Aktualności Rzeszów

12 dni na głosowanie do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomożemy Ci wybrać projekt!

Dodano: 17.06.2015

12 dni na głosowanie do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomożemy Ci wybrać projekt! - Aktualności Rzeszów

Fot. RESinet.pl. Zdjęcie: Victor

RZESZÓW. Mieszkańcy stolicy Podkarpacia mogą oddawać swoje głosy na wybrane koncepcje zakwalifikowane do RBO 2016 już od 11 czerwca. Głosowanie potrwa jeszcze niecałe dwa tygodnie. Na który z projektów warto postawić?

Ogółem wpłynęło ponad 100 wniosków na rozmaite inwestycje, ale spora część formularzy nie była przygotowana właściwie pod względem formalnym. Ostatecznie do dalszego etapu RBO przeszło dokładnie 58 pomysłów, które zostały podzielone na trzy kategorie.

Przypomnijmy, że wyróżnienie trzech osobnych podgrup zadań jest nowością w tegorocznej edycji RBO, która ma pozwolić na sprawiedliwy podział puli finansowej pomiędzy większą ilością koncepcji. Do wykorzystania jest w miejskiej kasie kwota 7,5 mln zł.

KATEGORIA I

Najdroższe okazały się dwie inwestycje wyceniane na sumę 1 500 000 zł – budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Bł. Karoliny i Strzyżowskiej oraz poprawa infrastruktury rowerowej zakładająca budowę bezpiecznych przejazdów. Na 600 000 zł oszacowano przedłużenie w kierunku zachodnim drogi biegnącej wzdłuż południowej elewacji Millenium Hall do Zespołu Szkół nr 4 oraz basenu „Delfin” od strony al. Rejtana. Nieco mniej, bo dokładnie 500 000 zł, ma kosztować budowa oświetlonego chodnika łączącego ul. Przy Torze oraz ul. Warszawską a także nowe boisko sportowe wraz z niezbędnym zapleczem przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2. Za 400 000 zł wyremontowanie mogłoby zostać boisko należące do Gimnazjum nr 2. Tyle samo określono koszty modernizacji nawierzchni ul. Śniadeckich od ul. Fredry do ul. Orzeszkowej wraz z chodnikiem. Z ciekawszych propozycji w tej kategorii projektów na wyróżnienie zasługuje też koncepcja „Rzeszów od A do Z”, czyli inwestycja polegająca na dostosowaniu pięciu filii Miejskiej Biblioteki Publicznej do potrzeb osób starszych, niewidomych i niedowidzących czy budowa ścieżki „Planetostrada” prezentującej wiedzę o Układzie Słonecznym.

KATEGORIA II


W tej podgrupie większość zadań kosztować miałaby ok. 150 000 zł. Głównie są to koncepcje budowlano-remontowe takie jak przykładowo budowa chodnika wraz z miejscami postojowymi przy ul. Leskiej, odnowienie alejek bocznych na cmentarzu komunalnym przy ul. Świętokrzyskiej, stworzenie osiedlowego placu zabaw dla dzieci z elementami siłowni zewnętrznej przy ul. Starzyńskiego, Kustronia oraz Budziwojskiej, remont boisk sportowych przy ul. Skrajnej oraz budowa wielofunkcyjnego boiska przy ul. Jazowej, budowa bieżni sportowej wokół boiska przy Szkole Podstawowej nr 14 oraz stworzenie nowego parku przy ul. Popiełuszki na terenie po wyburzonym przedszkolu. Dużo tańsze, bo wyceniane na 30 000 zł, są projekty związane z montażem oświetlenia, band i ławeczek na placu treningowym pod Mostem Zamkowym oraz rewitalizacja terenów zielonych wokół przychodni przy al. Rejtana wraz z remontem chodnika.REKLAMA

KATEGORIA III

Tu najdroższe zadania, szacowane dokładnie na 100 000 zł, to dwie duże koncepcje imprezowe – „Rzeszowski Zlot Historyczny - wakacyjny piknik sportowo-historyczny oraz Współczesny patriotyzm - szkolenie teoretyczno - praktyczne w zakresie obywatelskiego przystosowania obronnego mieszkańców Rzeszowa”. Tyle samo kosztować ma projekt „Rzeszów na wyciągnięcie ręki - mapy dla niewidomych w siedmiu punktach Miasta Rzeszów i dotykowy przewodnik po Rzeszowie dla osób niewidomych i niedowidzących”. Na 10 000 zł mniej wyceniany jest „Festiwal Motoryzacyjny Rzeszów 2016”, „Bibliomania”, „Rzeszów Wytwórnia Talentów”, „593 lata Drabinianki - organizacja imprez osiedlowych” i „Rzeszowskie spotkania z fotografią”. Za 80 000 zł można byłoby zorganizować Rzeszowski Festiwal Tańca „Dance Fest Rzeszów”, z kolei za ok. 50 000 zł „Interaktywne warsztaty informatyczne dla mieszkańców Rzeszowa w wieku 50+”, „"Rzeszowskie osiedla z piłką nożną” i „SLOT ART. CAFE - warsztaty artystyczne i obywatelskie”. Z RBO 2016 niewykluczone, że sfinansowana zostanie kolejna, już XI edycja Europejskiej Nocy Muzeów w Rzeszowie wraz z koncertem gwiazdy Nocy Muzeów w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.

Zasady głosowania

Karty do głosowania przyjmowane są w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta, Biurze Rady Miasta Rzeszowa, w Punktach Obsługi Mieszkańców mieszczących się w galeriach handlowych – Millenium Hall, Plaza, Galeria Rzeszów, Nowy Świat oraz Punkcie Informacyjnym znajdującym się w hipermarkecie Real. Dodatkowo, w godzinach pełnienia dyżurów, karty z oddanymi głosami mogą być składane w siedzibach Rad Osiedli. Istnieje też możliwość przesyłania głosów mailowo na adres rbo@erzeszow.pl bądź pocztą tradycyjną: Urząd Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 1, 35-064 Rzeszów z dopiskiem „Rzeszowski Budżet Obywatelski – Głosowanie”.

Pobierz KARTĘ DO GŁOSOWANIA
 
 
 

Tagi

Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Idą mrozy. Miasto ustawi koksowniki, Straż Miejska zwiększy liczbę patroli - Aktualności Rzeszów

Idą mrozy. Miasto ustawi koksowniki, Straż Miejska zwiększy liczbę patroli

RZESZÓW. Koksowniki ustawione zostaną w kilku punktach miasta, m.in. na rynku, przy dworcach i węzłowych przystankach MPK....

13 marca w G2A Arena odbędzie się IV Forum Europa – Ukraina - Aktualności Rzeszów

13 marca w G2A Arena odbędzie się IV Forum Europa – Ukraina

 RZESZÓW. W Forum Europa – Ukraina weźmie udział blisko 500 gości z Polski, Ukrainy, krajów UE, krajów sąsie...

Na 37 piętro rowerem? W sobotę Krystian Herba podejmie kolejne wyzwanie - Aktualności Rzeszów

Na 37 piętro rowerem? W sobotę Krystian Herba podejmie kolejne wyzwanie

RZESZÓW. Pięciokrotny rekordzista Guinnessa w liczbie pokonanych schodów na rowerze szykuje się na kolejną ciekawą przeprawę. ...

Znamy harmonogram atrakcji 13. Podkarpackich Targów Edukacyjnych - Aktualności Rzeszów

Znamy harmonogram atrakcji 13. Podkarpackich Targów Edukacyjnych

RZESZÓW. W XIII edycji Podkarpackich Targach Edukacyjnych udział weźmie blisko 100 wystawców. ...

Prawie 100 osób wzięło udział w III Dyktandzie Rzeszowskim. Uczestnicy zmagali się z tekstem pt. „List niewysłany” - Aktualności Rzeszów

Prawie 100 osób wzięło udział w III Dyktandzie Rzeszowskim. Uczestnicy zmagali się z tekstem pt. „List niewysłany”

RZESZÓW. „Tekst dyktanda w formie listu był bardzo piękny i momentami wzruszający" - mówiła jedna z uczestnicz...

Nowe na portalu

REKLAMA

Najczęściej czytane

Rzeszów pod lupą

Fotorelacje z Rzeszowa

Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Ankieta

Czy uważasz, że strefa płatnego parkowania w centrum Rzeszowa to dobre rozwiązanie?

TAK

NIE

Nie mam zdania

Głosuj Zobacz wyniki
Partnerzy: