Reklama

Aktualności Rzeszów

Tadeusz Ferenc po raz kolejny spróbuje poszerzyć Rzeszów

Dodano: 27.11.2017

Tadeusz Ferenc po raz kolejny spróbuje poszerzyć Rzeszów - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Trzy projekty zaprezentowane na Sesji Rady Miasta dotyczą włączenia do Rzeszowa całej gminy Krasne oraz ośmiu podrzeszowskich okręgów. Debata, podobnie jak w przypadku Preambuły była burzliwa, jednak uchwały przeszły.

Projekty zakładają włączenie w obszar miasta: Zaczernia, Nowej Wsi, lotniska i strefy ekonomicznej w Trzebowisku, Matysówki, części Racławówki, Miłocina oraz Pogwizdowa Nowego.

Uchwała okrzyknięta została przez radnych PiS pisaną na kolanie. Pojawiło się wiele głosów, mówiących o nieszczegółowym planie, braku rozmów z przedstawicielami gmin i zbyt agresywnej polityce poszerzania granic miasta przez prezydenta Ferenca. Radny Marcin Fiołek uważa, że zanim miasto przejdzie do realizacji uchwał należy „zbudować dobra narracje” z przedstawicielami poszczególnych terenów.

Co ciekawe, stanowisko prezydenta Rzeszowa i kształt terenów, które chciałby dla miasta przejąć uległ zmianie po wystąpieniu radnego Kultysa, który początkowo zarzucił brak jednolitej wizji rozszerzenia granic: „Taka wizję trzeba mieć odpowiednio wcześnie i ją realizować”.REKLAMA

Pojawiły się również głosy, że polityka związana z poszerzeniem granic stosowana przez prezydenta jest nieskuteczna, jednak Tadeusz Ferenc bardzo szybko odniósł się do zarzutów Marcina Fijołka: „Od 2006 r. poszerzyliśmy je o kolejne 66 km kw”.

Jednym z głównych problemów stanowiły tereny Trzebowiska, gdzie znajduje się lotnisko i duża strefa ekonomiczna. Radni PiS chcieli włączenia całego terenu gminy do obszaru granic miasta, urząd miasta odniósł się do tych wniosków i uwzględniono ich prośbę.

Wszystkie trzy uchwały mówiące o poszerzeniu granic z uwzględnieniem poprawek proponowanych przez radnych PiS zostały zaakceptowane i teraz odbędą się konsultacje społeczne z mieszkańcami terenów, które Rzeszów chce włączyć do swoich granic. Finalnie decyzje odnośnie przyłączenia podejmie rząd.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Wojciech Buczak wytyka prezydentowi Ferencowi podpisanie deklaracji w sprawie uchodźców - Aktualności Rzeszów

Wojciech Buczak wytyka prezydentowi Ferencowi podpisanie deklaracji w sprawie uchodźców

RZESZÓW. Buczak boi się o bezpieczeństwo, a Ferenc z kolei zapewnia, że chce przyjąć jedynie chrześcijan. ...

18,7 mln zł na poszerzenie oferty multimedialnej Podziemnej Trasy Turystycznej. Powstanie m.in. skwer kultury - Aktualności Rzeszów

18,7 mln zł na poszerzenie oferty multimedialnej Podziemnej Trasy Turystycznej. Powstanie m.in. skwer kultury

RZESZÓW. Stworzona zostanie aranżacja holu, ekspozycja multimedialnej Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie oraz tzw. skwer kultu...

Wmurowano akt erekcyjny pod budowę Jednostki Ratowniczej-Gaśniczej nr 3. Obiekt znajdzie się na Dworzysku - Aktualności Rzeszów

Wmurowano akt erekcyjny pod budowę Jednostki Ratowniczej-Gaśniczej nr 3. Obiekt znajdzie się na Dworzysku

RZESZÓW. Wykonawca robót będzie firma Baudziedzic, która zrealizuje główną część inwestycji za kwotę 14 919 883,...

Zatrzymano 78-latka podejrzanego o dopuszczenie się czynności seksualnych względem małoletnich poniżej 15 roku życia - Aktualności Rzeszów

Zatrzymano 78-latka podejrzanego o dopuszczenie się czynności seksualnych względem małoletnich poniżej 15 roku życia

RZESZÓW. Sprawcy za zarzucane mu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. ...

Burza wokół ul. 3 Maja. Najpierw temat podniósł poseł Buczak, dzień później radni PiS - Aktualności Rzeszów

Burza wokół ul. 3 Maja. Najpierw temat podniósł poseł Buczak, dzień później radni PiS

RZESZÓW. Radni PiS chcieli, aby miasto wygospodarowało 20 tyś zł na opracowanie ekspertyzy inwestycji. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem