Aktualności Rzeszów

RBO: Miasto odnowi i wybuduje place zabaw. Inwestycje wybrane przez mieszkańców

Dodano: 18.07.2016

Aktualności Rzeszów | RBO: Miasto odnowi i wybuduje place zabaw. Inwestycje wybrane przez mieszkańców

fot. Pixabay

RZESZÓW. Kolejny tekst na temat Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Tym razem opis planowanych budów i remontów placów zabaw.

W tegorocznej edycji RBO kilka projektów dotyczy robót mających na celu stworzenie, dokończenie lub odnowienie placów zabaw przeznaczonych dla najmłodszych. Inwestycje, zgodnie z wyborem głosujących mieszkańców Rzeszowa, wykonane zostaną na osiedlach Mieszka I, Zwięczyca, Kmity, Załęże, Piastów, Przybyszówka. Co i gdzie będzie zrealizowane?

Dokończenie budowy ogólnodostępnego placu zabaw zlokalizowanego przy ulicy Rubinowej

Zadanie obejmuje kontynuację prac nad placem zabaw na osiedlu Załęże. Pomysłodawcy prac argumentują, że w tym miejscu jest skromna infrastruktura rekreacyjna. Brak miejsc przeznaczonych dla dzieci. Jakiś czas temu przy ul. Rubinowej powstał plac, ale nie jest on wystarczająco duży, biorąc pod uwagę duże zainteresowanie obiektem. Dodatkowe zwiększenie liczby dzieci powoduje sąsiedztwo przedszkola i szkoły. W ramach zadania zamontowane zostaną dodatkowe urządzenia oraz ławki.

Kosz zadania: 150 000 zł

Remont i modernizacja placu zabaw Publicznego Przedszkola Nr 17 w Rzeszowie przy ulicy Witkacego 5

Roboty na osiedlu Kmity obejmą wymianę urządzeń placu zabaw, ze starych drewnianych i metalowych na nowe, wykonane z drewna i tworzywa sztucznego. Sprzęt zamontowany na placu będzie bezpieczny i ergonomiczny. Obiekt ma rozwijać dzieci pod względem fizycznym i sprawnościowym. Dodatkowo zrobiona zostanie nawierzchnia na placu.

Koszt zadania: 150 000 zł

Budowa placu zabaw, oraz urządzenie terenu sportowo - rekreacyjnego przy ul. Jarowej

Na tym terenie do tej pory nie ma żadnego placu zabaw. W ramach zadania nad Zalewem, obok wybudowanej ścieżki rowerowej urządzony i zagospodarowany zostanie teren sportowo – rekreacyjny. Będzie to miejsce, z którego skorzystają spacerowicze czy rowerzyści.

Koszt prac: 150 000 zł

Rozbudowa placu zabaw i siłowni zewnętrznej przy ul. Chrobrego

Na osiedlu Chrobrego rozbudowany zostanie plac zabaw. Będą prace także nad siłownią zewnętrzną.  Na terenie dotychczasowego placu zabaw pojawią się nowe urządzenia. Obiekt będzie rozbudowany o domek z rurami, drabinkami i linami. Powstanie mini ścianka wspinaczkowa, piaskownica i kilka innych huśtawek – bujaków. Rozbudowana zostanie również siłownia zewnętrzna znajdująca się po drugiej stronie górki.

Koszt zadania: 150 000  złREKLAMA

Przebudowa boisk sportowych (do piłki nożnej i piłki siatkowej) i bieżni przy Gimnazjum Nr 1 ul. Pułaskiego

Inwestycja obejmuje przebudowanie boisk sportowych do piłki nożnej i piłki siatkowej oraz bieżni znajdujących się przy Gimnazjum Nr 1 w rejonie ul. Pułaskiego 11. Zadanie ma stanowić kolejny etap estetyzacji otoczenia placówki szkolnej. Ponadto wpłynie to na poprawę poziomu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystających z bazy sportowej przy gimnazjum.
 
Koszt prac: 1 000 000 zł

Budowa boiska piłkarskiego o sztucznej nawierzchni na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 4 przy ul. Rejtana

W ramach zadania powstanie boisko o sztucznej nawierzchni oraz zadaszenie w postaci hali namiotowej, które zapewni możliwość korzystania z obiektów przez cały rok kalendarzowy. W zimie hala będzie ogrzewana, w okresie od wiosny do jesieni będzie można odsłonić boczne ściany hali i korzystać z obiektu jako odkrytego. Z boiska będą korzystać uczniowie w godzinach lekcyjnych a po zakończeniu zajęć szkolnych obiekt zostanie udostępniony mieszkańcom oraz organizacjom sportowym.

Koszt zadania: 700 000 zł

Plac zabaw, urządzenie terenu sportowo - rekreacyjnego przy ul. Kustronia - zakończenie inwestycji

Powstanie odpowiednio zagospodarowana przestrzeń publiczna umożliwiająca realizację zajęć rekreacyjno-integracyjno-sportowych dla mieszkańców osiedla Mieszka I. W ten sposób powstanie osiedlowe centrum sportu i rekreacji zarówno dla młodszych, jak i starszych rzeszowian z tego rejonu. Inwestycja obejmuje wykonanie dokumentacji na wykonanie boiska do piłki siatkowej, wymianę nawierzchni boiska do gry w koszykówkę, montaż kosza, ławek, wykonanie chodnika alejki do placu zabaw, nasadzenia.

Koszt zadania: 150 000 zł

Plac zabaw z elementami sportowo - rekreacyjnymi na osiedlu Przybyszówka przy ul. Dębickiej

Osiedle Przybyszówka na chwilę obecną nie posiada żadnych miejsc ogólnodostępnych przeznaczonych do rekreacji całych rodzin oraz aktywnego spędzania czasu przez młodzież. W ramach zadania powstanie plac zabaw wyposażony w elementy sportowo-rekreacyjne. Inwestycja obejmuje właściwe zagospodarowanie terenu, montaż ławek i oświetlenia, stworzenie boiska, ścieżek spacerowych, instalację zestawu do zabaw ruchowych typu huśtawki itp., stworzenie ogrodzenia i parkingu zielonego na 10 aut osobowych.

Koszt prac:  149 986 zł
 

 

Tagi

Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Aktualności Rzeszów | Powstanie droga łącząca ul. Lubelską z Warszawską

Powstanie droga łącząca ul. Lubelską z Warszawską

Kolejna inwestycja drogowa w Rzeszowie....

Aktualności Rzeszów | Pierwsza w Rzeszowie konferencja Legal Building

Pierwsza w Rzeszowie konferencja Legal Building

Legal Building już 12 pazdziernika w G2A Arena....

Aktualności Rzeszów | Na rzeszowskim Rynku dowiemy się jak dbać o nasze serce

Na rzeszowskim Rynku dowiemy się jak dbać o nasze serce

Już w najbliższą niedziele z okazji Światowego Dnia Serca na rzeszowskim rynku odbędą się bezpłatne badania połączone z piknikiem....

Aktualności Rzeszów | Funkcjonariusze Rzeszowskiej Policji rozbili gang handlarzy samochodów

Funkcjonariusze Rzeszowskiej Policji rozbili gang handlarzy samochodów

Ojciec i syn na czele zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się handlem luksusowymi samochodami....

Aktualności Rzeszów | Prezydent Miasta Rzeszów spotka się z mieszkańcami osiedla Słocina

Prezydent Miasta Rzeszów spotka się z mieszkańcami osiedla Słocina

Tadeusz Ferenc zaprasza mieszkańców osiedla Słocina na spotkanie 29 września. ...

Nowe na portalu

REKLAMA

Najczęściej czytane

Rzeszów pod lupą

Fotorelacje z Rzeszowa

Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Ankieta

Czy uważasz, że strefa płatnego parkowania w centrum Rzeszowa to dobre rozwiązanie?

TAK

NIE

Nie mam zdania

Głosuj Zobacz wyniki
Partnerzy: