Reklama

Aktualności Rzeszów

Czy nowe targowisko przy ul. Dworaka jest za małe?

Dodano: 28.09.2017

Czy nowe targowisko przy ul. Dworaka jest za małe? - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Ostateczny termin przenosin kupców z ul. Dołowej na ul. Dworaka wyznaczono na 30 września.

Na targowisku przy ul. Dołowej nie ma wystarczającej ilości miejsc parkingowych, zadaszenia dla stoisk i szalet, oto kilka powodów dlaczego Miasto Rzeszów zdecydowało się na budowę nowego  targowiska przy ul. Dworaka. Aktualnie obszar jest wykończony i czeka jedynie na kupców, którzy zapełnią pawilony handlowe. Datę przenosin przekładano już dwukrotnie, a ostatecznym terminem ma być 30 września.

Radny Grzegorz Koryl uważa, że podczas spotkań z kupcami, Ci zapewnili go że obszar nowego targowiska jest za mały: Kupcy uważają, że tam jest za mało miejsca, wg. nich wygląda to tak, że pierwsze miasto wybrało miejsce, a potem projekt (…) Rynek bardziej będzie przystosowany do całotygodniowego handlu.

Prezydent Rzeszowa twierdzi inaczej, wg. niego kupców nie niepokoi ilość miejsca: Miałem wiele spotkań z kupcami i nie było zarzutów. Podczas rozmowy padło stwierdzenie, że 200 miejsc parkingowych na nowym targowisku zostanie zajmowana przez „niedzielnych kupców”, przez co klienci nie będą mieli miejsca dla siebie: (Targowisko) nie jest przystosowane dla tych głównych kupców, od 300 do 500 którzy przyjeżdżają busami – stwierdził radny Koryl.  REKLAMA

Czy w istocie będzie to stanowiło duży problem dla klientów, czas pokaże. Jak podkreślił Przewodniczący Rady Miasta, Andrzej Dec: rzeczą naturalną jest, że przy tego typu przenosinach następują pewne perturbacje i część osób jest niezadowolona.

Na dzień dzisiejszy wiemy, że targowisko liczy 58 pawilonów handlowych jedno-, dwu- i trzymodułowych, oraz parking na 200 miejsc. Wydaje się, że nowe targowisko będzie ukierunkowane na handel tygodniowy, a w przypadku późniejszych problemów obszarowych Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc zapewnia: Jeżeli będzie potrzeba, to targowisko będzie rozbudowane.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Scena na Bulwarach do remontu - Aktualności Rzeszów

Scena na Bulwarach do remontu

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na remont sceny na terenie Parku Kultury i Wypoczynku na Bulwarach....

Kaplica Sykstyńska w skali 1:1. Niezwykły album można zobaczyć w Rzeszowie (ZDJĘCIA) - Aktualności Rzeszów

Kaplica Sykstyńska w skali 1:1. Niezwykły album można zobaczyć w Rzeszowie (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Od 18 lipca w Rzeszowie można zobaczyć niezwykłe dzieło poligraficzne. ...

Druga tura mediacji w rzeszowskim szpitalu.  Zarząd zaproponuje 1200 zł do wynagrodzenia - Aktualności Rzeszów

Druga tura mediacji w rzeszowskim szpitalu. Zarząd zaproponuje 1200 zł do wynagrodzenia

RZESZÓW. 18 lipca rozpocznie się druga tura mediacji z pracownikami medycznymi Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Zarząd...

Potańcówka w stylu lat 80-tych. „Domówka u Janusza” już w najbliższą środę - Aktualności Rzeszów

Potańcówka w stylu lat 80-tych. „Domówka u Janusza” już w najbliższą środę

RZESZÓW. Nazwa wydarzenia inspirowana jest osobą Edwarda Janusza. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem