Reklama

Aktualności Rzeszów

Tadeusz Ferenc chce zbudować w Rzeszowie basen solankowy. Projekt znajdzie się w budżecie miasta

Dodano: 30.08.2018

Tadeusz Ferenc chce zbudować w Rzeszowie basen solankowy. Projekt znajdzie się w budżecie miasta - Aktualności Rzeszów

fot. Pixabay

RZESZÓW. Na sesji Rady Miasta prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc podniósł kwestie związane z budową basenu solankowego. Wśród propozycji pojawiła się budowa takiego obiektu w obecnym Pałacu Jędrzejowiczów.

Obecnie przy Szpitalu Miejskim w Rzeszowie działa Zakład Wodolecznictwa i Rehabilitacji świadczący usługi medyczne w zakresie hydroterapii, fizykoterapii i kinezyterapii. Zakład zasilany jest wodą mineralno - leczniczą z odwiertu zlokalizowanego na terenie parku przy ul. Rycerskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie budynku szpitala.

„Kilka lat temu dzięki tym odwiertom uruchomiliśmy Zakład Wodolecznictwa i Rehabilitacji, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem” – mówił Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Zakład wodolecznictwa i rehabilitacji został dostosowany do potrzeb pacjentów według wzoru podobnych obiektów w Polsce (Iwonicz Zdrój, Horyniec Zdrój). Ratusz informuje, że nowy pomysł prezydenta odnośnie basenów solankowych, również byłby realizowany na terenie Szpitala Miejskiego.

„Prezydent będzie dążył do tego, aby zbudować basen dla ludzi, którzy potrzebują leczenia w solankach. Zdecydowanie musimy poszerzyć ofertę dla potrzebujących” – informował prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc.REKLAMA

Docelowo w basenach znalazło by się miejsce dla 50 osób. Podczas sesji Rady Miasta, radny Sławomir Gołąb zaproponował lokalizację, dla tego typu inwestycji, jednak aktualny stan rzeczy wydaje się być daleki od wprowadzenia tego pomysłu w życie.

„Możemy pójść o krok dalej i przejąć budynek Pałac Jędrzejowiczów [przyp.red.], w zamian wybudować szpital płucny gdzie indziej, a ten budynek wyremontować” – zaproponował radny Sławomir Gołąb.

Miasto informuje, że już wcześniej ww. budynek chciało przejąć, jednak ich próby zakończyły się niepowodzeniem: „Myśmy już dawno chcieli ten pałacyk przejąć, ale oddłużonego. Aktualnie marszałek nie wyraża zgody” – informuje Maciej Chłodnicki.

Projekt związany z budową w Rzeszowie przy Szpitalu Miejskim basenów solankowych ma się znaleźć w budżecie miasta, jako projekt do realizacji.
 
 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Będą droższe bilety na komunikacje miejską. Radni przyjęli projekt uchwały - Aktualności Rzeszów

Będą droższe bilety na komunikacje miejską. Radni przyjęli projekt uchwały

RZESZÓW. Nowy cennik zacznie obowiązywać najprawdopodobniej już od sierpnia. ...

20 czerwca Boże Ciało. Będą utrudnienia w ruchu - Aktualności Rzeszów

20 czerwca Boże Ciało. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z organizowanymi procesjami całkowicie lub częściowo zostaną zamknięte niektóre ulice na terenie Rzeszowa. ...

17 radnych za przyznaniem absolutorium dla prezydenta Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

17 radnych za przyznaniem absolutorium dla prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Jak co roku podczas czerwcowej sesji Rady Miasta odbyło się głosowanie nad przyznaniem prezydentowi Rzeszowa absolutorium.&n...

Blisko czterogodzinna debata nt. Raportu o stanie miasta Rzeszów - Aktualności Rzeszów

Blisko czterogodzinna debata nt. Raportu o stanie miasta Rzeszów

RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa chwalili raport, natomiast Prawo i Sprawiedliwość wypunktowało braki. ...

IMGW zapowiada burze z gradem, m.in. w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

IMGW zapowiada burze z gradem, m.in. w Rzeszowie

RZESZÓW. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem