Reklama

Aktualności Rzeszów

Nowe rodzaje biletów dopiero od marca

Dodano: 08.02.2019

Nowe rodzaje biletów dopiero od marca - Aktualności Rzeszów

fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Radni na styczniowej sesji zaakceptowali pomysł wprowadzenia nowych biletów. Mieszkańcy skorzystają z nich dopiero w marcu.

Uchwała z sesji Rady Miasta 14 stycznia pozwoliła na wprowadzenie nowych rodzajów biletów dla komunikacji miejskiej. Mowa o bilecie trzydziestodniowym liniowym i sieciowym, dziewięćdziesięciodniowym sieciowym oraz stuosiemdziesięciodniowym sieciowym. Mieszkańcy skorzystają z nich dopiero w marcu.

„Uchwała dot. wprowadzenia nowych biletów komunikacji miejskiej wchodzi w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego. W związku z faktem, że publikacja ta nastąpiła w dniu 24 stycznia, uchwała obowiązuje od 01 marca 2019 r.” – informuje Magdalena Grodzka z Zarządu Transportu Miejskiego.

Radni projekt uchwały przejęli jednomyślnie, jednak nie zabrakło w sali sesyjnej głosów mówiących o dalszych możliwościach usprawnienia komunikacji miejskiej w Rzeszowie.

Mowa o Marcinie Fijołku, szefie klubu PiS, który zaproponował, aby obniżyć ceny za bilety, gdyż w dalszej konsekwencji mogłoby to skłonić kierowców do wyboru komunikacji miejskiej i zmniejszenia korków w mieście.REKLAMA

„Rzeszów nie należy do miast, gdzie te bilety są najtańsze. Oczywiście promocja transportu miejskiego jest dużym wyzwaniem. My, jako radni PiS chcielibyśmy, żeby transport publiczny był na tyle atrakcyjnym środkiem komunikacji, również pod względem kosztów przejazdu, żeby chociażby problem zatłoczonych ulic został rozwiązany” – mówił Marcin Fijołek.

Szczegóły dotyczące nowych biletów:
 
  • bilet trzydziestodniowy liniowy imienny ważny od daty obowiązywania do godziny 23:59 trzydziestego dnia terminu ważności biletu w cenach: normalny – 70,00 zł, ustawowy – 35,00 zł, samorządowy – 42,00 zł,
  • bilet trzydziestodniowy sieciowy imienny ważny od daty obowiązywania  do godziny 23:59 trzydziestego dnia terminu ważności biletu w cenach: normalny – 88,00 zł, ustawowy – 44,00 zł, samorządowy – 49,00 zł,
  • bilet dziewięćdziesięciodniowy sieciowy imienny – ważny od daty obowiązywania do godziny 23:59 ostatniego dnia terminu ważności biletu – normalny 249,00 zł,
  • bilet stuosiemdziesięciodniowy sieciowy imienny ważny od daty obowiązywania do godziny 23:59 ostatniego dnia terminu ważności biletu normalny – 499,00 zł. 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Wojewódzki Konserwator Zabytków nie zgadza się na wymianę nawierzchni ul. Mickiewicza  - Aktualności Rzeszów

Wojewódzki Konserwator Zabytków nie zgadza się na wymianę nawierzchni ul. Mickiewicza

RZESZÓW. O poszerzeniu rzeszowskiego deptaka o ul. Mickiewicza Ratusz zdecydował w ubiegłym roku. ...

Łącznikiem ul. Lubelskiej z ul. Warszawską pojedziemy w maju?  - Aktualności Rzeszów

Łącznikiem ul. Lubelskiej z ul. Warszawską pojedziemy w maju?

RZESZÓW. Dyrektor MZD informuje, że inwestycja może być gotowa już w maju. ...

Znamy lokalizację rzeszowskich przystanków Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej - Aktualności Rzeszów

Znamy lokalizację rzeszowskich przystanków Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Poznaliśmy pięć przystanków, które na pewno powstaną w przestrzeni miejskiej miasta. ...

Asseco Resovia ponownie przerywa zwycięską serie Zaksy Kędzierzyn Koźle - Aktualności Rzeszów

Asseco Resovia ponownie przerywa zwycięską serie Zaksy Kędzierzyn Koźle

RZESZÓW. MVP spotkania został Kawika Shoji. ...

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się seminarium o transporcie w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się seminarium o transporcie w Rzeszowie

RZESZÓW. Seminarium odbędzie się 27 lutego o godzinie 16 w budynku Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury PRz. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem