Reklama

Aktualności Rzeszów

Ratusz ponownie ogłasza przetarg na projekt rozbudowy ul. Staroniwskiej

Dodano: 25.04.2019

Ratusz ponownie ogłasza przetarg na projekt rozbudowy ul. Staroniwskiej - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Ratusz zdecydował się na poszerzenie ulicy Staroniwskiej. 23 kwietnia ruszył kolejny przetarg na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej. Projekt ma być gotowy do 30 października 2020 roku. Poprzedni przetarg unieważniono, powodem takiej decyzji była proponowana przez wykonawcę kwota.

Ulica Staroniwska będzie wyremontowana w całości od al. Batalionów Chłopskich do granicy miasta. Łącznie mówimy o długości ok. 2,4 km.

Inwestycja wiąże się m.in. z przebudową skrzyżowania z al. Batalionów Chłopskich i al. Wincentego Witosa wraz z przebudową wlotu ulicy Staroniwskiej.

Dodatkowo zbudowane zostaną zatoki autobusowe, ponieważ aktualnie autobusy komunikacji miejskiej zatrzymują się na drodze, tamując jednocześnie ruch.

Zakres opracowania obejmuje również budową dwustronnego chodnika o szerokości 2 m, jednostronnej i dwukierunkowej ścieżki rowerowej o szerokości 2,5 m.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Rzeszów na rozbudowę ww. ulicy Ratusz do 2027 roku planuje przeznaczyć 15,3 mln zł. Termin składania ofert na projekt mija 27 maja br. 

Przypomnijmy, że poprzedni przetarg został unieważniony 29 stycznia, gdyż wykonawca zgłosił ofertę, która przekraczała próg finansowy jaki wyznaczyło miasto.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego - Aktualności Rzeszów

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił komunikaty o wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój p...

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo - Aktualności Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo uc...

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik - Aktualności Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik

Od soboty, 25 maja 2019 r. linia autobusowa nr 4 pojedzie według nowego rozkładu jazdy oraz na zmienionej trasie, uwzględniającej nowe przys...

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów - Aktualności Rzeszów

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód poruszał się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierujących z lewe...

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską - Aktualności Rzeszów

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską

RZESZÓW. Otwarcie drogi 23 maja o godz. 11.00. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem