Reklama

Aktualności Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie PRZESTRZEŃ Kwadratowa dla mieszkańców? Trwa głosowanie

Dodano: 16.04.2019

Czy w Rzeszowie powstanie PRZESTRZEŃ Kwadratowa dla mieszkańców? Trwa głosowanie - Aktualności Rzeszów

fot. Materiały prasowe

Wystartowała kolejna edycja programu LECHSTARTER, którego celem jest zmiana przestrzeni polskich miast poprzez realizację oryginalnych projektów dedykowanych mieszkańcom. Fundacja Rzeszowska mobilizuje Rzeszowian do głosowania na kwadratową PRZESTRZEŃ, która w wakacje mogłaby pojawić się w naszym mieście.
 
W tym roku w ramach programu Lechstarter w trzech wybranych miastach w Polsce powstanie specjalna instalacja pod nazwą PRZESTRZEŃ, która ma być miejscem nie tylko do złapania oddechu od miejskiego zgiełku, ale również obiektem, w którym mieszkańcy zainspirują się do działania i zyskają obszar do tworzenia wydarzeń kulturalnych i wymiany doświadczeń. Autorem projektu jest Jakub Szczęsny, jeden z najbardziej cenionych polskich architektów. 
 
– Chcemy dać mieszkańcom Rzeszowa PRZESTRZEŃ pełną możliwości, w której będą mogli się  realizować i relaksować. Chcemy przestrzeni tętniącej życiem, bez nadęcia, funkcjonalnej, wpisującej się w tkankę miejską i z dobrą atmosferą, dlatego jako Fundacja Rzeszowska bierzemy udział w IV edycji programu LECHSTARTERA. Wiemy, że musimy o nią zawalczyć, nie tylko jako aktywiści, ale jako wszyscy mieszkańcy. Wespół w zespół. Dlatego rozpoczęliśmy pełną mobilizację w Rzeszowie, bo konkurencja jest spora. Do boju stanęło 15 organizacji pozarządowych z całego kraju. Tylko 3 z nich będą zwycięzcami. Tylko wsparcie rzeszowskiej społeczności może sprawić, że instalacja Jakuba Szczęsnego powstanie akurat w Rzeszowie. – mówi Bartłomiej Gancarczyk, wiceprezes i  koordynator akcji ze strony Fundacji Rzeszowskiej
 
PRZEZSTRZEŃ ma kształt kwadratu z wewnętrznym dziedzińcem. Do kwadratu wprowadzimy zieleń – rośliny będą piąć się po nylonowych linkach tworzących ścianki boczne. Zieleń dopełni też przestrzeń wokół konstrukcji. PRZESTRZEŃ to miejsce które ma służyć organizacji do spotkań, warsztatów, prób, pokazów filmowych czy koncertów.  
 


REKLAMA

– Do kwadratu wprowadzimy zieleń – rośliny będą piąć się po nylonowych linkach tworzących ścianki boczne. Zieleń dopełni też przestrzeń wokół konstrukcji. Będzie to idealne miejsce spotkań, warsztatów, prób. Zorganizujesz tu np. pokaz filmu czy koncert. Każdy chętny będzie mógł wykorzystać PRZESTRZEŃ na swoje pomysły! – mówi Bartłomiej Gancarczyk.
 
Instalacja miałaby pojawić się nad brzegiem Wisłoka, przy Zaporze, obok elektrowni wodnej.
 

Wizualizacja PRZESTRZENI nad Wisłokie, fot. lechstarter.urbanforms.org
 
Jak i gdzie głosować?
 
Aby w Rzeszowie powstała PRZESTRZEŃ  konieczna jest pełna mobilizacja mieszkańców w głosowaniu internetowym, które odbywa się od 15 kwietnia do 20 maja 2019 r. (godz. 14:00). Głosować należy codziennie oddając tylko jeden głos na dwa sposoby:
 
  • na stronie programu lechstarter.pl wchodzimy w zakładkę GŁOSUJ i wybieramy miasto RZESZÓW. Po wyborze miasta, aby oddać głos, podajemy swój adres mailowy oraz zaznaczamy „Recaptche” (Nie jestem robotem). Następnie klikamy w link weryfikacyjny, który otrzymaliśmy na wskazany przez nas adres mailowy.
  • za pomocą aplikacji na facebook fanpage marki Lech, wybieramy z listy rozwijanej miasto RZESZÓW i klikamy GŁOSUJ. 

 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego - Aktualności Rzeszów

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił komunikaty o wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój p...

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo - Aktualności Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo uc...

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik - Aktualności Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik

Od soboty, 25 maja 2019 r. linia autobusowa nr 4 pojedzie według nowego rozkładu jazdy oraz na zmienionej trasie, uwzględniającej nowe przys...

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów - Aktualności Rzeszów

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód poruszał się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierujących z lewe...

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską - Aktualności Rzeszów

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską

RZESZÓW. Otwarcie drogi 23 maja o godz. 11.00. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem