Reklama

Aktualności Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z CWKS Resovia Rzeszów. Będzie nowy kierunek studiów

Dodano: 06.12.2018

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z CWKS Resovia Rzeszów. Będzie nowy kierunek studiów - Aktualności Rzeszów

fot. Politechnika Rzeszowska

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska podpisała umowę o współpracy z klubem CWKS Resovia Rzeszów. Jednym z jej elementów jest tworzenie wspólnych inicjatyw w zakresie kształcenia i podnoszenia kwalifikacji sportowych.

Porozumienie z CWKS Resovia to kolejna umowa, którą Politechnika Rzeszowska podpisuje z klubem sportowym w Rzeszowie. W lipcu br. uczelnia podpisała porozumienie o współpracy z klubem Stal Rzeszów.

„Zakres współpracy z CWKS Resovia Rzeszów obejmuje podobne kwestie jak współpraca ze Stalą Rzeszów. Będziemy udostępniać nasze obiekty, sprzęt, wyposażenie dla sportowców. Począwszy od szkoły podstawowej a skończywszy na sportowcach wyczynowych” – mówi prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej.

Współpraca między uczelnią a klubem CWKS Resovia Rzeszów realizowana będzie poprzez wspólne inicjatywy w zakresie kształcenia, stwarzanie warunków do rozwijania indywidualnych zainteresowań i podnoszenia kwalifikacji sportowych, a także realizację przedsięwzięć mających na celu zapewnienie optymalnych warunków rozwoju kultury fizycznej oraz wspólne organizowanie i realizację imprez sportowych i rekreacyjnych.

Dodatkowo, rektor PRz informuje, że jest już przygotowana dokumentacja do uruchomienia nowego kierunku na Wydziale Zarządzania - zarządzanie sportem. Uczelnia rozszerza też zaplecze sportowe. Planuje budowę krytego orlika, lodowiska i otwartego stadionu, na którym będzie można uprawiać podstawowe elementy lekkoatletyczne. Wniosek o finansowanie kompleksu sportowego jest już skierowany do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej zaznacza, że podpisana umowa jest jednym z elementów strategii rozwoju sportu. W jej ramach podpisano wcześniej umowy z Zespołem Szkół Sportowych w Rzeszowie, Stalą Rzeszów i obecnie z CWKS Resovia, które tworzą otoczenie sportowe uczelni. Strategia rozwoju sportu zakłada też tworzenie nowych kierunków, nie tylko zarządzanie w sporcie, ale także specjalności inżynieria sportowa, z dużym znaczeniem nauk fizycznych i inżynierskich, która będzie realizowana na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej.REKLAMA

„Dzisiejszy model uniwersytetu czy uniwersytetu technicznego, to nie tylko badania i kształcenie na wysokim poziomie, ale też obszar sportu i to w trzech wymiarach: rozgrywek, kształcenia i badań. To jest model realizowany na uczelniach wyższych w krajach wysokorozwiniętych i my chcemy go rozwijać” – mówi prof. Masłowski.

Dr Adrianna Gardzińska, dyrektor Centrum Fizjoterapii i Sportu Politechniki Rzeszowskiej mówi, że współpraca z CWKS Resovia obejmie podobny zakres tematyczny jak realizowana już współpraca z klubem Stal Rzeszów. Centrum udostępnia młodym sportowcom sale, pracowników, którzy są w stanie przekazać wiedzę ważną dla rozwoju sportowca: możliwości ciała, wydolności organizmu, kwestii zdrowotnych. Ważnym obszarem współpracy jest też edukacja rodziców młodych sportowców. 

„W tej chwili model młodego sportowca to nie jest tylko trening ale również edukacja rodziców, którzy muszą wiedzieć jak takiego młodego człowieka prawidłowo prowadzić, żeby nie zrobić mu krzywdy” – mówi dr Gardzińska.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego - Aktualności Rzeszów

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił komunikaty o wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój p...

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo - Aktualności Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo uc...

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik - Aktualności Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik

Od soboty, 25 maja 2019 r. linia autobusowa nr 4 pojedzie według nowego rozkładu jazdy oraz na zmienionej trasie, uwzględniającej nowe przys...

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów - Aktualności Rzeszów

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód poruszał się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierujących z lewe...

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską - Aktualności Rzeszów

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską

RZESZÓW. Otwarcie drogi 23 maja o godz. 11.00. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem