Aktualności Rzeszów

Rusza rekrutacja na studia w WSPiA

Dodano: 01.06.2017

Rusza rekrutacja na studia w WSPiA - Aktualności Rzeszów

fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. Nowatorski system nauczania i sprawdzania wiedzy – „EDR-SBS”, nowe m.in. anglojęzyczne specjalności, bezpłatne zajęcia podnoszące kwalifikacje i umiejętności oraz cztery dobrze przygotowane i sprawdzone kierunki studiów. To nowości, które w tym roku przygotowała WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Rekrutacja na studia rozpoczyna się 1 czerwca 2017 r.
 

Tegoroczni maturzyści mogą wybrać jeden z czterech kierunków studiów. Jest to „Prawo” (jednolite pięcioletnie studia magisterskie), „Bezpieczeństwo Wewnętrzne” (studia I i II stopnia) oraz nowy na rynku edukacyjnym kierunek studiowania „Administracja // Zarządzanie” (studia I i II stopnia).
 
Co nowego?

Największą tegoroczną nowością wprowadzoną przez WSPiA jest nowatorski system nauczania i sprawdzania wiedzy, czyli „EDR-SBS” (Edukator – Step-By-Step). Jego główne założenia to zbieranie przez studenta punktów za systematyczną naukę. Każdy przedmiot podzielony jest na „tematy”. Zaliczanie przedmiotu polega na systematycznym zdawaniu kolejnych „tematów”, omawianych na zajęciach i tym samym zbieraniu punktów.
 
Student sam decyduje, na jaką ocenę chce zapracować. System dzieli się na 6 etapów. Pierwszy to ocena dostateczna, a ostatni to wyróżniająca. Na ocenę dostateczną konieczne jest rozwiązanie pozytywnie wszystkich testów (można je rozwiązywać wielokrotnie), otrzymanie co najmniej oceny dostatecznej z pytań problemowych i obecność oraz aktywność na ćwiczeniach. Ponadto student może zbierać punkty w ramach „mix-a edukacyjnego”, czyli za inne formy aktywności studenckiej. Nowością w systemie „EDR-SBS” jest to, że student po uzyskaniu pozytywnej oceny w wyznaczonym terminie ma możliwość jej poprawiania.
 
Nowe specjalności

W nowym roku akademickim WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa uruchamia na kierunku „Administracja” anglojęzyczną specjalność Management of Transport, Shipping, Logistics. Jest to unikatowa specjalność, która kształci specjalistów na potrzeby jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż usługowych. Absolwenci ZTSL będą potencjalnymi pracownikami m.in. firm transportowych, spedycyjnych oraz u operatorów usług logistycznych. Zajęcia w języku angielskim prowadzą wybitni specjaliści i praktycy z zakresu logistyki i transportu z Polski i z zagranicy.
 
Nowa specjalność pojawi się także na kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne”. Jest to „bezpieczeństwo narodowe”. Są to studia adresowane do osób, które swoją przyszłość wiążą z bezpieczeństwem państwa, zarówno w ujęciu lokalnym, państwowym, jak i międzynarodowym. Jest to także odpowiedź na dynamicznie zmieniającą się sytuację geopolityczną i tworzone nowe etaty związane z obsługą zadań z zakresu bezpieczeństwa narodowego. Podczas studiów studenci uzyskają praktyczne umiejętności m.in. organizacji i koordynacji akcji ratunkowych w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia ludzkiego. Zostaną przygotowani do podjęcia zatrudnienia w służbach, inspekcjach i strażach oraz jednostkach sektora prywatnego zajmujących się zapewnieniem bezpieczeństwa.
 


REKLAMA

Co możesz studiować w WSPiA?

Kolegium Administracji, Zarządzania i Biznesu
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa oferuje Ci studia na czterech różnych kierunkach. Pierwsze dwa to Administracja // Zarządzanie. Jest to nowy sposób studiowania. Pierwszy rok jest ogólny. Dopiero po pierwszym roku wybierasz czy bardziej interesuje Cię Administracja, czy Zarządzanie.
 
Na kierunku Administracja możesz wybrać studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego i drugiego stopnia. Do wyboru masz 10 różnych specjalności takich jak: Administracja celna i skarbowa, Administracja publiczna, E-administracja, Administracja bezpieczeństwa wewnętrznego, Organizacja pracy socjalnej i resocjalizacja, Stosunki międzynarodowe, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Zarządzanie transportem – spedycją – logistyką, Administrowanie firmą, Finanse i rachunkowość oraz wspomnianą powyżej NOWOŚĆ, czyli anglojęzyczną specjalność Management of Transport, Shipping, Logistics.
 
W przypadku Zarządzania możesz wybrać studia I stopnia. W tym przy do wyboru masz cztery specjalności: Zarządzanie turystyką, Zarządzanie w biznesie, Zarządzanie finansami i Zarządzanie zasobami ludzkimi. Pamiętaj, że po ukończeniu studiów I stopnia na kierunku Zarządzanie możesz kontynuować naukę na studiach II stopnia na kierunku „administracja”.
 
Kolegium Bezpieczeństwa Wewnętrznego
To Kolegium proponuje Ci studia na kierunku „Bezpieczeństwo Wewnętrzne”. Możesz wybrać studia pierwszego stopnia i drugiego stopnia (WSPiA jest jedyną na Podkarpaciu i jedną z nielicznych w Polsce, która oferuje studia drugiego stopnia na tym kierunku). Do wyboru masz 5 specjalności: Cyberbezpieczeństwo, Służby ochrony bezpieczeństwa publicznego, Kryminalistyka i kryminologia, Przeciwdziałanie przestępczości zorganizowanej, Zarządzanie kryzysowe i wspomnianą powyżej NOWOŚĆ, czyli Bezpieczeństwo narodowe.
 
Kolegium Prawa
Kolejny kierunek prowadzony przez Kolegium Prawa to pięcioletnie jednolite studia magisterskie na kierunku Prawo. Studia te podzielone są na dwie ścieżki. Pierwsza to Ścieżka Aplikacyjna uprawniająca do ubiegania się o przyjęcie na aplikacje: sędziowską, prokuratorską, adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą. Druga Ścieżka Kształcenia Ogólnego to propozycja dla osób, które chcą pracować w zawodach i na stanowiskach, na których wymagane jest ukończenie studiów prawniczych.
 
W ramach studiów prawniczych w WSPiA możesz także wybrać jedną z czterech indywidualnych ścieżek kształcenia o profilu: Cyberprzestępczość, Kryminalistyka i Kryminologia, Prawo europejskie oraz Prawo w biznesie.
 
Uczelnia zaprasza także na Studia Podyplomowe i Seminaria Doktoranckie.
 
Podania o przyjęcie na studia można składać w biurze rekrutacyjnym w Rzeszowie przy ul. Cegielnianej 14
 
Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 17 867 04 80, 514 194 892 oraz na stronie www.wspia.eu. 

 

Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

16.06.2017 14:32:05

~Renata Mazur

Witam! Rekrutacja na studia I stopnia trwa już w oddziałach

Wyższej Szkoły Bankowej. Całą ofertę oraz warunki rekrutacji można poznać na stronie wsb.pl Dodam, że aplikując na studia do 15 lipca można dzięki promocji zyskać aż 1000 zł na studiach - 600 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku studiów oraz 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. Zapraszam!

Pozdrawiam, Renata Mazur
Online Ekspert WSB Studia I stopnia

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Idą mrozy. Miasto ustawi koksowniki, Straż Miejska zwiększy liczbę patroli - Aktualności Rzeszów

Idą mrozy. Miasto ustawi koksowniki, Straż Miejska zwiększy liczbę patroli

RZESZÓW. Koksowniki ustawione zostaną w kilku punktach miasta, m.in. na rynku, przy dworcach i węzłowych przystankach MPK....

13 marca w G2A Arena odbędzie się IV Forum Europa – Ukraina - Aktualności Rzeszów

13 marca w G2A Arena odbędzie się IV Forum Europa – Ukraina

 RZESZÓW. W Forum Europa – Ukraina weźmie udział blisko 500 gości z Polski, Ukrainy, krajów UE, krajów sąsie...

Na 37 piętro rowerem? W sobotę Krystian Herba podejmie kolejne wyzwanie - Aktualności Rzeszów

Na 37 piętro rowerem? W sobotę Krystian Herba podejmie kolejne wyzwanie

RZESZÓW. Pięciokrotny rekordzista Guinnessa w liczbie pokonanych schodów na rowerze szykuje się na kolejną ciekawą przeprawę. ...

Znamy harmonogram atrakcji 13. Podkarpackich Targów Edukacyjnych - Aktualności Rzeszów

Znamy harmonogram atrakcji 13. Podkarpackich Targów Edukacyjnych

RZESZÓW. W XIII edycji Podkarpackich Targach Edukacyjnych udział weźmie blisko 100 wystawców. ...

Prawie 100 osób wzięło udział w III Dyktandzie Rzeszowskim. Uczestnicy zmagali się z tekstem pt. „List niewysłany” - Aktualności Rzeszów

Prawie 100 osób wzięło udział w III Dyktandzie Rzeszowskim. Uczestnicy zmagali się z tekstem pt. „List niewysłany”

RZESZÓW. „Tekst dyktanda w formie listu był bardzo piękny i momentami wzruszający" - mówiła jedna z uczestnicz...

Nowe na portalu

REKLAMA

Najczęściej czytane

Rzeszów pod lupą

Fotorelacje z Rzeszowa

Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Ankieta

Czy uważasz, że strefa płatnego parkowania w centrum Rzeszowa to dobre rozwiązanie?

TAK

NIE

Nie mam zdania

Głosuj Zobacz wyniki
Partnerzy: