Reklama

Aktualności Rzeszów

Uwaga przyszli studenci. Nowości w ofercie rzeszowskich szkół wyższych

Dodano: 18.08.2016

Uwaga przyszli studenci. Nowości w ofercie rzeszowskich szkół wyższych - Aktualności Rzeszów

fot. Instagram RESinet.pl

RZESZÓW. Dla studentów rozpoczynających w najbliższym roku akademickim kształcenie w rzeszowskich uczelniach przygotowano wiele nowości. Z jakiej oferty mogą skorzystać przyszli żacy?

Lokalne szkoły wyższe proponują kandydatom zarówno świeżo uruchamiane, zupełnie nowe kierunki studiów jak także atrakcyjne specjalności jakich do tej pory nie było możliwości wyboru. Innowacje  pojawią się również w zakresie procesów kształcenia  oraz systemach egzaminowania. Będą ciekawe programy i liczne ułatwienia dla rozpoczynających naukę studentów. Poniżej dokładne opisy nowości uwzględnionych w ofercie rzeszowskich uczelni na rok akademicki 2016/2017.

WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA

Pierwsza z nowości to media cyfrowe i komunikacja wizerunkowa. To jedyny taki kierunek studiów w Polsce, a tym samym atrakcyjna oferta dla osób, które swoją karierę wiążą z komunikacją i nowymi mediami. Branża interaktywna rządzi się specyficznymi zasadami, które studenci poznają, zrozumieją i będą umieli zastosować. Do nauki wykorzystywane są nowoczesne, specjalistyczne laboratoria - fotograficzne, radiowe, telewizyjne i graficzne. Studenci zdobędą w nich warsztat nowoczesnego mediaworkera i marketingowca. Absolwent tego kierunku, niezależnie od tego, czy marzy mu się praca w mediach tradycyjnych, cyfrowych czy multimedialnych, będzie mógł stać się częścią każdego kreatywnego zespołu, będąc specjalistą z obszaru mediów cyfrowych, social media czy szeroko rozumianego brandingu. Zajęcia prowadzą uznani specjaliści z branży.

Druga nowość to psychologia w zarządzaniu. To jedyny taki kierunek na Podkarpaciu, który łączy w sobie dwa obszary – psychologię i zarządzanie. Powstał w oparciu o analizy współczesnego rynku pracy, z których wynika, jak skomplikowanym procesem jest rekrutacja odpowiedniego pracownika, jego późniejsza ocena i motywowanie do efektywnej pracy. Absolwent zyska możliwość odnalezienia się w dowolnym sektorze rynku, ponieważ niezależnie od profilu działalności, każda firma potrzebuje specjalistów od zarządzania zasobami ludzkimi i konstruowania systemów motywacyjnych. Kadrę kierunku tworzą uznani specjaliści – w tym praktycy zarządzający firmami oraz certyfikowani trenerzy z zakresu zastosowania psychologii praktycznej w biznesie. 

Będą też nowości związane z procesem kształcenia. Od najbliższego roku wprowadzone zostaną takie rozwiązanie jak indywidualizacja procesu kształcenia. Kolejną nowością, która przeznaczona jest dla studentów studiów II stopnia (magisterskich) jest program MASTER.
 
UNIWERSYTET RZESZOWSKI
 
International Business - Cross-Cultural Aspects, czyli Biznes międzynarodowy w aspekcie kulturowym - nowa specjalność na kierunku Ekonomia. Językiem wykładowym nowej ścieżki kształcenia, które obejmie studia 2 stopnia, będzie język angielski. Specjalność przygotowuje profesjonalistów dysponujących wiedzą z zakresu teorii i praktyki biznesu międzynarodowego, funkcjonującego w warunkach jednolitego rynku europejskiego oraz globalizujących się gospodarek. W procesie kształcenia szczególny nacisk położono na wiedzę i umiejętności niezbędne do kreowania biznesu międzynarodowego z uwzględnieniem kulturowych aspektów jego funkcjonowania. Umożliwia to absolwentowi studiów drugiego stopnia skuteczne działanie w zróżnicowanej kulturowo przestrzeni gospodarczej, przełamywanie często występujących w globalizującej się gospodarce barier kulturowych. Absolwent będzie dobrze poruszał się w obszarze głównych sektorów gospodarki europejskiej ze szczególnym uwzględnieniem wpływu aspektów kulturowych na prowadzenie biznesu. Studenci zdobędą m.in. wiedzę i umiejętności w zakresie sporządzania analiz i prognoz zjawisk ekonomicznych zachodzących na europejskich rynkach branżowych.
 


REKLAMA

WSPiA RZESZOWSKA SZKOŁA WYŻSZA

Największą nowością w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej są jednak bardzo głębokie zmiany w systemie egzaminowania. Uczelnia wprowadza w miejsce tradycyjnych egzaminów zupełnie nowy sposób zaliczania przedmiotów. Nazywa się SBS, czyli „step by step - krok po kroku”. Polega on na tym, że każdy przedmiot składa się z tematów. Student może zaliczyć je w dowolnie wybranym przez siebie terminie. Aby uzyskać pozytywną ocenę, do końca semestru trzeba uzbierać odpowiednią liczbę punktów. Punkty otrzymuje się: za zaliczone tematy, za aktywność na zajęciach i poza nimi oraz obecność na zajęciach. Uczelnia daje studentom możliwość podjęcia decyzji czy chce zdawać tradycyjne egzaminy, czy skorzystać z nowego sposobu w ramach systemu SBS.
 
Inną nowością w roku akademickim 2016/2017 w WSPiA jest specjalność „Administracja Bezpieczeństwa Narodowego” Jest to propozycja dla osób wybierających studia na kierunku administracja, które swoją przyszłość wiążą z pracą w różnych służbach zajmujących się bezpieczeństwem państwa, zarówno lokalnym, państwowym, jak i międzynarodowym. Podczas studiów będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób diagnozować, analizować i przeciwdziałać różnym zagrożeniom. Prezentowane będą zagadnienia związane z bezpieczeństwem w kontekście politycznym, ekonomicznym, militarnym i kulturowym. W planie studiów znalazły się zajęcia m.in. z zakresu systemu bezpieczeństwa narodowego, aktualnych zagrożeń bezpieczeństwa, ratownictwa medycznego, zachowania w sytuacjach kryzysowych, zarządzania kryzysowego, międzynarodowego bezpieczeństwa militarnego oraz psychologii bezpieczeństwa. Nowa specjalność jest odpowiedzią na dynamicznie zmieniającą się sytuację geopolityczną i tworzone nowe etaty związane z obsługą zadań z zakresu bezpieczeństwa narodowego.
 
Uczelnia proponuje także całkowicie nową na Podkarpaciu ofertę dydaktyczną nazwaną Nowy Kierunek Studiowania – „administracja // zarządzanie”. Polega ona na tym, że zamierzając studiować „administrację” lub „zarządzanie” – kierunki uniwersalne i wszechstronne – nie trzeba podejmować decyzji o wyborze jednego z nich w momencie składania dokumentów na studia. Kandydat przyjmowany jest na pierwszy rok studiów do Kolegium Administracji, Zarządzania i Biznesu. Pierwszy rok studiów ma charakter ogólny i wprowadzający, przygotowujący do podjęcia decyzji o wyborze kierunku studiów. Decyzję tę studenci podejmują pod koniec I roku.
 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Kolejne zatrzymania w sprawie wyłudzeń w ARiMR. Delegatura CBA z Rzeszowa zatrzymała 8 osób - Aktualności Rzeszów

Kolejne zatrzymania w sprawie wyłudzeń w ARiMR. Delegatura CBA z Rzeszowa zatrzymała 8 osób

RZESZÓW. Po dzisiejszych zatrzymaniach kwota unijnych wyłudzeń może się zwiększyć do 20 mln złotych. ...

Startują zapisy na letni wypoczynek w RDK. 1950 miejsc w 13 filiach na terenie całego miasta - Aktualności Rzeszów

Startują zapisy na letni wypoczynek w RDK. 1950 miejsc w 13 filiach na terenie całego miasta

RZESZÓW. Zapisy od 28 maja do 15 czerwca 2018 roku dla rodzin z Rzeszowa oraz od 11 czerwca do 15 czerwca 2018 roku dla rodzin spoza ...

Trwa remont ul. Lwowskiej. Występują duże utrudnienia w ruchu - Aktualności Rzeszów

Trwa remont ul. Lwowskiej. Występują duże utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Przypomnijmy, że zadaniem wykonawcy jest wymiana powierzchni asfaltowej oraz regulacja włazów studzienek na odcinku o...

Zmiany w regulaminie odbioru śmieci w Rzeszowie. Będzie dodatkowa frakcja  - Aktualności Rzeszów

Zmiany w regulaminie odbioru śmieci w Rzeszowie. Będzie dodatkowa frakcja

RZESZÓW. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska, Rzeszów był niejako zobowiązany nowe przepisy przyjąć. ...

„Walczymy, aby ludzie płacili mniej”- Tadeusz Ferenc rzuca rękawice PGE - Aktualności Rzeszów

„Walczymy, aby ludzie płacili mniej”- Tadeusz Ferenc rzuca rękawice PGE

RZESZÓW. Prezydent mocno sprzeciwia się nie tylko cenom za odpady, ale również i za energie elektryczną. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy: