Reklama

Aktualności Rzeszów

250 tys. zł za wykonanie przejścia dla pieszych w rejonie C.H. Nowy Świat

Dodano: 19.04.2019

250 tys. zł za wykonanie przejścia dla pieszych w rejonie C.H. Nowy Świat - Aktualności Rzeszów

fot. Pixabay

RZESZÓW. Trwa przetarg na zaprojektowanie oraz wykonanie wzbudzanej sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w rejonie C.H. Nowy Świat. Wykonaniem inwestycji zainteresowały się dwie firmy.

Aktualnie na ul. Krakowskiej znajduje się oznakowane przejście dla pieszych, jednak przez wzgląd na natężenie ruchu w tamtym rejonie oraz bezpieczeństwo pieszych zdecydowano się na modernizacje.

Przypominamy, że m.in. w grudniu ubiegłego roku doszło tam do śmiertelnego potrącenia 27-letnego mężczyzny, a w 2017 roku została tam potrącona 7-latka. Nie sposób nie wspomnieć, że w rejonie przejścia funkcjonują trzy placówki oświatowe, nie wspominając już o klientach centrum handlowego.

W związku z powyższym, Ratusz zdecydował się otworzyć przetarg, którego przedmiotem zamówienia jest stworzenie projektu oraz montaż sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych prowadzącym z parkingu centrum handlowego na ul. Karola Lewakowskiego.

5 kwietnia br. odbyło się otwarcie ofert. Do przetargu zgłosiło się dwóch wykonawców, jeden z ofertą za 249 tys. zł, drugi za wykonanie inwestycji wyznaczył kwotę 251 tys. zł. Ratusz na realizację zamówienia zarezerwował kwotę 250 tys. zł. Jeżeli urzędnicy miejscy zdecydują się którąś z powyższych ofert zaakceptować, to nowa sygnalizacja świetlna powstanie do trzech miesięcy od podpisania stosownej umowy.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego - Aktualności Rzeszów

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił komunikaty o wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój p...

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo - Aktualności Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo uc...

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik - Aktualności Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik

Od soboty, 25 maja 2019 r. linia autobusowa nr 4 pojedzie według nowego rozkładu jazdy oraz na zmienionej trasie, uwzględniającej nowe przys...

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów - Aktualności Rzeszów

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód poruszał się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierujących z lewe...

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską - Aktualności Rzeszów

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską

RZESZÓW. Otwarcie drogi 23 maja o godz. 11.00. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem