Reklama

Aktualności Rzeszów

Przetarg na modernizację Podziemnej Trasy Turystycznej do powtórki?

Dodano: 05.02.2019

Przetarg na modernizację Podziemnej Trasy Turystycznej do powtórki?  - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Poznaliśmy oferty wykonawców na wykonanie modernizacji Podziemnej Trasy Turystycznej. Ratusz na ten cel przeznaczył ok. 19 mln zł. Konsorcjum wyceniło inwestycje na 28,9 mln zł. Czy przetarg zostanie unieważniony?

Przetarg wiąże się z dostarczeniem i montażem urządzeń technicznych, sprzętu i wyposażenia wraz z oprogramowaniem, skonfigurowaniem i uruchomieniem. Stworzona zostanie aranżacja holu, ekspozycja multimedialnej Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie oraz tzw. skwer kultury.

Co powstanie?

Projekt pn. „Rzeszowskie piwnice – Interaktywna instytucja kultury” ma na celu utworzenie nowej, ultranowoczesnej instytucji kultury „Rzeszowskie Piwnice.” Zadaniem tej jednostki będzie udział w budowaniu świadomości kulturowej i edukacji kulturalnej, poszerzenie kompetencji kulturowych oraz kreatywności społeczeństwa.

W koncepcji został przyjęty model wystawy narracyjnej opartej na podstawie interaktywnej legendy, w której zwiedzający z biernych uczestników narracji staną się aktywnymi bohaterami snutej opowieści. Zadaniem ekspozycji multimedialnej jest stworzenie iluzji podróży w czasie  za pomocą: światła, dźwięku, powietrza, teatru, obrazu i ruchu w rzeczywistej i wirtualnej  przestrzeni. 

Przypomnijmy, że obecnie Podziemna Trasa Turystyczna nie posiada żadnego sprzętu i wyposażenia multimedialnego. W trasie znajdują się gabloty z eksponatami (jak np. stare monety, przybory, naczynia), repliki zbroi rycerskich, broni białej i palnej, ceramiki użytkowej, i zabawek, fotografie, herby dawnych właścicieli miasta, herby Rzeszowa, ziem i województw.REKLAMA

W części nadziemnej wejścia do piwnic zostanie zaprojektowana i wykonana aranżacja „skweru kultury,” – przestrzeni, w ramach której będą organizowane wydarzenia kulturalne, z zachowaniem strefy, w której odbywać się będą imprezy z wykorzystaniem sceny rozkładanej na czas imprez.

Szczegółowo o poszerzeniu oferty multimedialnej Podziemnej Trasy Turystycznej pisaliśmy w październiku 2018 roku.

Otwarcie ofert

1 lutego poznaliśmy oferty wykonawców zainteresowanych wykonaniem modernizacji. Do przetargu zgłosiło się jedynie jedno konsorcjum (Lider: Asseco Data System z Gdyni oraz ART. FM z Krakowa) z ofertą na 28 965 982 zł. Ich oferta jednak znacznie odbiega od kwoty jaką Ratusz zarezerwował na inwestycje, a mianowicie 18 899 999,98 zł.

„Prawdopodobnie będziemy powtarzać przetarg. Termin realizacji raczej nie zostanie zmieniony” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Przypomnijmy, że wg. dokumentacji projektowej zamówienie powinno być wykonane do 30 maja 2020 roku.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Co dalej z przyszłym deptakiem przy ul. Mickiewicza? Remont ul. Grunwaldzkiej jeszcze w tym roku - Aktualności Rzeszów

Co dalej z przyszłym deptakiem przy ul. Mickiewicza? Remont ul. Grunwaldzkiej jeszcze w tym roku

RZESZÓW. Sprawę komplikuje konserwator zabytków, co z kolei do przebudowy przybliża ul. Grunwaldzką. ...

Radni PiS chcą całorocznej wypożyczalni rowerów miejskich - Aktualności Rzeszów

Radni PiS chcą całorocznej wypożyczalni rowerów miejskich

RZESZÓW. Radni proponują m.in. zintegrowanie jej z kartą miejską oraz całorocznego funkcjonowania. ...

250 tys. zł za wykonanie przejścia dla pieszych w rejonie C.H. Nowy Świat - Aktualności Rzeszów

250 tys. zł za wykonanie przejścia dla pieszych w rejonie C.H. Nowy Świat

RZESZÓW. Aktualnie na ul. Krakowskiej znajduje się oznakowane przejście dla pieszych. ...

Początek rekrutacji na Uniwersytet Rzeszowski już 13 maja. Przygotowano ponad 9 tys. miejsc - Aktualności Rzeszów

Początek rekrutacji na Uniwersytet Rzeszowski już 13 maja. Przygotowano ponad 9 tys. miejsc

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski przygotował 6131 miejsc na studiach stacjonarnych i 3190 na studiach niestacjonarnych. ...

Jedna z rzeszowskich szkół podpisała umowę z Elektrociepłownią PGE przy ul. Ciepłowniczej - Aktualności Rzeszów

Jedna z rzeszowskich szkół podpisała umowę z Elektrociepłownią PGE przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. ZSEo jako jedyna szkoła w Rzeszowie kształci w zawodzie technik energetyk oraz technik systemów i urządzeń energetyki...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem