Aktualności Rzeszów

Rzeszów stolicą polskiego internetu

Dodano: 11.09.2014

Aktualności Rzeszów | Rzeszów stolicą polskiego internetu

fot. Victor, RESinet.pl

RZESZÓW. Już po raz 6 Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie organizuje najbardziej cenioną konferencję branżową InternetBeta. Od 2 dni w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ goszczą eksperci-praktycy, którzy na rozwój internetu mają największy wpływ.

„Czy t-shirt Dody trzeba wyprać przed sprzedaniem na Allegro?” to temat prezentacji Pawła Tkaczyka, który otworzył tegoroczną konferencję. Właściciel firmy MIDEA, ekspert nowoczesnego brandingu i praktyk social media pomaga firmom tworzyć silne marki. Jest autorem bestsellerowych pozycji o marketingu: „Zakamarki marki” oraz „Grywalizacja”.

Paweł Tkaczyk opowiedział m.in. o tym, jakie znaczenie ma prawda w marketingu internetowym i czy można wierzyć informacjom zawartym w opisach produktów.

Piotr Konieczny z serwisu niebezpiecznik.pl mówił, jak łatwo można paść ofiarą hakerów i jak niewiele wysiłku trzeba, by w nielegalny sposób zdobyć ważne informacje – na przykład hasła do plików, kont bankowych lub poczty elektronicznej. – Ludzie prowadzą tego typu działania z kilku powodów. Chodzi o rywalizację, pokazanie, że ktoś umie tego dokonać. Może być też walka o szczytne idee (włamania na konta polityków i organizacji). Inna motywacja to pieniądze – tłumaczył Piotr Konieczny.

Pierwszego dnia 400 uczestników wysłuchało 16 interesujących prezentacji. Jak podkreślają, wiedza to tylko jeden z powodów, dla których biorą udział w InternetBeta.- Jestem tu m.in. po to, by wymienić się z kolegami po fachu nową wiedzą i doświadczeniami i nawiązać nowe kontakty – mówi Roman Łoziński, prezes firmy Ars Thanea.

– Zrezygnowałem z prowadzenia bardzo ważnego szkolenia dla bardzo ważnego klienta, by móc być na InternetBeta. To konferencja, na której, jak nigdzie indziej, utrzymuję i nawiązuję ważne kontakty, które pomagają w prowadzeniu biznesu w sieci – dodaje Sławomir Rajch, jeden z najlepszych specjalistów branży e-commerce w Polsce.REKLAMA

Drugi dzień konferencji obfitował w jeszcze większą liczbę różnorodnych tematycznie wystąpień. Został podzielony na 3 bloki: e-commerce i technologie, marketing i varia. „Dlaczego każdy wszczepi sobie kiedyś chipa?” – to prowokacyjny tytuł prezentacji Michała Korba z Vena Art, który mówił o obecnych i przyszłościowych rozwiązaniach służących podniesieniu jakości życia, poprzez wprowadzanie zaawansowanej elektroniki oraz tworzenie innowacyjnego oprogramowania.

- Nowoczesne technologie już w najbliższych 2-3 latach znacząco zmienią podejście ludzi do dbania o zdrowie. Przykładem mogą być działania wielkich koncernów np. Google, który oferuje szkła kontaktowe dla diabetyków, badające poziom cukru lub nowe aplikacje Apple mierzące parametry organizmu. Inny przykład to odzież pozwalająca na kontrolowanie parametrów organizmu, np. skarpetki badające, czy prawidłowo się poruszamy – podkreśla Michał Korba.

Wskazówek, jak prowadzić kampanie efektywnościowe na Facebooku udzielił Piotr Chmielewski z Social Media Now. O tym, co jest naprawdę ważne w kontekście aplikacji mobilnych przekonywał Marcin Zaremba z Senfino. Jak „zdobyć milionową publikę online” podpowiadał Maciej Swoboda z Netizens Digital Innovation House.

Z kolei Rafael Moucka z Positive Power podpowiadał, jak rozwinąć firmę od dwuosobowego start up'u do spółki notowanej na NewConnect.

O prawnych i podatkowych aspektach wdrażania wirtualnych walut mówili Michał Kluska z Kancelarii Olesiński & Wspólnicy. Przykładem są waluty wirtualne: BitCoin i waluty serwisu amazon coin. Podjął też temat obowiązków związanych z obrotem waluty elektronicznej i aspektów podatkowych dla firm, które zaczną akceptować tę formę płatniczą.

Program konferencji, a także kolejnych znajduje się na stronie internetowej internetbeta.plŹródło: Informacja prasowa

Tagi

Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Aktualności Rzeszów | 19 grudnia otwarcie Świątecznego Miasteczka na rzeszowskim Rynku

19 grudnia otwarcie Świątecznego Miasteczka na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Dla mieszkańców Rzeszowa i odwiedzających będzie to miejsce spotkań wśród cudownej scenerii choinek, ozd&oacut...

Aktualności Rzeszów | Czekoladowe atrakcje dla najmłodszych w Milenium Hall

Czekoladowe atrakcje dla najmłodszych w Milenium Hall

RZESZÓW. W ramach akcji „Odkryj magię oczekiwania na Święta” Milka organizuje kampanie aż w 9 miastach Polski. ...

Aktualności Rzeszów | Rzeszów zajął trzecie miejsce w plebiscycie „Kocham To Miasto – Miasto Roku 2017”

Rzeszów zajął trzecie miejsce w plebiscycie „Kocham To Miasto – Miasto Roku 2017”

RZESZÓW. Głosujący podkreślili, że Rzeszów jest miastem sprzyjającym rozwojowi, nowoczesnym, atrakcyjnym i mającym wiele do za...

Aktualności Rzeszów | Boiska sportowe w opuszczonych halach. Nierealne marzenie czy pieśń przyszłości?

Boiska sportowe w opuszczonych halach. Nierealne marzenie czy pieśń przyszłości?

RZESZÓW. Duński Game Streetmekka jest świetnym przykładem, że tego typu inwestycja może się udać. ...

Aktualności Rzeszów | Rzeszowski Szpital Pro-Familia najbezpieczniejszą placówką w regionie

Rzeszowski Szpital Pro-Familia najbezpieczniejszą placówką w regionie

RZESZÓW. Szpital Specjalistyczny Pro-Familia zdobył 893 punkty, zajmując 2. miejsce w skali kraju oraz 1. na Podkarpaciu. ...

Nowe na portalu

REKLAMA

Najczęściej czytane

Rzeszów pod lupą

Fotorelacje z Rzeszowa

Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Ankieta

Czy uważasz, że strefa płatnego parkowania w centrum Rzeszowa to dobre rozwiązanie?

TAK

NIE

Nie mam zdania

Głosuj Zobacz wyniki
Partnerzy: