Reklama

Aktualności Rzeszów

Centrum Medyczne Medyk dołącza do 27. Finału WOŚP. Będą m.in. kursy pierwszej pomocy

Dodano: 11.01.2019

Centrum Medyczne Medyk dołącza do 27. Finału WOŚP. Będą m.in. kursy pierwszej pomocy - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Już w najbliższą niedzielę 13. stycznia na rzeszowskim Rynku odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym weźmie udział także Centrum Medyczne Medyk.

Na stoiskach Centrum Medycznego Medyk przez cały dzień będzie można nauczyć się udzielania pierwszej pomocy na specjalnych manekinach i prawidłowego korzystania z AED – Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego.

Seniorzy będą mogli skorzystać z porad na temat zdrowia – studenci kierunku lekarskiego będą edukować w zakresie profilaktyki, rozpoznawania objawów oraz leczenia takich chorób jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zawał, udar czy osteoporoza.

W godz. 13:00 – 19:00 będzie można wziąć udział w „CPR Challenge” – konkursie udzielania pierwszej pomocy na fantomach. Oceniana będzie jakość ucisków (głębokość i prędkość), a główną nagrodą będą gogle VR. O godz. 16:45 wspólnie „ładujemy serce” – zachęcamy wszystkich do kontynuacji nauki udzielania pierwszej pomocy.

O godz. 17:45 i 18:45 na Rzeszowskim Ratuszu wyświetlona zostanie projekcja multimedialna z wykorzystaniem grafiki przygotowanej specjalnie przez CM Medyk, która swój finał będzie miała podczas „światełka do nieba” o godz. 19:50.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego - Aktualności Rzeszów

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił komunikaty o wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój p...

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo - Aktualności Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo uc...

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik - Aktualności Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik

Od soboty, 25 maja 2019 r. linia autobusowa nr 4 pojedzie według nowego rozkładu jazdy oraz na zmienionej trasie, uwzględniającej nowe przys...

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów - Aktualności Rzeszów

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód poruszał się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierujących z lewe...

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską - Aktualności Rzeszów

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską

RZESZÓW. Otwarcie drogi 23 maja o godz. 11.00. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem