Reklama

Aktualności Rzeszów

Ratusz reaguje na interpelacje radnego. Przy kinie Helios powstaje ścieżka

Dodano: 13.05.2019

Ratusz reaguje na interpelacje radnego. Przy kinie Helios powstaje ścieżka  - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa wskazali dziewięć miejsc wydeptanych przez mieszkańców. Kilka z nich doczeka się budowy.

Po tym jak w interpelacji radni Rozwoju Rzeszowa, Daniel Kunysz i Witold Walawender wskazali miejsca, gdzie mieszkańcy wydeptali „dzikie” ścieżki, Ratusz zapowiada kilka inwestycji.

O dziewięciu, zaprezentowanych przez radnych, miejscach pisaliśmy TUTAJ. W przypadku jednej propozycji, chodzi o ścieżkę przy kinie Helios na al. Powstańców Warszawy, budowa chodnika już trwa, choć jest to działka prywatna. Podobnie jest w przypadku ścieżki przy zamku Lubomirskich, przy ul. Lwowskiej oraz na Olszynkach. Z racji tego, że działki są prywatne miasto nie może wykonać tam jednolitych chodników.

Wiemy również, że miasto posiada dokumentacje projektową dotyczącą budowy Parku Papieskiego, w której uwzględniono również wykonanie ścieżek dla pieszych. Trwają tam działania związane z uzyskaniem praw do dysponowania wszystkimi działkami.

Przy moście Zamkowym oraz Regionalnym Centrum Sportowo Widowiskowym im. Jana Strzelczyka dokonywane jest rozeznanie poprzedzające opracowanie techniczne. Ścieżka będzie przygotowywano po zakończeniu ww. prac.

Happy endem zakończy się również sprawa schodów na skarpie przy ul. 8 marca. Miasto wykona pomiary terenowe, sporządzi opracowanie techniczne zgodnie z obowiązującymi przepisami i wymaganiami.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego - Aktualności Rzeszów

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił komunikaty o wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój p...

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo - Aktualności Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo uc...

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik - Aktualności Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik

Od soboty, 25 maja 2019 r. linia autobusowa nr 4 pojedzie według nowego rozkładu jazdy oraz na zmienionej trasie, uwzględniającej nowe przys...

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów - Aktualności Rzeszów

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód poruszał się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierujących z lewe...

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską - Aktualności Rzeszów

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską

RZESZÓW. Otwarcie drogi 23 maja o godz. 11.00. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem