Reklama

Aktualności Rzeszów

Radni PiS chcą całorocznej wypożyczalni rowerów miejskich

Dodano: 19.04.2019

Radni PiS chcą całorocznej wypożyczalni rowerów miejskich - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Radni Prawa i Sprawiedliwości ponownie apelują do prezydenta Rzeszowa o ustalenie kierunków działań. Tym razem sprawa dotyczy funkcjonowania wypożyczalni rowerów miejskich. Proponują m.in. zintegrowanie jej z kartą miejską oraz całorocznego funkcjonowania.

Tegoroczny sezon rowerowy, można by rzec ruszył z „wysokiego C”. Ratusz od 1 maja uruchamia Rzeszowski Rower Miejski, miejscy radni w związku w powyższym organizują konferencję, a radni PiS-u po raz kolejny w projekcie uchwały zwracają się do prezydenta w sprawie ustalenia kierunków działania.

Tym razem wnioskują o utworzenie całorocznego, nowoczesnego systemu wypożyczalni rowerów, który obejmuje m.in. integrację karty miejskiej z wypożyczalnią i systemem ZTM, stworzenie aplikacji za pośrednictwem której użytkownicy otrzymują informacje o lokalizacji rowerów, utworzenie sieci stacji do parkowania oraz możliwości rozbudowy system o inne środki, wspominają o skuterach elektrycznych.

Do projektu uchwały odniósł się podczas czwartkowej konferencji prasowej zastępca prezydenta Rzeszowa Marek Ustrobiński oraz radny Rozwoju Rzeszowa Tomasz Kamiński: „Były zarzuty w stosunku do nas kierowane, że przetarg zawarty jest tylko na jeden rok, ale zmiany technologiczne są tak szybkie, tych nowinek jest tak dużo, że chcemy za tym nadążać” – wyjaśniał zastępca prezydenta.REKLAMA

„Kilka dni temu słyszeliśmy od kilka radnych o tym, że należy powrócić do stacji bazowych, no oczywiście to jest powrót do średniowiecza. My jako Rzeszów - stolica innowacji idziemy do przodu” – dodał Tomasz Kamiński.

W uzasadnieniu projektu uchwały, radni Prawa i Sprawiedliwości zwracają uwagę, że całoroczna wypożyczalnia jest inwestycją oczekiwaną przez mieszkańców stolicy województwa podkarpackiego, podkreślając kilkakrotnie, że tego typu przedsięwzięcie ma rację bytu ze względu na jego ekologiczne oddziaływanie oraz na dużą liczbę studentów.

„W przypadku ludzi młodych i studiujących nie bez znaczenia jest także wymiar finansowy, gdyż transport rowerowy należy do najtańszych sposobów podróżowania po mieście” – czytamy w uzasadnieniu uchwały, którą radni szerzej omówią podczas najbliższej sesji Rady Miasta 23 kwietnia.

Jak wiemy, miasto Rzeszów już raz zdecydowało się na realizacje podobnego przedsięwzięcia, jednak nie sprawdziło się ono w tamtym czasie w praktyce, a zniszczone rowery i stacje bazowe długo ozdabiały ulice miasta.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego - Aktualności Rzeszów

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił komunikaty o wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój p...

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo - Aktualności Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo uc...

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik - Aktualności Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik

Od soboty, 25 maja 2019 r. linia autobusowa nr 4 pojedzie według nowego rozkładu jazdy oraz na zmienionej trasie, uwzględniającej nowe przys...

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów - Aktualności Rzeszów

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód poruszał się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierujących z lewe...

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską - Aktualności Rzeszów

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską

RZESZÓW. Otwarcie drogi 23 maja o godz. 11.00. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem