Reklama

Aktualności Rzeszów

Ferie 2016 w Rzeszowie. Lista atrakcji dla dzieci

Dodano: 09.02.2016

Ferie 2016 w Rzeszowie. Lista atrakcji dla dzieci - Aktualności Rzeszów
RZESZÓW. Bez śniegu też może być ciekawie! Na Podkarpaciu ferie zimowe 2016 ruszają już 15 lutego i potrwają do 28 lutego. Prezentujemy listę zajęć, warsztatów i interesujących przedsięwzięć organizowanych na czas wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży z Rzeszowa.

BAJKOWE FERIE W KINIE ZORZA

Kino Zorza z myślą o dzieciach przebywających na feriach zimowych przygotowało atrakcyjną ofertę filmową, która pozwoli wypełnić czas w dni wolne od nauki szkolnej, wzbogacić edukację oraz pobudzić wyobraźnię najmłodszych i starszych widzów. Specjalna oferta: ceny biletów grupowych (powyżej 20 osób)wynoszą tylko 11 zł! W trakcie ferii (15/02, 21/02, 23/02, 26/02) w Kinie Zorza wyjątkowym bajkom towarzyszyć będą takie atrakcję jak malowanie twarzy od firmy Care Assistant 24! 

W okresie ferii czyli od 15 lutego do 28 lutego dzieci, które przyjdą w okresie ferii (do 15 roku życia) do kina kupią bilet, napiszą na nim swoje imię, nazwisko, numer do telefonu i wrzucą do urny – będą miały szanse na atrakcyjne nagrody: zaproszenia na festiwal Pizzy od Pizza Hut oraz świetne gadżety. Dzieci, które przyjdą do nas dwa razy w okresie ferii trzeci raz bilet otrzymują 50% taniej! Ceny biletów dla dzieci - 13 zł. W repertuarze: Alwin i wiewiórki. Wielka wyprawa (od 15 lutego), Misiek w Nowym Jorku (od 5 lutego), Zwierzogród (od 19 lutego), Bella i Sebastian 2.

FERIE W MUZEUM DOBRANOCEK

I i II tydzień, w godz. 10.00 – 12.00 dzieci będą mogły skorzystać ze specjalnych zajęć przygotowanych na czas zimowego wypoczynku. W poniedziałek Warsztaty Filmowe –zimowa animacja. We wtorek Lekcja muzealna - z Bolkiem i Lolkiem dbamy o zdrowy tryb życia. W środę Dzień dobranockowych gier planszowych. W czwartek Warsztaty plastyczne w zimowej scenerii. W piątek Warsztaty filmowe – sporty zimowe w animacji. W drugim tygodniu ferii również Lekcja muzealna i zimowe podróże z Bolkiem i Lolkiem. Każdego dnia uczestnicy zajęć będą mogli zwiedzić muzeum i obejrzeć projekcję kultowych dobranocek. Ceny biletu jednodniowego – 20 zł za osobę. Cena biletu na cały tydzień – 50 zł za osobę.

FERIE Z EMPIKIEM – WARSZTATY PEŁNE MAGII

Wyprawa do baśniowej krainy, zagadki, kalambury i świat morskich głębin to tylko niektóre atrakcje, które w tym roku czekają na dzieci podczas przerwy zimowej w Rzeszowie. W salonie Empik Galeria Rzeszów między 15 a 22 lutego odbędzie się seria warsztatów kreatywnych dla najmłodszych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Szczegółowy program warsztatów:

PODWODNY ŚWIAT, 15 lutego, godz. 10:00, 
Uczestnicy stworzą trójwymiarową pracę plastyczną przedstawiającą wielobarwny i niezwykły świat kryjący się na dnie oceanu.

ZIMOWE MALOWANKI, 16 lutego, godz. 10:00,
Przy użyciu rożnych rodzajów kredek, mazaków i migoczących dodatków dzieci narysują wymarzony, zimowy krajobraz.

ŚWIAT BAŚNIE, 17 lutego, godz. 10:00, 
Dzięki magicznemu pyłowi od skrzydlatej wróżki, podczas zajęć każde dziecko przeniesie się do świata ulubionych baśni i opowieści. Najmłodsi przypomną sobie ukochane historie czytane na dobranoc. Odbędą się także kalambury i zgadywanki.

JAK ZOSTAĆ AUTOREM, 18 lutego, godz. 10:00,
Uczestnicy spróbują ułożyć wspólne opowiadanie oraz zaprojektować okładkę i ilustracje. Będzie można również porozmawiać o znanych i lubianych polskich autorach.

UBIERAMY PANIĄ ZIMĘ, 19 lutego, godz. 10:00, 
Najmłodsi, którzy wezmą udział w zajęciach, zaprojektują i „uszyją” za pomocą bibuły oraz kolorowego papieru nową suknie dla Królowej Śniegu.

MAŁY SMAKOSZ, 22 lutego, godz. 10:00,
Podczas zajęć uczestnicy porozmawiają o tym, co jeść, aby być silnym i zdrowym. Każdy „ugotuje” z plasteliny i papieru swoją ulubiona potrawę.

ZIMOWE REBUSY, 23 lutego, godz. 10:00, 
Warsztaty będą poświęcone zgadywankom, rebusom i kalamburom o tematyce zimowej.

KOLOROWE MASKI KARNAWAŁOWE, 24 lutego, godz. 10:00, 
Podczas zajęć dzieci dowiedzą się jak własnoręcznie zrobić proste i pomysłowe przebranie na karnawałową zabawę.

WESOŁE BAŁWANKI, 25 lutego, godz. 10:00, 
Na zakończenie ferii uczestnicy warsztatów wspólnie zrobią białe i puchate bałwanki wykonane z materiałów, które bez trudu można znaleźć w swoich domach, np. waty, nitki i kawałka papieru.

FERIE Z MUZEUM OKRĘGOWYM

Oferta zajęć skierowana jest do organizatorów półkolonii, ale osoby indywidualne też mogą dołączyć do zgłoszonej wcześniej grupy. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy. Zajęcia odbywają się w godz. od 9:00 – 13:00.

Program ferii:

16 lutego 2016 r., Epoka kamienia jak malowana          

Archeologiczne warsztaty plastyczne, w czasie których przybliżymy najciekawsze przykłady naskalnej sztuki jaskiniowej. Podczas prezentacji  multimedialnej pokażemy nie tylko zdjęcia wybranych grot europejskich, ale postaramy się odpowiedzieć na pytanie co kierowało człowiekiem, tworzącym te niesamowite malowidła i ryty skalne. Drugą część zajęć zajmują warsztaty plastyczne, w trakcie których uczestnicy będą mogli stworzyć swoją własną wizję sztuki naskalnej, używając do tego celu farb i kamieni. Zajęcia odbywają się w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie – budynek główny.

Rezerwacja pod nr tel. 17/853 52 78. Koszt: 12,00 zł/os. Czas trwania zajęć: około 1-1,5 godziny (w zależności od zaangażowania uczestników). Wiek uczestników: 7-12 lat

17 lutego 2016 r., Filcowe cudaki do świątecznego koszyczka

Są to zajęcia wpisujące się w okres Wielkiego Postu, który wypada w tym roku w czasie ferii. Podczas prezentacji multimedialnej opowiemy uczestnikom zajęć jak dawniej mieszkańcy Podkarpacia przygotowywali się do Świąt Wielkanocnych, jak wykonywano pisanki, dlaczego święcono chrzan, jak świętowano i wiele innych ciekawostek. W części warsztatowej wspólnie wykonamy z filcu ozdoby, które będą doskonale wyglądać zarówno w koszyczku ze święconką jak i dekoracja domu z okazji Świąt.
Zajęcia odbywają się w Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli w Rzeszowie, ul. Rynek 6. Rezerwacja pod nr tel. 17862 02 17. Koszt: 12,00/os. Czas trwania zajęć: około 1,5-2 godziny (w zależności od zaangażowania uczestników). Wiek uczestników: 7-16 lat

Porcelana na wynos

Zajęcia teoretyczno-plastyczne polegające na ozdabianiu papierowego serwisu (talerzyki, kubeczki, tacki) dekoracją inspirowaną oryginalną porcelaną w technice akwareli. Wprowadzeniem do zajęć będzie obejrzenie ekspozycji rzemiosła artystycznego.

Zajęcia odbywają się w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie – budynek Główny. Rezerwacja pod nr telefonu 17/853 52 78. Wiek uczestników: od 7 lat. Koszt: 7,00 zł/os.

18 lutego 2016 r., Grasz w zielone? Tajemnice polskiego munduru

Czy uniform wojskowy zawsze był zielony? Po co był i po co jest potrzebny żołnierzowi? A może chcesz zaprojektować własny mundur? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy podczas rysunkowej gawędy o wyposażeniu i umundurowaniu żołnierza polskiego.
Zajęcia odbywają się w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie – budynek Główny. Rezerwacja pod nr tel. 17/ 853 52 78. Koszt: 7,00 zł/os. Wiek uczestników: od 7 lat

19 lutego 2016 r., O dawnym handlu i pieniądzu

Podczas zajęć dzieci zapoznają się z dziejami pieniądza w Polsce oraz rolą jaką odgrywał on, i wciąż odgrywa w życiu człowieka. Zajęcia zawierać będą również element edukacji ekonomicznej, a jego tłem będzie międzywojenny Rzeszów i handel, który wówczas w nim się odbywał. Lekcja prowadzona z wykorzystaniem wielu pomocy dydaktycznych (domino, puzzle, prezentacje multimedialne, gra „Ekonomia w dawnym Rzeszowie”).
Zajęcia odbywają się w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Rezerwacja pod nr tel. 17/875 41 99. Koszt: 5 zł/os. Wiek uczestników: od 6 lat      
                               
23 lutego 2016 r. Nie święci garnki lepią... Garncarstwo w pradziejach

to warsztaty archeologiczne, na których można zapoznać się z historię garncarstwa; dowiedzieć się jak wyglądała praca pradziejowego garncarza oraz porównać ją z technikami pracy współczesnego ceramika. Uczestnicy zajęć mogą wykonać własne naczynia, figurki, ozdoby, a nawet kopie średniowiecznych kafli. Zajęcia odbywają się w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie – budynek Główny.

Rezerwacja pod nr tel. 17/853 52 78. Koszt:  12,00 zł/ os. Czas trwania zajęć:  około 2 godziny. Wiek uczestników: na warsztaty zapraszamy przedszkolaki, młodzież szkolną, jak również osoby dorosłe.

24 lutego 2016 r. Filcowe cudaki do świątecznego koszyczka

Są to zajęcia wpisujące się w okres Wielkiego Postu, który wypada w tym roku w czasie ferii. Podczas prezentacji multimedialnej opowiemy uczestnikom zajęć jak dawniej mieszkańcy Podkarpacia przygotowywali się do Świąt Wielkanocnych, jak wykonywano pisanki, dlaczego święcono chrzan, jak świętowano i wiele innych ciekawostek. W części warsztatowej wspólnie wykonamy z filcu ozdoby, które będą doskonale wyglądać zarówno w koszyczku ze święconką jak i dekoracja domu z okazji Świąt.

Zajęcia odbywają się w Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli w Rzeszowie, ul. Rynek 6. Rezerwacja pod nr tel. 17/862 02 17. Koszt: 12,00/os. Czas trwania zajęć: około 1,5-2 godziny (w zależności od zaangażowania uczestników). Wiek uczestników: 7-16 lat
Narysuj dzieło sztuki /rzeźba lub martwa natura/
Rysunek ołówkiem lub węglem na papierze. Zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Zajęcia odbywają się w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie – budynek główny. Rezerwacja pod nr tel. 17/853 52 78. Koszt: 7,00 zł/os. Wiek uczestników: od 7 lat

25 lutego 2016 r. Sekrety dawnego dokumentu

Jeżeli chcesz przenieść się w czasy, w których nie znano komputerów, ani nawet długopisów, dowiedzieć się kto i w jaki sposób sporządzał wszelkiego rodzaju pisma urzędowe, a także jeżeli chcesz sam przy użyciu starych metod stworzyć swój dokument, to zapraszamy Cię do udziału w naszych zajęciach.
Zajęcia odbywają się w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie – budynek główny. Rezerwacja pod nr tel. 17/853 52 78. Koszt: 7,00 zł/os. Wiek uczestników: 8-12 lat

26 lutego 2016 r. O dawnym handlu i pieniądzu

Podczas zajęć dzieci zapoznają się z dziejami pieniądza w Polsce oraz rolą jaką odgrywał on, i wciąż odgrywa w życiu człowieka. Zajęcia zawierać będą również element edukacji ekonomicznej, a jego tłem będzie międzywojenny Rzeszów i handel, który wówczas w nim się odbywał. Lekcja prowadzona z wykorzystaniem wielu pomocy dydaktycznych (domino, puzzle, prezentacje multimedialne, gra „Ekonomia w dawnym Rzeszowie”).
Zajęcia odbywają się w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Rezerwacja pod nr tel. 17/875 41 99. Koszt: 5 zł/os. Wiek uczestników: od 6 lat.

FERIE W BIBLIOTECE

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na codzienne zajęcia organizowane w okresie ferii zimowych dla dzieci i młodzieży. Ciekawe przedsięwzięcia odbędą się we wszystkich filiach WiMBP.

Program ferii:

- Wystawa Anioły, aniołki, aniołeczki i ich ziemskie wycieczki – na rowerze, hulajnodze, motorze..., Oddział dla Dzieci i Młodzieży ul. Słowackiego 11
- Plebiscyt Czytelniczy na najwięcej przeczytanych książek – dla czytelników biblioteki w wieku 6-12 lat, Filia nr 7 ul. Osmeckiego 51
- Kącik dla najmłodszych czytelników – gry planszowe, puzzle, kolorowanki, Filia nr 3 ul. Krzyżanowskiego 6

15 LUTEGO
- Poznajmy się. Moje wymarzone ferie – zabawy integracyjne, podstawy autoprezentacji, stworzenie pamiątkowego Drzewka Uczestników, Filia nr 6 ul. Podwisłocze 6

16 LUTEGO
- Wyprawa na Antarktydę – zabawy integracyjne i plastyczne na podstawie książki Wyprawa na biegun: o ekspedycji Amundsena Rafała Witka, Oddział dla Dzieci i Młodzieży ul. Słowackiego 11
- Zimowe bajanie – baśniowe wędrówki po Europie, Filia nr 1 ul. Bohaterów 1,
- Baśniowa kraina – zajęcia plastyczne, głośne czytanie bajek o tematyce zimowej. Wykonanie ilustracji do poznanych bajek, Filia nr 3 ul. Krzyżanowskiego 6
- Zima bałwanków – zajęcia literackie, przegląd i czytanie bajek, projektowanie kukiełek, Filia nr 4 ul. Ofiar Katynia 15
- Prezenty sercem wykonane – zajęcia plastyczne oraz  Serduszko dobrych życzeń – konkurs plastyczny na najpiękniejsze serduszko i życzenia walentynkowe, Filia nr 6 ul. Podwisłocze 6
- Dobranocka w podróży – zajęcia plastyczno-edukacyjne z Katarzyną Lubas – Dyrektor Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie. Otwarcie wystawy dla najmłodszych czytelników biblioteki Dobranocka w podróży, Filia nr 7 ul. Osmeckiego 51
- Kukiełki z drewnianej łyżki – zajęcia plastyczne, Filia nr 9 ul. Czackiego 5
- Lisek Urwisek zaprasza na poranek książkowy dla dzieci – głośne czytanie wierszy, warsztaty plastyczne, Filia nr 10 ul. Podchorążych 1, Filia nr 15 ul. Lwowska 60
- Bałwankowe zabawy na śniegu – konkurs rysunkowy, Filia nr 15 ul. Lwowska 60,
- Miau – coś ty kotku chciał? – zajęcia plastyczne z okazji Światowego Dnia Kota, Filia nr 16 ul. Gromskiego 10/c
- W świecie origami i zajęć manualnych – gry planszowe, Punkt biblioteczny Filii nr 9 ul. Dąbrowskiego 79a

17 LUTEGO
-Zimowe scrabble – literackie zajęcia warsztatowe z grą scrabble, rywalizacja drużynowa, konkurs z nagrodami, Oddział dla Dzieci i Młodzieży ul. Słowackiego 11
- Kocie królestwo – zabawy literackie, plastyczne i ruchowe, Filia nr 4 ul. Ofiar Katynia 15
- Witaminowe rozgrywki sportowe – warzywno-owocowe konkurencje sportowe – gry i zabawy ruchowe z elementami rywalizacji międzygrupowej, Filia nr 6 ul. Podwisłocze 6
- Kocie opowieści – warsztaty plastyczno-literackie ze Stanisławą Bełch, z okazji Światowego Dnia Kota, Filia nr 7 ul. Osmeckiego 51
- P.S. kocham Cię – zajęcia plastyczne, wykonanie kartki walentynkowej, Filia nr 8 ul. Okulickiego 3
- Z liskiem Urwiskiem każdy chodzi uśmiechnięty od czubka nosa aż po piety – krzyżówki, rebusy, wykreślanki, Filia nr 10, ul. Podchorążych 1
- Zimowe zadania od Pana Bałwana – zajęcia warsztatowe,  Filia nr 16 ul. Gromskiego 10/cREKLAMA

18 LUTEGO
- Gąbką malowane – zajęcia warsztatowe, tworzenie zimowych obrazów, Oddział dla Dzieci i Młodzieży ul. Słowackiego 11
- Misie w zimowych sweterkach – zajęcia literacko-plastyczne, Filia nr 1 ul. Bohaterów 1
- Zimowy krajobraz – zajęcia plastyczne na podstawie utworów związanych z tematem zimy, Filia nr 2 ul. Fredry 5
- Śnieżne wariacje – zimowe zagadki, tworzenie wierszyków, śnieżne zabawy,  Filia nr 3 ul. Krzyżanowskiego 6
- Zostań mistrzem – gry planszowe, towarzyskie, układanie bajkowych puzzli, Filia nr 4 ul. Ofiar Katynia 15
- Zimowa Galeria Sztuki – zajęcia plastyczne, wydzieranki i malowanki, origami z wierszykami, konkurs plastyczny, Filia nr 6 ul. Podwisłocze 6
- Kraina Lodu – podróż do Laponii i innych znanych miejsc Północnej Europy – spotkanie z Ewą Nowak-Koprowicz – Wicedyrektor Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej przy WSIiZ w Rzeszowie oraz Zastępcą kierownika Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów, Filia nr 7 ul. Osmeckiego 51
- Rusz głową – zagadki, quizy, krzyżówki, kalambury, Filia nr 8 ul. Okulickiego 3
- Na szkle malowane – zajęcia plastyczne, Filia nr 9 ul. Czackiego 5
- Wycinankowy zawrót głowy – zajęcia plastyczne, Filia nr 10 ul. Podchorążych 1
- W świecie origami i zajęć manualnych – zabawy z orgiami, Punkt biblioteczny Filii nr 9 ul. Dąbrowskiego 79a

19 LUTEGO
- Godzinami o książkach – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży – rozmowa na temat książek Starter  i Ender Lissy Price oraz tworzenie podkładek pod kubki techniką decoupage. Projekt pod patronatem Instytutu Książki, Oddział dla Dzieci i Młodzieży  ul. Słowackiego 11
- Antarktyda – kraina śniegu i lodu – zajęcia edukacyjne i plastyczne, Filia nr 4 ul. Ofiar Katynia 15
-Tajemnice Zamków Królewskich – zajęcia animacyjno-czytelnicze, głośne czytanie, konkurs plastyczny, odgrywanie scenek dramowych i pantomimicznych, Filia nr 6 ul. Podwisłocze 6
- W świecie origami i zajęć manualnych – zajęcia plastyczne, zgaduj-zgadule, Punkt biblioteczny Filii nr 9 ul. Dąbrowskiego 79a

22 LUTEGO
- Makaronowe rozmaitości – zajęcia plastyczne, wykonywanie aniołków, kwiatów i kukiełek, konkurs plastyczny, Filia nr 6 ul. Podwisłocze 6

23 LUTEGO
- Turniej wiedzy na temat filmów i bajek – turniej dla dzieci na temat wiedzy o książkowych i filmowych bohaterach bajek i filmów Disneya, rywalizacja drużynowa, konkurs z nagrodami, Oddział dla Dzieci i Młodzieży  ul. Słowackiego 11
 - Bohaterowie literaccy uprawiają sporty zimowe – konkursy plastyczne, rebusy, zgadywanki, Filia nr 1 ul. Bohaterów 1
- Rysujemy, malujemy, lepimy – warsztaty plastyczne, Filia nr 3 ul. Krzyżanowskiego 6
- Różności – dziwności – zabawy z origami i kirigami, Filia nr 4 ul. Ofiar Katynia 15
- Śladami literackich bohaterów – Sherlock Holmes w bibliotece – warsztaty detektywistyczne, zabawy z elementami współzawodnictwa, Filia nr 6, ul. Podwisłocze 6
 - Gwiezdny pył – warsztaty plastyczne z Dorotą Noworól  z Gimnazjum w Hyżnem, Filia nr 7 ul. Osmeckiego 51
- Zabawy i wybryki w krainie plastyki – zajęcia plastyczne, Filia nr 9 ul. Czackiego 5
- Zimowe pozdrowienia – warsztaty plastyczne, Filia nr 10 ul. Podchorążych 1
- Śnieżynkowe wycinanki – zajęcia plastyczne, Filia nr 15 ul. Lwowska 60
- Pingwin na talerzu – zajęcia plastyczne, Filia nr 16 ul. Gromskiego 10/c
- W świecie origami i zajęć manualnych – gry planszowe, Punkt biblioteczny Filii nr 9 ul. Dąbrowskiego 79a

24 LUTEGO
- W krainie skarpetkożerców – zajęcia warsztatowe na podstawie książki Niedoparki  Pavela Śruta, tworzenie skarpetkowych stworków, Oddział dla Dzieci i Młodzieży ul. Słowackiego 11
- Abecadlik – gry i zabawy z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, Filia nr 4 ul. Ofiar Katynia 15
- Pudełeczko na „Małe skarby” – zajęcia plastyczne, konkurs plastyczny na najbardziej oryginalną impresję, Filia nr 6 ul. Podwisłocze 6
- Z górki na pazurki – warsztaty plastyczne z Dorotą Noworól z Gimnazjum w Hyżnem, Filia nr 7 ul. Osmeckiego 51
- Malowanki wegetarianki – zajęcia plastyczne przy użyciu wydrążonych owoców i warzyw, Filia nr 8 ul. Okulickiego 3
- Karnawałowe szaleństwo – warsztaty plastyczne, tworzenie masek karnawałowych, Filia nr 10 ul. Podchorążych 1
- Zabawa w Krainie Lodu – zajęcia plastyczne, Filia nr 16 ul. Gromskiego 10/c

25 LUTEGO
- Butelkowe doniczki – warsztaty recyklingowe – projektowanie i tworzenie kolorowych doniczek z plastikowych butelek, Oddział dla Dzieci i Młodzieży  ul. Słowackiego 11
- Paluszkowy teatrzyk – wykonanie kukiełek, tworzenie scenariusza przedstawienia, zabawa w teatrzyk, Filia nr 1 ul. Bohaterów 1
- Rebusy, zagadki i inne przypadki – zajęcia plastyczno-literackie, Filia nr 2 ul. Fredry 5
- Pożegnanie ferii – gry i zabawy przy muzyce, Filia nr 3 ul. Krzyżanowskiego 6
- W zdrowym ciele, zdrowy duch – promocja zdrowego stylu życia – zajęcia edukacyjne, plastyczne i ruchowe, Filia nr 4 ul. Ofiar Katynia 15
- Witajcie w naszej Baśniolandii – zajęcia animacyjno-czytelnicze, kalambury, loteryjka w ciemno, zabawa w skojarzenia, konkurs na najładniejszy portret postaci bajkowej, Filia nr 6 ul. Podwisłocze 6
- Gwiazdki Śnieżynki – warsztaty plastyczne z Justyną Kurowską-Widak z Zespołu Szkół w Zaczerniu, Filia nr 7 ul. Osmeckiego 51
- Zimowe pejzaże – zajęcia plastyczne, konkurs prac o tematyce zimowej, Filia nr 8 ul. Okulickiego 3
- Wesoły świat gier i zabaw – gry planszowe, puzzle  i kalambury, Filia nr 9 ul. Czackiego 5
- Z liskiem Urwiskiem na sportowo – gry i zabawy ruchowe. Zakończenie spotkań z liskiem Urwiskiem, Filia nr 10 ul. Podchorążych 1
- W świecie origami i zajęć manualnych – zabawy z orgiami, Punkt biblioteczny Filii nr 9 ul. Dąbrowskiego 79a

26 LUTEGO
- Książkołaki – spotkanie DKK dla dzieci, rozmowa na temat książki Autograf za milion dolarów Rafała Witka, zajęcia plastyczne – projekt pod patronatem Instytutu Książki. Wręczenie nagród laureatom Rankingu na Najaktywniejszego Czytelnika Zimy, Oddział dla Dzieci i Młodzieży  ul. Słowackiego 11
- W krainie śniegu i lodu – gry i zabawy z wykorzystaniem techniki Klanzy, Filia nr 4 ul. Ofiar Katynia 15
- Wesołe zabawy z książką – zajęcia animacyjno-czytelnicze, gra dydaktyczna, książkowe bingo, głośne czytanie fragmentów baśni, zabawy z książką. Podsumowanie akcji Ferie w Bibliotece, Filia nr 6 ul. Podwisłocze 6
- W świecie origami i zajęć manualnych – zajęcia plastyczne, zgaduj-zgadule, Punkt biblioteczny Filii nr 9 ul. Dąbrowskiego 79a

FERIE Z MULTIKINEM

Jeśli zima w mieście, to najlepiej z filmem. A skoro z filmem – to w Multikinie. Począwszy od 15 lutego, każdego dnia ferii na wszystkich młodych kinomanów czeka specjalna oferta filmowa: Maraton Filmowy z Biurem Detektywistycznym Lasego i Mai oraz najlepsze filmy festiwalu Kino w Trampkach! Ferie zbliżają się wielkimi krokami. Dla wszystkich młodych kinomanów Multikino przygotowało nie lada atrakcje – specjalne projekcje najlepszych  filmów dziecięcych i młodzieżowych z całego świata. W repertuarze - Biuro Detektywistyczne: Maraton Filmowy oraz wiele innych seansów. Ceny biletów: Biuro Detektywistyczne: Maraton Filmowy – 19 zł (jeden bilet na trzy filmy!). Pozostałe filmy: 12 zł. Dzieci będą miały okazję obejrzeć następujące filmy:

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra
Tęcza
Mecz o wszystko
Kauwboy. Chłopiec i kawka

FERIE W RZESZOWSKIM DOMU KULTURY

Rzeszowski Dom Kultury w okresie ferii zimowych zaprasza dzieci na zimowy wypoczynek. Zajęcia organizowane będą od 15 lutego do 26 lutego w dwunastu filiach na terenie całego Rzeszowa. Ilość dostępnych miejsc jest ograniczona. Zajęcia organizowane w ramach zimowego wypoczynku Rzeszowskiego Domu Kultury mają formę warsztatów edukacyjnych i odbywają się pod stałym nadzorem wykwalifikowanych instruktorów. Przygotowany program obejmuje zajęcia artystyczne, warsztaty edukacyjne, ruchowe zajęcia plenerowe oraz liczne wyjścia i wycieczki.

Zimowy wypoczynek skierowany jest do dzieci w wieku od 7 do 12 lat i będzie odbywał się w dwunastu filiach Rzeszowskiego Domu Kultury. Zajęcia będą organizowane od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 14:00 w filiach „Biała”, „Budziwój”, „Country”, „Pobitno”, „Słocina”, „Staroniwa”, „Wilkowyja”, „Zalesie”, „Załęże” i „Zwięczyca” (koszt 55 zł za tydzień) oraz  w godzinach 8:00 – 16:00 w filiach „Miłocin” i „Drabinianka” (koszt 185 zł z wyżywieniem za tydzień). Dla posiadaczy karty „Rodzina Wielodzietna 3+” przysługuje rabat w wysokości 50% nie obejmujący kosztów wyżywienia. W programie zajęcia muzyczne, plastyczne, techniczne, taneczne, ruchowe zajęcia plenerowe, wizyta w kolbuszowskim skansenie, wycieczka do Zamku w Łańcucie, zajęcia z lotnictwa, warsztaty kreatywne, zabawa w teatr, wycieczka do Pstrągowej, wycieczka do Osady Słowiańskiej, wyjście do kina, wyjście do Fantazji, warsztaty z książką, warsztaty w filharmonii, wyjście do kręgielni, wyjście do parku trampolin, wyjście do teatru, warsztaty pierwszej pomocy, wyjście do Muzeum Etnograficznego.

FERIE W MŁODZIEŻOWYM DOMU KULTURY

Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia organizowane na czas ferii zimowych w Młodzieżowym Domu Kultury. Dla młodszych przewidziano tygodniowe turnusy - zajęcia zorganizowane w godz. 8:00 - 14:00 - dla dzieci z klas I - III SP zamieszkujących w Rzeszowie. Dla starszych - Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego- wolne miejsca, Warsztaty z fotografii cyfrowej - fotografia studyjna, portretowa, pędzel świetlny, długie czasy naświetlania- wolne miejsca, Warsztaty fotograficzne- wolne miejsca, Warsztaty plastyczne- "Spotkania ze Sztuką"- wolne miejsca, Warsztaty z plastyczne- "Grafika dla smyka", "Mam pomysł plastyczny na instrument muzyczny", "Alfabetyczne gryzmoły"- wolne miejsca, Otwarte Warsztaty Wokalne- wolne miejsca.

FERIE Z KINEM HELIOS PRZY POWSTAŃCÓW WARSZAWY

Kino Helios przygotowało masę atrakcji na czas zbliżających się ferii zimowych.  Udział w warsztatach i animacjach jest nieodpłatny. Od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00 -  pod okiem animatorów - będą odbywać się zajęcia plastyczne, ruchowe, twórcze oraz różnego rodzaju zabawy integracyjne. Dla najmłodszych przygotowany będzie również specjalny "kącik", gdzie będą mogły oddać się kolorowaniu postaci bajkowych czy tworzeniu budowli z klocków. Ponadto maluchy będą mogły również skorzystać z malowania buziek, kolorowania włosów czy naklejania tatuaży. Oprócz tego dla starszych dzieciaków przygotowana zostanie możliwość wykazania się w konkursie Karaoke, Street Basketball (symulator) czy Siłomierzu - Boxer (symulator). Dodatkowo quiz wiedzy na temat filmów i bajek z nagrodami niespodziankami.  
W weekendy oprócz zabaw proponowanych w tygodniu, odbędą się konkursy rzutów karnych, mini turnieje i treningi piłkarskie, dzięki firmie Socatots. Dla wszystkich klientów odwiedzających kino w godzinach 10:00 - 15:00, będzie czekała fotobudka z firmy Full of Fun, gdzie będzie można zrobić sobie pamiątkę z Ferii w Heliosie. W niedziele 21 lutego odbędzie się specjalny pokaż filmu "Zwierzogród" gdzie dzięki zwierzakom domowym i egzotycznym, dzieci będą mogły lepiej poznać ich świat.

FERIE W MILLENIUM HALL

Od 15 do 26 lutego wraz z Centra Zabaw Fantazja, Multikinem, Studiem Tańca ISKRA, DagArt Galerie, La Grotta i Pizza Hut przygotowanych zostanie szereg atrakcji – zajęcia taneczne, warsztaty muzyczne, seanse filmowe, zabawy na lodowisku czy zajęcia z dietetykiem, sesje fotograficzne i konkursy. Zajęcia odbywać się będą pod opieką animatorki, przez dwa tygodnie ferii zimowych, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:30 do 16:00.

W programie między innymi: zajęcia taneczne w Studio Tańca Iskra, filmy w Multikinie, warsztaty kulinarne w La Grotta i Pizza Hut, zabawa na lodowisku, zajęcia z dietetykiem, warsztaty muzyczne, Fantastyczna Fabryka Słodyczy, czyli własnoręczne wyrabianie lizaków, wizyta w pracowni artystycznej, zabawna sesja fotograficzna w kolorowych przebraniach, szaleństwo na placu zabaw w Fantazji, gry, zabawy i konkursy z kreatywnym animatorem, dni tematyczne: dzień słodkości, dzień tańca, dzień kulinarny, dzień dobrej zabawy, dzień artystyczny.

Zapisy dzieci w wieku 5-10 lat odbywają się w Fantazji w Millenium Hall na poziomie 2. Istnieje możliwość zapisania dzieci na poszczególne dni ferii, a także na całe 10 dni. Zapisy można dokonywać w każdy wybrany dzień od godziny 7:30 do godz. 10:00. Jeden dzień pobytu dziecka to koszt 55 zł. Przy zapisie na minimum trzy dni w jednym tygodniu, cena za jeden dzień wynosi 50 zł. Jeżeli dziecko będzie korzystać z lodowiska, a nie posiada własnych łyżew, koszt ich wypożyczenia to dopłata 5 zł.

FERIE W TEATRZE MASKA

Teatr Maska w Rzeszowie przygotował dla dzieci na czas ferii kilka ciekawych propozycji. W ramach Sceny dla Najnaja – dla dzieci od 2 do 4 lat – spektakl Czasoodkrywanie w reż. Ewy Mrówczyńskiej grany 21 i 28 lutego o godz. 12. Ponadto młodzi miłośnicy teatru będą mogli obejrzeć na deskach rzeszowskiej Maski spektakl Pinokio w reż. Zbigniewa Głowackiego (grany: 16, 17 i 25 lutego o godz. 9.00), Dzień dobry, Świnko w reż. Henryka Hryniewickiego (grany, 18 i 19 lutego o godz. 9.00 oraz 21 lutego o godz. 16.30) a także sztukę Smoki w reż. Jerzego Jana Połońskiego (grany 28 lutego o godz. 16.30). Dodatkowo Teatr zachęca do udziału w niedzielnych spotkaniach z lalkami w Muzeum Lalek Teatralnych, na godzinę przed niedzielnymi spektaklami Dzień dobry, Świnko i Smoki. Biletem wstępu do muzeum jest bilet zakupiony na spektakl, a sekrety zgromadzonych w muzeum lalek i sposoby ich animacji zdradzi oprowadzający po muzeum aktor.
 
 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

11.02.2016 00:07:02

~Justyna Ostropolska

Zapraszamy na Ferie w Neuronkach.
I turnus -

tydzień detektywów
II turnus - tydzień odkrywców
Oferujemy:
wykwalifikowaną kadrę
zajęcia w kameralnej grupie max. 12 osób
doskonałą i bezpieczną zabawę
wyżywienie: II śniadanie, dwudaniowy obiad, owoce i ciepłe napoje bez ograniczeń
wyjście do kina
wyjście do sali zabaw
wyjście do muzeum
gość specjalny
popołudnie z karaoke
na zakończenie turnusu mini disco
dyplom ukończenia turnusu
płytę CD ze zdjęciami z ferii
ubezpieczenie
więcej na neuronki.pl

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Football Run nową produkcją rzeszowskiego studia Simplicity Games - Aktualności Rzeszów

Football Run nową produkcją rzeszowskiego studia Simplicity Games

RZESZÓW. Football Run to gra platformowa osadzona w świecie, w którym tematem numer jeden jest piłka nożna. ...

Dentobus dla Podkarpacia. Odwiedzi m.in. żłobki i przedszkola - Aktualności Rzeszów

Dentobus dla Podkarpacia. Odwiedzi m.in. żłobki i przedszkola

RZESZÓW. Ministerstwo Zdrowia dokonało zakupu 16 dentobusów, które zostały przekazane do każdego z województw. ...

Poznaj szczegółowy program Europejskiego Stadionu Kultury 2018. Festiwal rozpoczyna się 21 czerwca - Aktualności Rzeszów

Poznaj szczegółowy program Europejskiego Stadionu Kultury 2018. Festiwal rozpoczyna się 21 czerwca

RZESZÓW. Europejski Stadion Kultury 2018 to łącznie 25 projektów, 40 różnorodnych wydarzeń, 15 koncertów, 4 spek...

Rzeszów wysoko w rankingach Fundacji Schumana „Europolis 2018”  - Aktualności Rzeszów

Rzeszów wysoko w rankingach Fundacji Schumana „Europolis 2018”

RZESZÓW. Ogłoszono ranking najbardziej obywatelskich miast Fundacji Schumana EUROPOLIS 2018. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem