Reklama

Aktualności Rzeszów

Pływalnia przy ul. Matuszczaka w końcu doczeka się remontu. Miasto znalazło wykonawcę

Dodano: 08.06.2018

Pływalnia przy ul. Matuszczaka w końcu doczeka się remontu. Miasto znalazło wykonawcę  - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W czwartek w Urzędzie Miasta podpisano umowę na przebudowę basenu przy ul. Matuszczaka. Firma zmodernizuje pływalnie za ok. 25 mln zł. Odnowiony basen będzie dostępny w 2019 roku.

Jak wiadomo, basen przy ul. Matuszczaka już od dłuższego czasu wymagał kompleksowej modernizacji. Kilkakrotnie podejmowano próby znalezienia odpowiedniego wykonawcy, jednak za każdym razem przetarg unieważniano. Tym razem jest inaczej, znamy wykonawcę i datę otwarcia.

Nowy basen będzie miał 28 m długości i 25 m szerokości, natomiast niecka będzie posiadać od 1,8 m do 5 m głębokości. Zamontowane zostaną nowe wieże o wysokości 5 m, 7,5 m, 10 m oraz trampoliny o wysokości jednego i trzech metrów.

Powstanie sala gimnastyczna, która zostanie wyposażona w drabinki gimnastyczne, ścieżka akrobatyczna, liny do podciągania, materace asekuracyjne oraz suchy basen o głębokości 4 m.
W ramach zagospodarowania terenu planuje się wykonanie ciągów pieszych i rowerowych, dróg wewnętrznych, miejsc postojowych dla samochodów osobowych oraz dla autokarów, uporządkowanie zieleni oraz montaż obiektów małej architektury.

Przebudową pływalni zajmie się firma Karpat-Bud z Głogowa Małopolskiego. Inwestycja kosztuje miasto blisko 25 mln zł. Pierwsi skoczkowie wodni z nowego sprzętu skorzystają w grudniu 2019 roku.  

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego - Aktualności Rzeszów

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił komunikaty o wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój p...

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo - Aktualności Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo uc...

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik - Aktualności Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik

Od soboty, 25 maja 2019 r. linia autobusowa nr 4 pojedzie według nowego rozkładu jazdy oraz na zmienionej trasie, uwzględniającej nowe przys...

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów - Aktualności Rzeszów

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód poruszał się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierujących z lewe...

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską - Aktualności Rzeszów

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską

RZESZÓW. Otwarcie drogi 23 maja o godz. 11.00. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem