Reklama

Aktualności Rzeszów

Matura 2018. 89 proc. rzeszowskich maturzystów zdało. Poprawka w sierpniu

Dodano: 04.07.2018

Matura 2018. 89 proc. rzeszowskich maturzystów zdało. Poprawka w sierpniu - Aktualności Rzeszów

fot. Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

RZESZÓW. Poznaliśmy wyniki egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju 2018 roku. Język polski wypada słabiej niż matematyka. Uczniowie liceum wypadli lepiej od swoich rówieśników, uczęszczających do technikum.

Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju 2018 roku przystąpiło 15 991 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na Podkarpaciu.

Matma ponad polskim

Jak co roku, maturzystom w Polsce najwięcej problemów sprawiła matematyka, jednak rzeszowscy absolwenci szkół ponadgimnazjalnych zaprzeczyli tej regule. Średni wynik procentowy z matematyki wynosi 63%, natomiast z języka polskiego 56%.

3119 absolwentów rzeszowskich szkół średnich zdało maturę z j. angielskiego na poziomie 78%. Jeżeli chodzi o języki obce, to poza angielskim największą liczbą zdających cieszył się język niemiecki: 77 uczniów, ich średni wynik z tego przedmiotu, to 71%.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie po raz kolejny może pochwalić się stuprocentową zdawalnością matur swoich uczniów. To już drugi raz w ciągu trzech lat, kiedy matura dla licealistów ALO okazała się przysłowiową „bułką z masłem”.REKLAMA

Ogólniak ponad technikum

Konfrontując wyniki liceum ogólnokształcących i technikum, należy zauważyć, że absolwenci technikum (69% zdawalności) wypadli na Podkarpaciu dużo gorzej niż absolwenci tzw. ogólniaków(80,5% zdawalności).

Spośród 8662 uczniów LO matury z jednego przedmiotu nie zdało 913 osób, natomiast kolejnych 305 uczniów oblało maturę z więcej niż jednego przedmiotu. 1379 absolwentów techników nie zdało matury i po raz kolejny przystąpi do niej w sierpniu, kolejnych 514 pechowców nie zdało egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu.

Podsumowując, maturę w Rzeszowie zdało 89% uczniów, drugim w kolejności miastem na Podkarpaciu jest Krosno, tam maturę zdało 86%. Stolica województwa może pochwalić się 92% wynikiem wśród uczniów liceum, oraz 82% absolwentów technikum.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Scena na Bulwarach do remontu - Aktualności Rzeszów

Scena na Bulwarach do remontu

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na remont sceny na terenie Parku Kultury i Wypoczynku na Bulwarach....

Kaplica Sykstyńska w skali 1:1. Niezwykły album można zobaczyć w Rzeszowie (ZDJĘCIA) - Aktualności Rzeszów

Kaplica Sykstyńska w skali 1:1. Niezwykły album można zobaczyć w Rzeszowie (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Od 18 lipca w Rzeszowie można zobaczyć niezwykłe dzieło poligraficzne. ...

Druga tura mediacji w rzeszowskim szpitalu.  Zarząd zaproponuje 1200 zł do wynagrodzenia - Aktualności Rzeszów

Druga tura mediacji w rzeszowskim szpitalu. Zarząd zaproponuje 1200 zł do wynagrodzenia

RZESZÓW. 18 lipca rozpocznie się druga tura mediacji z pracownikami medycznymi Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Zarząd...

Potańcówka w stylu lat 80-tych. „Domówka u Janusza” już w najbliższą środę - Aktualności Rzeszów

Potańcówka w stylu lat 80-tych. „Domówka u Janusza” już w najbliższą środę

RZESZÓW. Nazwa wydarzenia inspirowana jest osobą Edwarda Janusza. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem