskich galeriach handlowych i innych miejscach odbywać się będą eventy zorganizowane przez zaangażowanych wolontariuszy Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz harcerzy. W trakcie tych wydarzeń każdy będzie miał możliwość przekazania datków na cele akcji, a także odbioru okolicznościowego Talerza Miłosierdzia oraz Chlebka Miłosierdzia.

Dla Społecznie Odpowiedzialnych

Kampania „Talerz Miłosierdzia” jest również ważnym wydarzeniem dla firm Społecznie Odpowiedzialnych. – Okolicznościowe talerze ofiarowywane darczyńcom w ramach akcji mogą być doskonałym prezentem Bożonarodzeniowym dla pracowników. Są one także, rzetelnym poświadczeniem działalności CSR firmy. Wszystkie przedsiębiorstwa, które przyłączą do naszej akcji i zakupią pakiety talerzy dla swoich pracowników otrzymają certyfikat potwierdzający ich zaangażowanie – zapewnia Emil Jurkiewicz.

Organizatorzy mają nadzieję, że akcja „Talerz Miłosierdzia” będzie stanowić punkt wyjścia kolejnych powiązanych z nią działań charytatywnych w przyszłości. Pamiętajmy o potrzebujących.


Tagi

Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Płaca minimalna 2535 zł, wyższa stawka brutto za godzinę pracy

Trzy czwarte Polaków jest zdania, że płaca minimalna powinna wynieść ok. 2535 zł. Takie są wyniki badania TNS....

Dodano: 22.12.2015 | Komentarze: 0

Ruszyła kampania społeczna "Nie [przy]dzwoń za kierownicą"

Celem akcji jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystania z telefonu podczas prowadzenia samochodu,...

Dodano: 23.04.2015 | Komentarze: 0

MSZ wzywa obywateli polskich do opuszczenia Krymu

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wzywa obywateli polskich do opuszczenia Krymu oraz do powstrzymywania się od planów podróżny na Ukrainę....

Dodano: 07.03.2014 | Komentarze: 0

Dziś Środa Popielcowa

KRAJ. W dniu dzisiejszym w kościele katolickim wypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu....

Dodano: 05.03.2014 | Komentarze: 0

Pościć za Ukrainę

Episkopat wysunął apel o wspólną modlitwę Polaków za pokojowe rozstrzygnięcie konfliktu trwającego na Ukrainie....

Dodano: 25.02.2014 | Komentarze: 0

Rzeszów pod lupą

Fotorelacje z Rzeszowa

Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem