Reklama

Aktualności Rzeszów

W mieście pojawi się pięć stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Zostaną zamontowane do połowy 2019 r.

Dodano: 05.07.2018

W mieście pojawi się pięć stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Zostaną zamontowane do połowy 2019 r. - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW.  Urząd Miasta Rzeszów we współpracy z PGE Nowa Energia postanowiło zamontować w mieście pięć, trzystanowiskowych ładowarek dla samochodów elektrycznych. W przyszłości, niewykluczone, że pojawią się kolejne.

Dzisiaj (tj. 5 lipca) miasto oddało pierwsze pięć działek w dzierżawę dla PGE Nowa Energia, której zadaniem będzie uzbrojenie terenu pod infrastrukturę do ładowania akumulatorów samochodów o napędzie elektrycznym.

„Pchamy się do przodu, podglądamy świat, wprowadzamy to co nowoczesne. Chcemy żeby miasto Rzeszów było w czołówce tych miast, które wprowadzają coraz doskonalsze środki transportowe” – mówił prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc.

Stacje zostaną umieszczone w czterech lokalizacjach. Będą wyposażone w trzy stanowiska do ładowania, jedno z prądem stałym (szybkie ładowanie) oraz dwa z prądem zmiennym. Przez pierwsze sześć miesięcy korzystanie z ładowarek będzie darmowe, w pozniejszym czasie zostanie wprowadzony cennik, jednak nad jego kształtem wciąż zastanawiają się członkowie PGE Nowa Energia.

Średnia prędkość ładowania w przypadku szybkiego ładowania to ok. 30-40 min. biorąc pod uwagę ładowanie od 15% do 80% pojemności baterii. Ładowarki zostaną uruchomione w pierwszej połowie 2019 roku, w następujących lokalizacjach:
 
  • ul. Słowackiego – na parkingu obok Ratusza i przy budynku Elektromontażu,
  • ul. Krzyżanowskiego – na parkingu przy ulicy,
  • ul. Podpromie – na dolnym parkingu,
  • ul. Pułaskiego – przy basenach ROSiR.
 
„Jak w każdym nowym biznesie potrzeba ludzi, którzy trochę zaryzykują i uwierzą, że warto zrobić coś i być pierwszym. Bardzo dziękujemy panu prezydentowi i osobom współpracującym za to, że uwierzyli. Zaczynamy budować infrastrukturę, które pozwoli wykorzystywać samochody elektroniczne” – mówił prezes zarządu PGE Nowa Energia, Tomasz Jarmicki.REKLAMA

Urząd Miasta informuje, że ewentualny montaż kolejnych stacji będzie uzgadniany z Radami Osiedli, PGE Rzeszów, Miejskim Zarządem Dróg oraz Zarządem Transportu Miejskiego, także w przyszłości mieszkańcy stolicy podkarpacia mogą spodziewać się kolejnych punktów do ładowania samochodów elektrycznych.

We wrześniu do Rzeszowa przyjadą autobusy elektryczne i wraz z ich przyjazdem w mieście pojawią się kolejne stacje ładowania pojazdów elektrycznych: „Autobusy przyjeżdżają we wrześniu i wtedy będą także stacje wykonywane”, informował Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

Stacje do ładowania pojazdów elektrycznych powstają w Rzeszowie w ramach realizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych z dnia 11 stycznia 2018 roku. Zgodnie z jego treścią (Art. 60 ust. 1, pkt. 3) „w gminach o liczbie mieszkańców wyżej niż 150 tys., w których zostało zarejestrowanych co najmniej 95 tys. pojazdów samochodowych i na 1000 mieszkańców przypada co najmniej 500 pojazdów samochodowych” liczba punktów ładowania samochodów elektrycznych powinna wynosić 100 sztuk.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Wojewódzki Konserwator Zabytków nie zgadza się na wymianę nawierzchni ul. Mickiewicza  - Aktualności Rzeszów

Wojewódzki Konserwator Zabytków nie zgadza się na wymianę nawierzchni ul. Mickiewicza

RZESZÓW. O poszerzeniu rzeszowskiego deptaka o ul. Mickiewicza Ratusz zdecydował w ubiegłym roku. ...

Łącznikiem ul. Lubelskiej z ul. Warszawską pojedziemy w maju?  - Aktualności Rzeszów

Łącznikiem ul. Lubelskiej z ul. Warszawską pojedziemy w maju?

RZESZÓW. Dyrektor MZD informuje, że inwestycja może być gotowa już w maju. ...

Znamy lokalizację rzeszowskich przystanków Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej - Aktualności Rzeszów

Znamy lokalizację rzeszowskich przystanków Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Poznaliśmy pięć przystanków, które na pewno powstaną w przestrzeni miejskiej miasta. ...

Asseco Resovia ponownie przerywa zwycięską serie Zaksy Kędzierzyn Koźle - Aktualności Rzeszów

Asseco Resovia ponownie przerywa zwycięską serie Zaksy Kędzierzyn Koźle

RZESZÓW. MVP spotkania został Kawika Shoji. ...

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się seminarium o transporcie w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się seminarium o transporcie w Rzeszowie

RZESZÓW. Seminarium odbędzie się 27 lutego o godzinie 16 w budynku Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury PRz. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem