Reklama

Aktualności Rzeszów

Szpital Miejski w dobrej kondycji finansowej. Zarząd planuje kolejne inwestycje

Dodano: 29.09.2017

Szpital Miejski w dobrej kondycji finansowej. Zarząd planuje kolejne inwestycje - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Zarząd Szpitala SP ZOZ Nr 1 zapewnił, że nie ma żadnych zobowiązań finansowych. Planowane są nowe inwestycje, w tym rozwój oddziału geriatrycznego, budowa nowego traktu porodowego z jednoosobowymi salami.

Wczorajsza konferencja w Ratuszu miała zapewnić mieszkańców, że Szpital Miejski ma się dobrze i wszelkie plotki związane z zadłużeniem szpitala i ogólną kondycją finansową nie mają nic wspólnego z prawdą.

Długi szpitala przed 2004 rokiem sięgały 18 mln. złotych, jednak na dzień dzisiejszy szpital nie ma żadnych długów, zapewnia wiceprezydent Rzeszowa Stanisław Sienko - My nie mamy żadnych długów jeżeli chodzi o szpital i o przechodnie . Długi przed objęciem funkcji prezydenta przez Tadeusza Ferenca wynosiły 18 mln. Na dzień dzisiejszy jesteśmy bez długów i rozwijamy nasz szpital i nasze przechodnie.

Przypomnijmy, że w skład Szpitala Miejskiego przy ul. Rycerskiej wchodzą również trzy przechodnie. Jak zapewnił dyrektor szpitala, Grzegorz Materna: Chcemy być szpitalem przyjaznym dla ludzi starszych. W związku z tym placówka wykazuje chęci rozwoju oddziałów małoinwazyjnych takich jak: ortopedia, urologia, okulistyka oraz endoprotezoplastyka.REKLAMA

4 milionowa inwestycja obejmie modernizacje traktu porodowego. W planach szpitala znajduje się rozwój oddziału geriatrycznego – szpital ma gotowy projekt sięgający 10 mln zł.

 Priorytetowym celem szpitala jest zakończenie modernizacji bloku operacyjnego, a przewidziana data zakończenia prac to 15 marzec 2018 rok. Nowy blok operacyjny będzie liczył siedem sal operacyjnych, spełniających najwyższe standardy. Cały sprzęt na bloku będzie zmieniony, nowe stoły operacyjne, kolumny anestezjologiczne i chirurgiczne. Wszystko będzie nowe – stwierdził Grzegorz Materna.

Profil działania naszego szpitala w dużej mierze odpowiada na zapotrzebowanie społeczne – zapewnił Krzysztof Bońkowski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Scena na Bulwarach do remontu - Aktualności Rzeszów

Scena na Bulwarach do remontu

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na remont sceny na terenie Parku Kultury i Wypoczynku na Bulwarach....

Kaplica Sykstyńska w skali 1:1. Niezwykły album można zobaczyć w Rzeszowie (ZDJĘCIA) - Aktualności Rzeszów

Kaplica Sykstyńska w skali 1:1. Niezwykły album można zobaczyć w Rzeszowie (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Od 18 lipca w Rzeszowie można zobaczyć niezwykłe dzieło poligraficzne. ...

Druga tura mediacji w rzeszowskim szpitalu.  Zarząd zaproponuje 1200 zł do wynagrodzenia - Aktualności Rzeszów

Druga tura mediacji w rzeszowskim szpitalu. Zarząd zaproponuje 1200 zł do wynagrodzenia

RZESZÓW. 18 lipca rozpocznie się druga tura mediacji z pracownikami medycznymi Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Zarząd...

Potańcówka w stylu lat 80-tych. „Domówka u Janusza” już w najbliższą środę - Aktualności Rzeszów

Potańcówka w stylu lat 80-tych. „Domówka u Janusza” już w najbliższą środę

RZESZÓW. Nazwa wydarzenia inspirowana jest osobą Edwarda Janusza. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem