Reklama

Aktualności

Praca Rzeszów – kto może liczyć na zatrudnienie w tym mieście?

Dodano: 03.01.2018

Praca Rzeszów – kto może liczyć na zatrudnienie w tym mieście? - art. sposn.
Każdy z nas potrzebuje pracy i każdy stara się znaleźć jak najlepszą pod kątem wykształcenia, umiejętności oraz doświadczenia zdobywanego podczas praktyk, staży czy poprzednich stanowisk. Rzeszów jest jednym z tych miast, z którego pracownicy raczej wyjeżdżają do większych miejscowości, niż przyjeżdżają właśnie tutaj w poszukiwaniu zarobku. Niemniej jednak sprawdźmy, na jaki etat można tutaj liczyć. Gdzie szukać pracy w Rzeszowie?

 

Jakie stanowiska są najczęściej oferowane?
 

Na stronach z ogłoszeniami o pracę najczęściej można znaleźć w sklepach na stanowisku kasjerki (https://www.gowork.pl/praca/kasjer;st) oraz w magazynach, ale zwykle jedynie wtedy, jeśli posiada się odpowiednie kwalifikacje, czyli na przykład ukończony kurs na wózek widłowy. Bardzo prężnie rozwija się również transport – ten zawsze i wszędzie jest dobrym sposobem na zarobienie niemałych pieniędzy, zwłaszcza, że stąd bardzo łatwo robić dobre kursy za granicą kraju. Nawet gazety mówią o tym, że pracy w Rzeszowie (https://www.gowork.pl/praca/rzeszow;l) nie brakuje, brakuje za o chętnych. Rynek pracy zdecydowanie zmienia się w stronę rynku pracownika - nie rynku pracodawcy. Coraz więcej firm zaczyna narzekać na brak rąk do pracy.
 

Jakich stanowisk nie chcą pracownicy Rzeszowa?
 

Jak wynika ze statystyk, najmniejszym powodzeniem cieszy się etat call center. Według lokalnych mediów pracy w tej branży nie brakuje. Być może sama specyfika tej pracy wpływa na małe zainteresowanie ofertami, a być może stawki są zwyczajnie zbyt niskie, żeby się na nie skusić. Na szczęście na portalach związanych z pracą nie brakuje jeszcze zupełnie innego rodzaju pracy dla każdego chętnego. Wystarczy dobrze poszukać. Jeśli nie na portalach z ogłoszeniami, to na stronach poszczególnych instytucji.
 

Praca Rzeszów – podsumowanie


W Rzeszowie nadal brakuje specjalistów z zakresu logistyki oraz usług transportowych. To dziedzina rozwijająca się w tym regionie stosunkowo silnie również z uwagi na połączenie z przewozem transgranicznym. Rzeszów poszukuje także pracowników sektora IT, opieki społecznej, zdrowia, ale też pracowników budowlanych oraz ekspertów branży usług finansowych.

 

Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Scena na Bulwarach do remontu

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na remont sceny na terenie Parku Kultury i Wypoczynku na Bulwarach....

Dodano: Dzisiaj | Komentarze: 0

Ratownik medyczny z Mielca weźmie udział w wyprawie na najwyższy szczyt Ziemi

MIELEC. Pod jego opieką medyczną będą uczestnicy ekspedycji w Himalaje....

Dodano: Dzisiaj | Komentarze: 0

Kaplica Sykstyńska w skali 1:1. Niezwykły album można zobaczyć w Rzeszowie (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Od 18 lipca w Rzeszowie można zobaczyć niezwykłe dzieło poligraficzne. ...

Dodano: Dzisiaj | Komentarze: 0

Tymczasowy areszt dla dwóch osób. Sprawa dotyczy przestępstw narkotykowych

PODKARPACIE. Wspólne działania policjantów z wydziału kryminalnego z Dębicy, komendy wojewódzkiej z Rzeszowa i policyjnych antyterrorystów z Krakowa pozwoliły zatrzymać dw&...

Dodano: Dzisiaj | Komentarze: 0

Druga tura mediacji w rzeszowskim szpitalu. Zarząd zaproponuje 1200 zł do wynagrodzenia

RZESZÓW. 18 lipca rozpocznie się druga tura mediacji z pracownikami medycznymi Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Zarząd województwa przygotował propozycję dla personelu med...

Dodano: Dzisiaj | Komentarze: 0

Rzeszów pod lupą

Fotorelacje z Rzeszowa

Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem