Reklama

Aktualności Rzeszów

Salony wirtualnej rzeczywistości. Współczesna alternatywa dla kafejek internetowych

Dodano: 13.02.2018

Salony wirtualnej rzeczywistości. Współczesna alternatywa dla kafejek internetowych - Aktualności Rzeszów

Fot. Pixabay

RZESZÓW. Salony wirtualnej rzeczywistości cieszą się coraz większą popularnością na świecie. Możliwość interakcji ciała człowieka z wirtualnym światem powoduje, że ta forma spędzania wolnego czasu przyciąga coraz to większe grono ludzi. Czy Rzeszów również złapał bakcyla? Przekonajmy się.

Technologia w hierarchii potrzeb

Klawiatura, myszka, monitor, jednostka centralna i połączenie z internetem, kiedyś tylko tyle wystarczyło ludziom, aby spędzali całe godziny w kafejkach internetowych, poświęcając swój czas na gry komputerowe bądź czat. Teraz to już za mało, ludzie oczekują od technologii czegoś więcej, niż tylko najszybszego komputera z najlepszą grafiką.

W XXI w. należało by nieco zmienić postrzeganie hierarchii potrzeb Maslowa i dodać do niej rodzaje pragnień związanych z technologią, a w zasadzie związanych z czymś w rodzaju obselitofobii, czyli lękiem, że inni mają lepszy telefon niż ja.

Obraz zamknięty w ramach przestał nam wystarczać już wiele lat temu. Z tego powodu wielu podróżników zaczęło swoje przygody, dlatego człowiek zainteresował się kosmosem i postanowił odwiedzić inne planety, a nie jedynie zachwycać się ich wyglądem ze zdjęć satelitarnych. Co tu dużo mówić, ludzie nigdy nie przepadali za ograniczeniami.

Wirtualna rzeczywistość

Okulary, słuchawki, kontrolery sterujące i dobre oprogramowanie, tylko tyle i aż tyle (profesjonalny zestaw wart jest ok. 2,5 tyś zł) potrzeba aktualnie ludziom aby w dwie sekundy zobaczyć świat oczami skoczka spadochronowego, alpinisty, kosmonauty lub po prostu przenieść się do wirtualnego świata, który oczekuje od nas wykonywania pewnych czynności za pomocą kontrolerów sterujących.REKLAMA

Jedynym naszym ograniczeniem – jak na razie – jest ruch, gdyż w większości przypadków ogranicza nas tzw. okablowanie. Jednak pomimo tych ograniczeń, wciąż możemy cieszyć wzrok przeróżnymi scenariuszami w niesamowitej jakości 3D, w której tylko od nas zależy gdzie spojrzymy i chociaż do pewnego stopnia możemy ingerować w świat przedstawiony.

Świetne widoki to nie wszystko, dzięki wirtualnej rzeczywistości przeżyjemy przygodę w wesołym miasteczku z prawdziwego zdarzenia, znajdziemy wizualizacje mieszkań gotowych do sprzedaży oraz jak za starych dawnych lat przeniesiemy się do postapokaliptycznej rzeczywistości walcząc z chmarami zombie.

Wirtualna kondycja Rzeszowa

Najnowsze trendy technologiczne dotarły także do Rzeszowa, aktualnie na terenie miasta znajduje się salon gier wirtualnych w Millenium Hall, kolejny przy ul. Grunwaldzkiej oraz jeden punkt tzw. wysepka, w Galerii Rzeszów.

Jak na razie, żaden z rzeszowskich producentów gier nie zajmuje się tworzeniem propozycji VR, skupiają się oni na aplikacjach mobilnych z niemałym sukcesem. Należy jednak przypuszczać, że z czasem i w naszym mieście znacznie więcej osób zacznie się interesować tym tematem.

Niestety jeżeli mamy awers, to istnieje również rewers. Skoro technologia zmierza do tego, że dzięki zwykłym okularom VR jesteśmy w stanie stworzyć odzwierciedlenie każdej wykonywanej czynności, to z czasem więcej osób spotykać będziemy w wirtualnym świecie niż na podwórku.
 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Protest w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Pracownicy są niezadowoleni z płac - Aktualności Rzeszów

Protest w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Pracownicy są niezadowoleni z płac

RZESZÓW. Pracownicy manifestują swoje niezadowolenie z niskich płac nosząc żółte wstążki na znak ogólnopolskiego protes...

21 stycznia rozpoczną się konsultacje w sprawie zmiany granic Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

21 stycznia rozpoczną się konsultacje w sprawie zmiany granic Rzeszowa

RZESZÓW. Decyzje o zmianie granic zapadną do końca lipca. ...

W sobotę uruchomią syreny alarmowe - Aktualności Rzeszów

W sobotę uruchomią syreny alarmowe

RZESZÓW. Syreny zabrzmią 19 stycznia o godzinie 12.00. ...

Poszukiwania 25-latka zakończone. Mężczyzna skontaktował się z rodziną  - Aktualności Rzeszów

Poszukiwania 25-latka zakończone. Mężczyzna skontaktował się z rodziną

RZESZÓW. O poszukiwaniach 25-latka informowaliśmy w środę.  ...

Podpisano umowę na odbiór śmieci w 2019 roku. Decyzja zapadła bez konsultacji z prezydentem - Aktualności Rzeszów

Podpisano umowę na odbiór śmieci w 2019 roku. Decyzja zapadła bez konsultacji z prezydentem

RZESZÓW. „Dyrektor MPGK podpisał umowę nie konsultując się z prezydentem” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik p...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem