Reklama

Aktualności Rzeszów

Jeden z radnych wnioskuje o kompleksową analizę tras autobusów MPK

Dodano: 07.01.2019

Jeden z radnych wnioskuje o kompleksową analizę tras autobusów MPK - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Wg. jednego z radnych Rady Miasta Rzeszowa „wiele autobusów jeździ praktycznie pustych”, przez co należy wykonać kompleksową analizę tras jakimi poruszają się autobusy komunikacji miejskiej.

Radny Daniel Kunysz z Rozwoju Rzeszowa po sesji Rady Miasta odbytej w dniu 18 grudnia 2018 roku, zwrócił się z wnioskiem o aktualizację tras, gdyż jego zdaniem „linie autobusowe wymagają gruntownej przebudowy”.

Zmiana ta miałaby być podyktowana znaczącym powiększaniem się powierzchni miasta Rzeszowa, gdyż obecne kursy zdaniem Kunysza nie odpowiadają potrzebom mieszkańców, przez co ci decydują się na jazdę prywatnymi środkami transportu zwiększając korki w mieście.

„Wiele autobusów jeździ praktycznie pustych, a inne są przepełnione. To pokazuje, ze transporty publiczny nie jest wyważony, potwierdzają to również korki w mieście. Linie autobusowe wymagają gruntownej przebudowy” – czytamy w interpelacji radnego.

Warto w tym miejscu dodać, że Zarząd Transportu Miejskiego planuje zmiany w siatce połączeń autobusowych, które miałyby obowiązywać od 1 lutego 2019 r. Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji wystosowuje apel o rozwagę. Jak na razie działania ZTM-u sprowadzają się do konsultacji tematu z Radami Osiedli.REKLAMA

Do pomysłu ZTM-u ustosunkowało się Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji: „Aktualny układ komunikacyjny ma wiele niedogodności, które można porównać do „ran”, a chwilowe „zaklejenie ran” nic nie wniesie. Obecna siatka transportowa pochodzi z 1991 roku i trzeba ją utworzyć praktycznie od nowa.” – czytamy w oświadczeniu skierowanym do dyrektorki ZTM-u Anny Kowalskiej i podpisanym przez Dominika Bąka, prezesa zarządu Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Komunikacji.

Czy pozostali radni ustosunkują się do wniosku Daniela Kunysza oraz pomysłu ZTM-u odnośnie konsultacji przekonamy się podczas następnej sesji Rady Miasta.
 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Będą droższe bilety na komunikacje miejską. Radni przyjęli projekt uchwały - Aktualności Rzeszów

Będą droższe bilety na komunikacje miejską. Radni przyjęli projekt uchwały

RZESZÓW. Nowy cennik zacznie obowiązywać najprawdopodobniej już od sierpnia. ...

20 czerwca Boże Ciało. Będą utrudnienia w ruchu - Aktualności Rzeszów

20 czerwca Boże Ciało. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z organizowanymi procesjami całkowicie lub częściowo zostaną zamknięte niektóre ulice na terenie Rzeszowa. ...

17 radnych za przyznaniem absolutorium dla prezydenta Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

17 radnych za przyznaniem absolutorium dla prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Jak co roku podczas czerwcowej sesji Rady Miasta odbyło się głosowanie nad przyznaniem prezydentowi Rzeszowa absolutorium.&n...

Blisko czterogodzinna debata nt. Raportu o stanie miasta Rzeszów - Aktualności Rzeszów

Blisko czterogodzinna debata nt. Raportu o stanie miasta Rzeszów

RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa chwalili raport, natomiast Prawo i Sprawiedliwość wypunktowało braki. ...

IMGW zapowiada burze z gradem, m.in. w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

IMGW zapowiada burze z gradem, m.in. w Rzeszowie

RZESZÓW. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem