Reklama

Aktualności Rzeszów

Sprawcy zabójstwa przy ul. Sobieskiego w Rzeszowie przedstawiono akt oskarżenia. Nie stwierdzono niepoczytalności

Dodano: 08.01.2019

Sprawcy zabójstwa przy ul. Sobieskiego w Rzeszowie przedstawiono akt oskarżenia. Nie stwierdzono niepoczytalności - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Robert T., który sześciokrotnie dźgnął nożem swoją konkubinę może dostać nawet dożywotni wyrok. W toku śledztwa nie stwierdzono jego niepoczytalności. Zarzuty obejmują również psychiczne i fizyczne znęcanie się nad najstarszą córką zmarłej kobiety. 

Tragedia przy ul. Sobieskiego w Rzeszowie rozegrała się 17 kwietnia poprzedniego roku wczesnym popołudniem. Pomiędzy sprawcą i kobietą, którzy pozostawali w konkubinacie, doszło do sprzeczki na tle zazdrości. W pewnym momencie mężczyzna powodowany zazdrością wziął z kuchni nóż, którym zadał kobiecie sześć ciosów w plecy, w okolicę piersiową oraz w ramię.

Widząc ciało kobiety bezwładnie leżące na podłodze i uświadamiając sobie co zrobił, wezwał pogotowie. Lekarze podjęli próbę reanimacji kobiety, ale nie udało się im przywrócić czynności życiowych. W konsekwencji stwierdzili jej zgon.

W toku śledztwa Robert T. przebywał na obserwacji sądowo-psychiatrycznej, po której zakończeniu biegli stwierdzili, że w chwili dopuszczenia się zarzucanych mu czynów mógł on rozpoznać ich znaczenie i pokierować swoim postępowaniem, toteż jednoznacznie odrzucono fakt niepoczytalności.REKLAMA

W dniu 31 grudnia 2018 r. Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów skierowała do Sądu Okręgowego w Rzeszowie II Wydział Karny akt oskarżenia przeciwko 51 letniemu Robertowi T., któremu zarzucono m.in. dokonanie w dniu 17 kwietnia 2018 r. w Rzeszowie przy ul. Sobieskiego zabójstwa konkubiny poprzez sześciokrotne uderzenie nożem o długości ostrza 20 cm, tj. o czyn z art. 148 § 1 kk.

Zarzuty obejmują również przestępstwo z art. 207 § 1 kk, dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego nad pokrzywdzoną oraz jej najstarszą córką w okresie od czerwca 2009 r. do dnia 16 kwietnia 2018 r..

Oskarżony nie przyznał się do popełnienia przestępstwa z art. 207 § 1 kk, a w odniesieniu do zarzutu zabójstwa zakwestionował ustalony w toku śledztwa przebieg zdarzenia, wyjaśniając przy tym, że szczegółów nie pamięta. Robertowi T. grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, albo 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotnie pozbawienie wolności.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Na przejściu dla pieszych przy C.H. Nowy Świat będzie sygnalizacja świetlna - Aktualności Rzeszów

Na przejściu dla pieszych przy C.H. Nowy Świat będzie sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Sygnalizacja powinna funkcjonować do połowy lipca. ...

Kolejny kontrowersyjny projekt uchwały Ratusza. Chodzi o zamknięcie wszystkich sklepów po północy - Aktualności Rzeszów

Kolejny kontrowersyjny projekt uchwały Ratusza. Chodzi o zamknięcie wszystkich sklepów po północy

RZESZÓW. Wg. projektu uchwały sklepy mają być otwierane i zamykane codziennie w godzinach od 5.00 do 24.00. ...

Trwa zbiórka pieniędzy dla rzeszowskiego alpinisty. Doznał wgłębnego złamania czaszki - Aktualności Rzeszów

Trwa zbiórka pieniędzy dla rzeszowskiego alpinisty. Doznał wgłębnego złamania czaszki

RZESZÓW. Lekarze musieli mu usunąć fragment czaski, teraz 37-latek czeka na replastykę czaszki. Potrzeba 50 tys. zł. ...

Mieszkańcy gminy Głogów Młp. nie zgadzają się na przyłączenie Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Mieszkańcy gminy Głogów Młp. nie zgadzają się na przyłączenie Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa

RZESZÓW. Za włączeniem sołectwa do Rzeszowa opowiedziało się 26 (4%) mieszkańców, przeciw 571 (95%). ...

Rzeszów z wyróżnieniami za oświetlenie dróg i terenów publicznych - Aktualności Rzeszów

Rzeszów z wyróżnieniami za oświetlenie dróg i terenów publicznych

RZESZÓW. Konkurs organizowany jest przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem