Dodano: 23.10.2015 r.
RZESZÓW. Zapowiedziano uruchomienie specjalnych linii” A, B, C, D, F, G, H, K, M oraz S, które mają kursować w dniach 31 października oraz 1 listopada.
Autobusami mieszkańcy Rzeszowa będą mogli dostać się do miejskich cmentarzy. Poniżej dokładna rozpiska tras oraz godzin kursowania poszczególnych linii:
„A”: Matuszczaka pętla ( 9.00 - 16.50 ) - cmentarz Wilkowyja ( 9.25 – 17.15 )
z przystankami przy Podkarpacka Politechnika, Dąbrowskiego, Wydział Muzyki, Dąbrowskiego pawilony, Cieplińskiego, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
„B”: Hetmańska-stadion ( 9.10 – 17.00 ) - cmentarz Wilkowyja ( 9.32 – 17.02 )
z przystankami przy Hetmańska ZS Mech, Hetmańska przychodnia, Cieplińskiego, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
„C”: Mikołajczyka pętla ( 9.05 – 16.55 ) - cmentarz Wilkowyja ( 9.30 – 17.20 )
z przystankami przy Ofiar Katynia kładka, Wyzwolenia/ Ofiar Katynia, Wyzwolenia kościół, Okulickiego osiedle, Krakowska/Sportowa, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
„D”: Obr. Poczty Gdańskiej pętla ( 8.55 – 17.05 ) - cmentarz Wilkowyja ( 9.21 – 17.11 )
z przystankami przy Obrońców Poczty Gdańskiej, Wyzwolenia/Ofiar Katynia, Wyzwolenia kościół, Lubelska lecznica, Marszałkowska osiedle, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
„F”: Wita Stwosza/Langiewicza ( 9.00 – 16.50 ) - cmentarz Wilkowyja ( 9.27 – 17.17 )
z przystankami przy W. Stwosza kościół, Wyspiańskiego, Witosa lodowisko, Witosa Jedn. Wojskowa, Krakowska/Sportowa, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
„G”: Kard. K Wojtyły ( 9.05 – 17.15 ) - cmentarz Wilkowyja ( 9.34 – 17.04 )
z przystankami przy Kard. K. Wojtyły kościół, Miła Dom Kultury, Miła/Strażacka, Strażacka, Robotnicza cmentarz, Łukasiewicza pętla, Łukasiewicza/Krokusowa, Sikorskiego Katedra, Rejtana/Paderewskiego, Rejtana cmentarz, Lwowska cmentarz,
„H”: Bł. Karoliny ( 9.10 – 17.00 ) - cmentarz Wilkowyja ( 9.36 – 17.06 )
z przystankami przy Bł. Karoliny/Sanocka, Bł. Karoliny/Strzyżowska, Witosa lodowisko, Witosa Jedn. Wojskowa, Krakowska/Sportowa, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
„K”: Poselska pętla ( 9.30 – 17.00 ) - Malawa OSP ( 9.00 – 17.00 )
Rozpoczęcie kursu:
Powst. Warszawy Dom Studenta do Malawy – godz. 9.00
Rejtana Nowe Miasto do Poselskiej – godz. 9.00
z przystankami przy Budziwojska kapliczka, Jana Pawła II/Budziwojska, Jana Pawła II/Zakątkowa, Jana Pawła II OSP, Kwiatkowskiego hotel, Kwiatkowskiego/Jachowicza, Kwiatkowskiego/Koło, Kwiatkowskiego 05, Kwiatkowskiego/Strażacka, Kwiatkowskiego Dom Studenta, Powst. Warszawy Dom Studenta, Powst. Warszawy/Graniczna, Rejtana/Paderewskiego, Paderewskiego kościół, Słocińska cmentarz, Słocińska/Pileckich, Słocińska 10, Malawa skrzyżowanie, Malawa OSP
„M”: mjr. Kopisto Uniwersytet ( 9.00 – 16.50 ) - cmentarz Wilkowyja ( 9.24 – 17.14 )
z przystankami przy Podwisłocze U. Skarbowy, Powst. Warszawy Dom Studenta, Powst. Warszawy/Graniczna, Rejtana/Paderewskiego, Rejtana cmentarz, Lwowska cmentarz,
„S”: Krakowska/Ceramiczna ( 9.00 - 17.10 ) - cmentarz Wilkowyja ( 9.26 – 17.16 )
z przystankami przy Krakowska cmentarz, Krakowska/Mielecka, Krakowska galeria, Krakowska szpital, Krakowska/Sportowa, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz.
W dniach 31 października 1 listopada 2015 r. autobusy linii: „A”, „B”, „C”, „D”, „F”, „G”, „H”, „M” i „S” – kursować będą co ok. 20 min. „K” – kursować będą co ok. 45 min.
Na liniach specjalnych obowiązują ceny biletów jak dla pozostałych linii miejskich, zachowują ważność wszystkie bilety okresowe (miesięczne trasowane, liniowe, sieciowe, pięciodniowe i semestralne) jak również uprawnienia do bezpłatnych i ulgowych przejazdów. Przystanki, na których będą zatrzymywać się autobusy linii specjalnych oznaczone będą tabliczką: „Linia specjalna – znicz”.
Jednocześnie informuje się, że w dniach 31 października oraz 1 listopada br. w związku z zamknięciem ruchu na ul. Konfederatów Barskich, dla autobusów linii nr 1 i 11 ustanowione będą dwa przystanki przy Al. Żołnierzy I Armii WP. w kierunku Załęża (na odcinku od skrz. z ul. Morgową do skrz. z ul. Solidarności).