Reklama

Aktualności Rzeszów

Ratusz rozbuduje strefę płatnego parkowania. Będzie 338 nowych kamer i aplikacja mobilna

Dodano: 03.04.2019

Ratusz rozbuduje strefę płatnego parkowania. Będzie 338 nowych kamer i aplikacja mobilna - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Ruszył przetarg polegający na rozbudowie systemu Strefy Płatnego Parkowania. Docelowo zostanie zainstalowanych 338 kamer, których zadaniem będzie monitorowanie 2200 miejsc parkingowych. Mają zacząć działać do 16 listopada 2020 roku.

Docelowo rozbudowa systemu do obsługi strefy płatnego parkowania służyć ma do opomiarowania liczby miejsc parkingowych w mieście, toteż zadania jakie stoją przed przyszłym wykonawcą wiążą się z przeprowadzeniem analizy oraz uruchomieniem systemu. Do realizacji celu potrzebne będzie 338 kamer, które monitorować będą 2200 miejsc parkingowych.

To nie koniec nowości. Planowane jest również stworzenie aplikacji mobilnej dla mieszkańców, w której znajdziemy informacje o zajętych miejscach w stosunku do wszystkich miejsc dostępnych, informację o stanie miejsc parkingowych zwizualizowanych na podkładzie mapowym, informację o statusie kamer (online/offline) na podkładzie mapowym oraz moduł zarządzania informacjami wyświetlanymi na tablicach zmiennej treści.

Kamery znajdą się na 57 ulicach miasta, to m.in. strefy płatnego parkowania przy ul. Szopena, Sobieskiego, Słowackiego, Piłsudskiego, Naruszewicza, Lubomirskich, Mickiewicza, Lisa-Kuli, Langiewicza, Kopernika, Jałowego, Jagiellońskiej, Grottgera, Cieplińskiego, Chrzanowskiej oraz Asnyka.REKLAMA

Warto wspomnieć, że dodatkowymi celami inwestycji jest usprawnienie pracy służb odpowiedzialnych za utrzymanie dróg oraz przyśpieszenie reakcji na zdarzenia losowe, jakim mogą być m.in. wypadki drogowe. Dodatkowym atutem jest też fakt, że nowy system pozwoli zmniejszyć ilość aktów wandalizmu, w których sprawcy uchodzą bezkarnie.

Poza tym wybudowanych zostanie dodatkowych 10 tablic zmiennej treści, których zadaniem będzie wyświetlanie informacji o stanie zajętości miejsc parkingowych. Pracę nad wprowadzeniem w życie wszystkich powyższych nowości mają zostać zakończone do 16 listopada 2020 roku.

Na oferty zainteresowanych wykonawców miasto czeka do 8 maja br. W Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Rzeszowa widzimy, że władze miasta na inwestycje zamierzają przeznaczyć 9 160 730 zł. Inwestycja została dofinansowana z funduszy unijnych.
 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Trwa sesja Rady Miasta. Czy radni przyznają prezydentowi absolutorium? - Aktualności Rzeszów

Trwa sesja Rady Miasta. Czy radni przyznają prezydentowi absolutorium?

RZESZÓW. Porządek obrad zapowiada długą debatę radnych. Wśród tematów: absolutorium, dopłaty dla mieszkańców ora...

Rzeszowska policja publikuje wizerunek złodzieja roweru - Aktualności Rzeszów

Rzeszowska policja publikuje wizerunek złodzieja roweru

RZESZÓW. Kradzieży roweru marki kross dokonano 8 kwietnia.  ...

Jutro zapadnie decyzja odnośnie absolutorium dla prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca - Aktualności Rzeszów

Jutro zapadnie decyzja odnośnie absolutorium dla prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca

RZESZÓW. Już jutro podczas sesji Rady Miasta przez radnymi głosowanie w sprawie przyznania absolutorium dla prezydenta Rzeszowa. ...

Kursy autobusów miejskich w Boże Ciało - Aktualności Rzeszów

Kursy autobusów miejskich w Boże Ciało

RZESZÓW. Będą dodatkowe kursy na lotnisko. ...

Miasto dopłaci do zbiorników na deszczówkę? Zdecydują radni - Aktualności Rzeszów

Miasto dopłaci do zbiorników na deszczówkę? Zdecydują radni

RZESZÓW. Ratusz chce uruchomić program dopłat do instalacji przydomowych zbiorników na wodę deszczową. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem