Reklama

Aktualności Rzeszów

W mieście pojawi się pięć stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Zostaną zamontowane do połowy 2019 r.

Dodano: 05.07.2018

W mieście pojawi się pięć stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Zostaną zamontowane do połowy 2019 r. - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW.  Urząd Miasta Rzeszów we współpracy z PGE Nowa Energia postanowiło zamontować w mieście pięć, trzystanowiskowych ładowarek dla samochodów elektrycznych. W przyszłości, niewykluczone, że pojawią się kolejne.

Dzisiaj (tj. 5 lipca) miasto oddało pierwsze pięć działek w dzierżawę dla PGE Nowa Energia, której zadaniem będzie uzbrojenie terenu pod infrastrukturę do ładowania akumulatorów samochodów o napędzie elektrycznym.

„Pchamy się do przodu, podglądamy świat, wprowadzamy to co nowoczesne. Chcemy żeby miasto Rzeszów było w czołówce tych miast, które wprowadzają coraz doskonalsze środki transportowe” – mówił prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc.

Stacje zostaną umieszczone w czterech lokalizacjach. Będą wyposażone w trzy stanowiska do ładowania, jedno z prądem stałym (szybkie ładowanie) oraz dwa z prądem zmiennym. Przez pierwsze sześć miesięcy korzystanie z ładowarek będzie darmowe, w pozniejszym czasie zostanie wprowadzony cennik, jednak nad jego kształtem wciąż zastanawiają się członkowie PGE Nowa Energia.

Średnia prędkość ładowania w przypadku szybkiego ładowania to ok. 30-40 min. biorąc pod uwagę ładowanie od 15% do 80% pojemności baterii. Ładowarki zostaną uruchomione w pierwszej połowie 2019 roku, w następujących lokalizacjach:
 
  • ul. Słowackiego – na parkingu obok Ratusza i przy budynku Elektromontażu,
  • ul. Krzyżanowskiego – na parkingu przy ulicy,
  • ul. Podpromie – na dolnym parkingu,
  • ul. Pułaskiego – przy basenach ROSiR.
 
„Jak w każdym nowym biznesie potrzeba ludzi, którzy trochę zaryzykują i uwierzą, że warto zrobić coś i być pierwszym. Bardzo dziękujemy panu prezydentowi i osobom współpracującym za to, że uwierzyli. Zaczynamy budować infrastrukturę, które pozwoli wykorzystywać samochody elektroniczne” – mówił prezes zarządu PGE Nowa Energia, Tomasz Jarmicki.REKLAMA

Urząd Miasta informuje, że ewentualny montaż kolejnych stacji będzie uzgadniany z Radami Osiedli, PGE Rzeszów, Miejskim Zarządem Dróg oraz Zarządem Transportu Miejskiego, także w przyszłości mieszkańcy stolicy podkarpacia mogą spodziewać się kolejnych punktów do ładowania samochodów elektrycznych.

We wrześniu do Rzeszowa przyjadą autobusy elektryczne i wraz z ich przyjazdem w mieście pojawią się kolejne stacje ładowania pojazdów elektrycznych: „Autobusy przyjeżdżają we wrześniu i wtedy będą także stacje wykonywane”, informował Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

Stacje do ładowania pojazdów elektrycznych powstają w Rzeszowie w ramach realizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych z dnia 11 stycznia 2018 roku. Zgodnie z jego treścią (Art. 60 ust. 1, pkt. 3) „w gminach o liczbie mieszkańców wyżej niż 150 tys., w których zostało zarejestrowanych co najmniej 95 tys. pojazdów samochodowych i na 1000 mieszkańców przypada co najmniej 500 pojazdów samochodowych” liczba punktów ładowania samochodów elektrycznych powinna wynosić 100 sztuk.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Podczas Kongresu 590 podpisano list intencyjny w sprawie budowy lokomotywy wodorowej - Aktualności Rzeszów

Podczas Kongresu 590 podpisano list intencyjny w sprawie budowy lokomotywy wodorowej

RZESZÓW. „Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości będziemy mogli zaprezentować efekt pracy naszych podmiotów” &...

Spalarnia PGE działa na pełnych obrotach. Ceny za odpady wciąż nieustalone - Aktualności Rzeszów

Spalarnia PGE działa na pełnych obrotach. Ceny za odpady wciąż nieustalone

RZESZÓW. Ratusz wciąż nie dogadał się PGE odnośnie ceny za dostarczone odpady. ...

Objazdy na al. Wyzwolenia dłużej niż zakładano - Aktualności Rzeszów

Objazdy na al. Wyzwolenia dłużej niż zakładano

RZESZÓW. Objazdy potrwają do 26 listopada.  ...

Uczestnicy nielegalnych wyścigów na Dworzysku sami zgłosili się do rzeszowskiej komendy - Aktualności Rzeszów

Uczestnicy nielegalnych wyścigów na Dworzysku sami zgłosili się do rzeszowskiej komendy

RZESZÓW. W środę po południu osoby uczestniczące w tym zdarzeniu zgłosiły się do rzeszowskiej komendy. ...

ZTM uruchamia nową linię. Dodatkowo zmianie ulega rozkład jazdy linii 16 - Aktualności Rzeszów

ZTM uruchamia nową linię. Dodatkowo zmianie ulega rozkład jazdy linii 16

RZESZÓW. Kolejna zmiana dotyczy uruchomienia nowej linia nr 58 kursującej od ul. Mikołajczyka w Rzeszowie do przystanku Hermanowa Cze...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem