Reklama

Aktualności Rzeszów

Tadeusz Ferenc po raz kolejny spróbuje poszerzyć Rzeszów

Dodano: 27.11.2017

Tadeusz Ferenc po raz kolejny spróbuje poszerzyć Rzeszów - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Trzy projekty zaprezentowane na Sesji Rady Miasta dotyczą włączenia do Rzeszowa całej gminy Krasne oraz ośmiu podrzeszowskich okręgów. Debata, podobnie jak w przypadku Preambuły była burzliwa, jednak uchwały przeszły.

Projekty zakładają włączenie w obszar miasta: Zaczernia, Nowej Wsi, lotniska i strefy ekonomicznej w Trzebowisku, Matysówki, części Racławówki, Miłocina oraz Pogwizdowa Nowego.

Uchwała okrzyknięta została przez radnych PiS pisaną na kolanie. Pojawiło się wiele głosów, mówiących o nieszczegółowym planie, braku rozmów z przedstawicielami gmin i zbyt agresywnej polityce poszerzania granic miasta przez prezydenta Ferenca. Radny Marcin Fiołek uważa, że zanim miasto przejdzie do realizacji uchwał należy „zbudować dobra narracje” z przedstawicielami poszczególnych terenów.

Co ciekawe, stanowisko prezydenta Rzeszowa i kształt terenów, które chciałby dla miasta przejąć uległ zmianie po wystąpieniu radnego Kultysa, który początkowo zarzucił brak jednolitej wizji rozszerzenia granic: „Taka wizję trzeba mieć odpowiednio wcześnie i ją realizować”.REKLAMA

Pojawiły się również głosy, że polityka związana z poszerzeniem granic stosowana przez prezydenta jest nieskuteczna, jednak Tadeusz Ferenc bardzo szybko odniósł się do zarzutów Marcina Fijołka: „Od 2006 r. poszerzyliśmy je o kolejne 66 km kw”.

Jednym z głównych problemów stanowiły tereny Trzebowiska, gdzie znajduje się lotnisko i duża strefa ekonomiczna. Radni PiS chcieli włączenia całego terenu gminy do obszaru granic miasta, urząd miasta odniósł się do tych wniosków i uwzględniono ich prośbę.

Wszystkie trzy uchwały mówiące o poszerzeniu granic z uwzględnieniem poprawek proponowanych przez radnych PiS zostały zaakceptowane i teraz odbędą się konsultacje społeczne z mieszkańcami terenów, które Rzeszów chce włączyć do swoich granic. Finalnie decyzje odnośnie przyłączenia podejmie rząd.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Scena na Bulwarach do remontu - Aktualności Rzeszów

Scena na Bulwarach do remontu

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na remont sceny na terenie Parku Kultury i Wypoczynku na Bulwarach....

Kaplica Sykstyńska w skali 1:1. Niezwykły album można zobaczyć w Rzeszowie (ZDJĘCIA) - Aktualności Rzeszów

Kaplica Sykstyńska w skali 1:1. Niezwykły album można zobaczyć w Rzeszowie (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Od 18 lipca w Rzeszowie można zobaczyć niezwykłe dzieło poligraficzne. ...

Druga tura mediacji w rzeszowskim szpitalu.  Zarząd zaproponuje 1200 zł do wynagrodzenia - Aktualności Rzeszów

Druga tura mediacji w rzeszowskim szpitalu. Zarząd zaproponuje 1200 zł do wynagrodzenia

RZESZÓW. 18 lipca rozpocznie się druga tura mediacji z pracownikami medycznymi Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Zarząd...

Potańcówka w stylu lat 80-tych. „Domówka u Janusza” już w najbliższą środę - Aktualności Rzeszów

Potańcówka w stylu lat 80-tych. „Domówka u Janusza” już w najbliższą środę

RZESZÓW. Nazwa wydarzenia inspirowana jest osobą Edwarda Janusza. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem