Reklama

Aktualności Rzeszów

Szpital przy ul. Lwowskiej wstrzymał przyjmowanie pacjentów. Powód: strajk personelu medycznego

Dodano: 03.07.2018

Szpital przy ul. Lwowskiej wstrzymał przyjmowanie pacjentów. Powód: strajk personelu medycznego - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie od dnia 2 lipca 2018 roku wstrzymał planowe przyjęcia pacjentów do oddziałów szpitalnych.

Szpitalny Oddział Ratunkowy przyjmuje tylko pacjentów w stanach bezpośredniego zagrożenia życia. Przyczyną tej sytuacji jest niestawienie się do pracy personelu medycznego, głównie pielęgniarskiego, który przedłożył zwolnienia lekarskie.

Podobna sytuacja już wystąpiła w województwach lubelskim i podlaskim, a w naszym województwie w chwili obecnej problem ten dotyczy szpitali w Mielcu, Tarnobrzegu i Rzeszowie.

„Jako członek Zarządu Województwa Podkarpackiego nadzorującego ochronę zdrowia z niepokojem patrzę na te wydarzenia, a wszystkie osoby wymagające opieki medycznej zapewniam, że robimy wszystko, aby żadne życie bądź zdrowie nie zostało zagrożone” – Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa podkarpackiego.REKLAMA

Sytuacja, jaka zaistniała w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 wynika ze sporu zbiorowego pracowników placówki. Od początku roku ośmiokrotnie Zarząd Województwa spotykał się z przedstawicielami Związków Zawodowych oraz pracownikami szpitali, jednak jak pokazuje sytuacja dotychczas złotego rozwiązania nie znaleziono.

Przedstawione przez Zrzeszenie Organizacje Związkowe oraz Związek Zawodowy Lekarzy żądania mają charakter organizacyjno-finansowy. Wymagania pracowników sięgają łącznie ok. 82 mln zł w skali roku. Budżet szpitala wynosi ok. 360 mln zł.

„Aktualnie Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 znajduje się na etapie restrukturyzacji swojej działalności, w tym restrukturyzacji zadłużenia oraz stabilizowania pozostałych obszarów działalności medycznej” – czytamy w oświadczeniu wicemarszałka województwa, Bogdana Romaniuka oraz członka zarządu Stanisława Kruczka.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Scena na Bulwarach do remontu - Aktualności Rzeszów

Scena na Bulwarach do remontu

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na remont sceny na terenie Parku Kultury i Wypoczynku na Bulwarach....

Kaplica Sykstyńska w skali 1:1. Niezwykły album można zobaczyć w Rzeszowie (ZDJĘCIA) - Aktualności Rzeszów

Kaplica Sykstyńska w skali 1:1. Niezwykły album można zobaczyć w Rzeszowie (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Od 18 lipca w Rzeszowie można zobaczyć niezwykłe dzieło poligraficzne. ...

Druga tura mediacji w rzeszowskim szpitalu.  Zarząd zaproponuje 1200 zł do wynagrodzenia - Aktualności Rzeszów

Druga tura mediacji w rzeszowskim szpitalu. Zarząd zaproponuje 1200 zł do wynagrodzenia

RZESZÓW. 18 lipca rozpocznie się druga tura mediacji z pracownikami medycznymi Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Zarząd...

Potańcówka w stylu lat 80-tych. „Domówka u Janusza” już w najbliższą środę - Aktualności Rzeszów

Potańcówka w stylu lat 80-tych. „Domówka u Janusza” już w najbliższą środę

RZESZÓW. Nazwa wydarzenia inspirowana jest osobą Edwarda Janusza. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem