Reklama

Aktualności Rzeszów

Miasto ponownie ogłasza przetarg na rozbudowę Podpromia. 46 mln na realizację inwestycji

Dodano: 07.06.2018

Miasto ponownie ogłasza przetarg na rozbudowę Podpromia. 46 mln na realizację inwestycji - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Ratusz po raz kolejny ogłosił przetarg na modernizację hali Podpromie. Tym razem zwiększyli budżet i zmienili datę zakończenia inwestycji.

W dniu dzisiejszym kwota jaką miasto postanawia przeznaczyć na rozbudowę hali wynosi ok. 46 mln zł. 10 mln zł dofinansowania pochodzi z Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Pierwotny plan miasta zakładał zakończenie remontu w II kwartale 2019 roku. Aktualna dokumentacja datę zakończenia wyznacza na 30.09 2020 r.

Remont hali wiąże się z rozbiórką istniejących elementów, przełożeniem kolidujących sieci uzbrojenia terenu, wycinką drzew oraz rozbudową i przebudową istniejącego elementu. Ponadto zmieniony zostanie jego wygląd zewnętrzny.

Przede wszystkim, na Podpromiu zostanie zwiększona do 7,5 tyś. liczba miejsc dla kibiców, a same trybuny przypominać będą swoim ułożeniem te stadionowe, gdyż rozmieszczone zostaną dookoła boiska.

Poprzedni przetarg padł ze względu na brak zainteresowanych wykonawców, gdyż wcześniejsza dokumentacja uwzględniała remont w funkcjonującej hali. Po przetargowym fiasku Ratusz ogłosił dialog techniczny z wykonawcami. Czy tym razem mieszkańcy Rzeszowa doczekają się remontu hali? Przekonamy się 17 lipca br. podczas otwarcia ofert.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego - Aktualności Rzeszów

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił komunikaty o wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój p...

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo - Aktualności Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo uc...

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik - Aktualności Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik

Od soboty, 25 maja 2019 r. linia autobusowa nr 4 pojedzie według nowego rozkładu jazdy oraz na zmienionej trasie, uwzględniającej nowe przys...

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów - Aktualności Rzeszów

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód poruszał się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierujących z lewe...

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską - Aktualności Rzeszów

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską

RZESZÓW. Otwarcie drogi 23 maja o godz. 11.00. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem