Reklama

Aktualności Rzeszów

Plany, wyniki i aktualna kondycja ZOZ nr 2 w Rzeszowie

Dodano: 13.02.2018

Plany, wyniki i aktualna kondycja ZOZ nr 2 w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

fot. ZOZ nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowoczesny sprzęt, inwestycje, świetnie wyniki finansowe – tym może poszczycić się największa tego rodzaju placówka medyczna w województwie podkarpackim. Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 2  prowadzony jest i nadzorowany przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.

Na tle aktualnych, często nagłaśnianych problemów służby zdrowia, ZOZ nr 2 wypada zadziwiająco dobrze. Z analizy finansowej 2017 roku wynika, że ZOZ po raz kolejny odnotował dodatnie wpływy finansowe.

Zostało to  osiągnięte przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości świadczonych usług medycznych. Mało tego, ZOZ planuje kolejne zakupy sprzętu oraz inwestycje służące pacjentom.

Zakres świadczonych usług

W ramach podstawowej opieki zdrowotnej z usług ZOZ nr 2 korzysta ponad 85 tys. pacjentów. Poza Rzeszowem ZOZ zarządza ponad 40. podległymi mu placówkami.

Są wśród nich: przychodnie rejonowe, gminne i wiejskie ośrodki zdrowia, punkty lekarskie oraz zakłady opiekuńczo – lecznicze, które mają do dyspozycji dla pacjentów jedną z największych na Podkarpaciu liczbę łóżek (139).

W Błażowej rozpoczęto właśnie prace nad rozbudową istniejącego zakładu. Dzięki tej inwestycji znajdzie się miejsce na kolejne 40 łóżek dla osób obłożnie chorych.

„Wachlarz naszych usług jest bardzo szeroki. Oprócz podstawowej opieki zdrowotnej zapewniamy pacjentom m.in. badania specjalistyczne, rehabilitację, usługi stomatologiczne,  a w ramach zakładów opiekuńczo – leczniczych opiekę dla osób, które opuściły szpital, ale nie są jeszcze w stanie samodzielnie funkcjonować” – mówi Ewa Skoczyńska, zastępca dyrektora ZOZ nr 2 w Rzeszowie.

Dostępny sprzęt

Tylko w II półroczu 2017r. w terenowych placówkach podległych ZOZ nr 2 wykonano ponad 100 tys badań laboratoryjnych zleconych przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Oprócz tego, w Rzeszowie, zrobiono 45 tys. badań laboratoryjnych zleconych przez specjalistów.REKLAMA

Do badań używany jest najwyższej jakości sprzęt, co ma ogromne znaczenie dla szybkiego i precyzyjnego zdiagnozowania stanu zdrowia pacjentów.

ZOZ nr 2 dysponuje np. nowoczesnym tomografem, rezonansem magnetycznym oraz rentgenem cyfrowym (emituje dużo mniejszą dawkę promieniowania), dzięki którym można uzyskać zdecydowanie bardziej dokładne wyniki badań.

Najnowszej generacji jest też sprzęt USG z opcją wykonywania echoserca. ZOZ planuje zakup kolejnego sprzętu potrzebnego do wykonywania tego rodzaju badań.

Profesjonalne zasady działania

„Sukces tego ZOZ – u wynika z faktu, że wdrożono tutaj profesjonalne zasady działania. Nowoczesny sprzęt, szeroka oferta usług medycznych, dostosowana do potrzeb rynku, właściwy nadzór, zarządzanie oraz umiejętne gospodarowanie finansami. To dzięki temu nasza placówka dobrze sobie radzi i skutecznie służy pacjentom’ – mówi Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski.

W zakresie służby zdrowia, Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, oprócz ZOZ nr 2, prowadzi także nadzór nad  Samodzielnym Publicznym Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej „Sanatorium” im. Jana Pawła II w Górnie.

Badania i leczenie to nie wszystko. ZOZ organizuje także w prospołeczne akcje dotyczące profilaktyki zdrowotnej. To okazja dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z bezpłatnych badań. Jest to m.in. popularny program „Rak a Zdrowie” (badania mammograficzne) oraz akcje z okazji Dnia Babci, Dnia Dziadka, Dnia Kobiet, Dzień Matki Ojca oraz Dnia Dziecka.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Przy al. Wyzwolenia powstanie ścieżka rowerowa. Ma być gotowa do 30 listopada br. - Aktualności Rzeszów

Przy al. Wyzwolenia powstanie ścieżka rowerowa. Ma być gotowa do 30 listopada br.

RZESZÓW. Miasto na inwestycje zarezerwowało środki w wysokości 1 827 820,02 zł. ...

Nie żyje Tomasz Jędrzejak, zawodnik Speedway Stal Rzeszów. Miał 39 lat - Aktualności Rzeszów

Nie żyje Tomasz Jędrzejak, zawodnik Speedway Stal Rzeszów. Miał 39 lat

RZESZÓW. „Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że tej nocy odszedł od nas Tomasz Jędrzejak" – czytamy w ośw...

Przy ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie pojawi się salon Yamahy. Otwarcie 1 września  - Aktualności Rzeszów

Przy ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie pojawi się salon Yamahy. Otwarcie 1 września

RZESZÓW. Na początku działalności salon Yamaha Rzeszów zaoferuje w sprzedaży 16 jednośladów. ...

Nietrzeźwy 17-latek wsiadł do samochodu i spowodował kolizję. Przebywało z nim czworo pasażerów - Aktualności Rzeszów

Nietrzeźwy 17-latek wsiadł do samochodu i spowodował kolizję. Przebywało z nim czworo pasażerów

RZESZÓW. Kierującemu grozi teraz odpowiedzialność za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowane wykroczenia. ...

Ceny polis OC spadają. Najtańsze ubezpieczenie w Rzeszowie kosztowało 350 zł - Aktualności Rzeszów

Ceny polis OC spadają. Najtańsze ubezpieczenie w Rzeszowie kosztowało 350 zł

RZESZÓW. W 2018 r. ceny OC, wg. ekspertów serwisu rankomat.pl, wciąż spadają.  ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem