Reklama

Aktualności Rzeszów

Będzie rozbudowa Szpitala Wojewódzkiego nr 1. Powstanie klinika hematologii i nefrologii

Dodano: 28.09.2017

Będzie rozbudowa Szpitala Wojewódzkiego nr 1. Powstanie klinika hematologii i nefrologii - Aktualności Rzeszów

fot. M. Konopka

RZESZÓW. Ponad 42 mln. złotych przeznaczono na budowę nowego obiektu, w którym znajdzie się klinika hematologii i nefrologii. Inwestycja powstanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

W ramach inwestycji zostanie rozbudowany budynek, który na dzień dzisiejszy nie jest użytkowany. Powstanie tam klinika hematologii i nefrologii ze stacją dializ. Powstanie infrastruktura techniczna budynku oraz instalacje wewnętrzne. Projekt obejmuje zakup wyposażenia niezbędnego do świadczenia usług zdrowotnych w nowych klinikach. Powstanie jeden nowy i kompleksowo wyposażony budynek szpitalny, w którym znajdziemy przechodnie nefrologiczną i hematologiczną, stację dializ, klinikę nefrologii i hematologii oraz bank komórek krwiotwórczych z pracownią cystometrii.

Strumień środków na inwestycje, który trafia z Regionalnego Programu Operacyjnego jest duży, ale jednocześnie przekształcanie szpitala wojewódzkiego na szpital uniwersytecki stwarza możliwość dostępu do źródeł finansowania na poziomie krajowym. I takie prace w tym kierunku też idą – stwierdził marszałek Ortyl  – Duża radość, duże środki, życzymy jak najszybszej realizacji tego projektu, aby można było tę zmienioną i poprawioną infrastrukturę i jakość pomieszczeń oddać pacjentom i żeby było to z pożytkiem dla uniwersytetu i studentów.REKLAMA

Ponadto szpital zostanie włączony w struktury Uniwersytetu Rzeszowskiego: Ta inwestycja  wpisuje się doskonale w rozbudowę ośrodka akademickiego w Rzeszowie. Szpital uniwersytecki, jakim się stanie szpital nr 1, będzie odgrywał bardzo ważną rolę również w kształceniu studentów – oznajmił wicewojewoda Piotr Pilch.

Realizacja projektu rozpoczęła się 18 września a przewidywany termin zakończenia realizacji projektu wyznaczono 31.12.2020 r. 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Scena na Bulwarach do remontu - Aktualności Rzeszów

Scena na Bulwarach do remontu

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na remont sceny na terenie Parku Kultury i Wypoczynku na Bulwarach....

Kaplica Sykstyńska w skali 1:1. Niezwykły album można zobaczyć w Rzeszowie (ZDJĘCIA) - Aktualności Rzeszów

Kaplica Sykstyńska w skali 1:1. Niezwykły album można zobaczyć w Rzeszowie (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Od 18 lipca w Rzeszowie można zobaczyć niezwykłe dzieło poligraficzne. ...

Druga tura mediacji w rzeszowskim szpitalu.  Zarząd zaproponuje 1200 zł do wynagrodzenia - Aktualności Rzeszów

Druga tura mediacji w rzeszowskim szpitalu. Zarząd zaproponuje 1200 zł do wynagrodzenia

RZESZÓW. 18 lipca rozpocznie się druga tura mediacji z pracownikami medycznymi Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Zarząd...

Potańcówka w stylu lat 80-tych. „Domówka u Janusza” już w najbliższą środę - Aktualności Rzeszów

Potańcówka w stylu lat 80-tych. „Domówka u Janusza” już w najbliższą środę

RZESZÓW. Nazwa wydarzenia inspirowana jest osobą Edwarda Janusza. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem