Reklama

Aktualności Rzeszów

Tadeusz Ferenc chce zbudować w Rzeszowie basen solankowy. Projekt znajdzie się w budżecie miasta

Dodano: 30.08.2018

Tadeusz Ferenc chce zbudować w Rzeszowie basen solankowy. Projekt znajdzie się w budżecie miasta - Aktualności Rzeszów

fot. Pixabay

RZESZÓW. Na sesji Rady Miasta prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc podniósł kwestie związane z budową basenu solankowego. Wśród propozycji pojawiła się budowa takiego obiektu w obecnym Pałacu Jędrzejowiczów.

Obecnie przy Szpitalu Miejskim w Rzeszowie działa Zakład Wodolecznictwa i Rehabilitacji świadczący usługi medyczne w zakresie hydroterapii, fizykoterapii i kinezyterapii. Zakład zasilany jest wodą mineralno - leczniczą z odwiertu zlokalizowanego na terenie parku przy ul. Rycerskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie budynku szpitala.

„Kilka lat temu dzięki tym odwiertom uruchomiliśmy Zakład Wodolecznictwa i Rehabilitacji, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem” – mówił Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Zakład wodolecznictwa i rehabilitacji został dostosowany do potrzeb pacjentów według wzoru podobnych obiektów w Polsce (Iwonicz Zdrój, Horyniec Zdrój). Ratusz informuje, że nowy pomysł prezydenta odnośnie basenów solankowych, również byłby realizowany na terenie Szpitala Miejskiego.

„Prezydent będzie dążył do tego, aby zbudować basen dla ludzi, którzy potrzebują leczenia w solankach. Zdecydowanie musimy poszerzyć ofertę dla potrzebujących” – informował prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc.REKLAMA

Docelowo w basenach znalazło by się miejsce dla 50 osób. Podczas sesji Rady Miasta, radny Sławomir Gołąb zaproponował lokalizację, dla tego typu inwestycji, jednak aktualny stan rzeczy wydaje się być daleki od wprowadzenia tego pomysłu w życie.

„Możemy pójść o krok dalej i przejąć budynek Pałac Jędrzejowiczów [przyp.red.], w zamian wybudować szpital płucny gdzie indziej, a ten budynek wyremontować” – zaproponował radny Sławomir Gołąb.

Miasto informuje, że już wcześniej ww. budynek chciało przejąć, jednak ich próby zakończyły się niepowodzeniem: „Myśmy już dawno chcieli ten pałacyk przejąć, ale oddłużonego. Aktualnie marszałek nie wyraża zgody” – informuje Maciej Chłodnicki.

Projekt związany z budową w Rzeszowie przy Szpitalu Miejskim basenów solankowych ma się znaleźć w budżecie miasta, jako projekt do realizacji.
 
 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Dwie oferty na dostarczenia dla PKS Rzeszów 15 autobusów. Obie za wysokie  - Aktualności Rzeszów

Dwie oferty na dostarczenia dla PKS Rzeszów 15 autobusów. Obie za wysokie

RZESZÓW. Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa wciąż poszukuje dostawcy 15 autobusów dla rzeszowskiego PKS-u. ...

Żądają wycofania decyzji Uniwersytetu Rzeszowskiego odnośnie wprowadzenia badań na zwierzętach - Aktualności Rzeszów

Żądają wycofania decyzji Uniwersytetu Rzeszowskiego odnośnie wprowadzenia badań na zwierzętach

RZESZÓW. Utworzono petycje skierowaną do Uniwersytetu Rzeszowskiego, aby nie rozpoczynała badań na zwierzętach. ...

W związku z remontem mostów nad al. Wyzwolenia od 21 do 27 będą utrudnienia w ruchu - Aktualności Rzeszów

W związku z remontem mostów nad al. Wyzwolenia od 21 do 27 będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Linie nr 9, 13, 18, 25, 26, 55, 58, N1 kursować będą objazdami. ...

W PCN „Łukasiewicz” powstanie System Szkół Partnerskich. 75 szkół przystąpiło do projektu - Aktualności Rzeszów

W PCN „Łukasiewicz” powstanie System Szkół Partnerskich. 75 szkół przystąpiło do projektu

RZESZÓW. Na dzień dzisiejszy do Systemu Szkół Partnerskich zgłosiło 75 szkół, docelowo będzie ich ok. 100. ...

7,6 mln zł za rozbudowę budynku AL Politechniki Rzeszowskiej - Aktualności Rzeszów

7,6 mln zł za rozbudowę budynku AL Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska planuje rozbudowę budynku AL. Roboty budowlane miałyby się rozpocząć najpóźniej w marcu, a na...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem