Reklama

Aktualności Rzeszów

Na Bulwarach powstanie ponad 50-piętrowy kompleks. "Będzie to nowa wizytówka Rzeszowa"

Dodano: 29.11.2018

Na Bulwarach powstanie ponad 50-piętrowy kompleks. "Będzie to nowa wizytówka Rzeszowa" - Aktualności Rzeszów

FullFarb Rzeszów

RZESZÓW. W ciągu najbliższych kilku lat w Rzeszowie ma rozpocząć się budowa ponad 50 piętrowego kompleksu hotelowo-rekreacyjno-mieszkaniowego na Bulwarach. Inwestor zapowiada, że będzie to „budynek dla osób zamożnych”.

Ponad 50 pięter, hotel i ponad 200 pokoi oraz 350 apartamentów mieszkalnych ma mieć budynek, który znajdzie się w rejonie ul. Hetmańskiej, pomiędzy Lidlem, Bulwarami i stadionem Stali Rzeszów. Teren całego kompleksu to około 50 arów.

„Na ten moment zleciliśmy projekt budynku. Będzie to nowa wizytówka Rzeszowa” – wyjaśnia Marek Łuszczyk, członek zarządu FullFarb Rzeszów, który jest inwestorem przedsięwzięcia.

W obiekcie znajdzie się parking podziemny, który wg. wstępnych szacunków inwestora ma mieć od 800 do 1200 miejsc postojowych.

Poza hotelem i apartamentami mieszkalnymi, które będą dostępne do kupna, w budynku mają docelowo znaleźć się biura; kilka restauracji, w tym restauracja widokowa umieszczona na jednym z ostatnich pięter, baseny, spa, kręgielnia, squash. Te atrakcje będą dodatkowo płatne dla właścicieli mieszkań. „To będzie budynek dla osób zamożnych” – dodaje Marek Łuszczyk. Z atrakcji skorzystają również mieszkańcy Rzeszowa.REKLAMA

Inwestor zakłada, że budowa rozpocznie się w 2020 roku i potrwa trzy lata. Warto dodać, że inwestycja wiąże się z poszerzeniem drogi i przebudową skrzyżowania na ul. Hetmańskiej w pobliżu Zespołu Szkół Mechanicznych. Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa informuje, że za przebudowę drogi odpowiedzialny będzie inwestor.

Możemy jednak przypuszczać, że przebudowa jezdni i skrzyżowania wejdzie w życie dopiero po zakończeniu budowy obiektu. Aktualnie przy terenie, na którym znajdzie się ponad 50 piętrowy budynek, istnieje asfaltowa ścieżka pieszo-rowerowa.

 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego - Aktualności Rzeszów

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił komunikaty o wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój p...

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo - Aktualności Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo uc...

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik - Aktualności Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik

Od soboty, 25 maja 2019 r. linia autobusowa nr 4 pojedzie według nowego rozkładu jazdy oraz na zmienionej trasie, uwzględniającej nowe przys...

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów - Aktualności Rzeszów

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód poruszał się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierujących z lewe...

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską - Aktualności Rzeszów

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską

RZESZÓW. Otwarcie drogi 23 maja o godz. 11.00. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem