Reklama

Aktualności Rzeszów

W poniedziałek odbędzie się sesja nadzwyczajna. Chcą wprowadzić darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży z Rzeszowa [aktualizacja]

Dodano: 11.09.2018

W poniedziałek odbędzie się sesja nadzwyczajna. Chcą wprowadzić darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży z Rzeszowa [aktualizacja] - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W poniedziałek odbędzie się sesja nadzwyczajna. Radni zdecydują o wprowadzeniu darmowych biletów dla ok. 20 tys. dzieci i młodzieży zameldowanych w Rzeszowie. Jeżeli pomysł zostanie zaakceptowany, wejdzie w życie najwcześniej w październiku.  

O pomyśle Tadeusza Ferenca dowiedzieliśmy się w piątek na spotkaniu z mieszkańcami Budziwoja. Szczegóły przedstawiono na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami. Bezpłatne przejazdy dotyczyć będą dzieci i młodzieży, których rodzice są zameldowani w Rzeszowie, ten pomysł ma wpłynąć na mniejsze wydatki dla dzieci, jak i również zachęcić inne gminy do przyłączenia się do Rzeszowa.

„Sytuacja finansowa miasta jest taka, że możemy sobie na to pozwolić. Takie decyzje - mam nadzieję - zostaną podjęte jeszcze w tym tygodniu na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta” – mówił Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.REKLAMA

Termin sesji nadzwyczajnej wyznaczono w poniedziałek na godzinę 16.00. Aktualnie przewodniczący czeka na projekt uchwały, bez którego rozpoczęcie obrad jest niemożliwe.

„Koszty jakie wyliczyliśmy z tytułu darmowych biletów, to ok. 10 mln zł. i te koszty ponoszą oczywiście obywatele naszego miasta. Będą to ulgi dla dzieci zameldowane w mieście” – dodaje prezydent Ferenc.

Jeżeli pomysł bezpłatnych biletów dla uczniów i młodzieży zostanie zaakceptowany, to uchwała zacznie obowiązywać 14 dni po jej ustanowieniu. Należy się spodziewać, że najwcześniejszy termin obowiązywania uchwały to październik.

„Osoby uprawnione, będą się mogły zwrócić do ZTM-u. Będą dostawać tzw. zerowe bilety” – wyjaśnia Stanisław Sienko, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Wojewódzki Konserwator Zabytków nie zgadza się na wymianę nawierzchni ul. Mickiewicza  - Aktualności Rzeszów

Wojewódzki Konserwator Zabytków nie zgadza się na wymianę nawierzchni ul. Mickiewicza

RZESZÓW. O poszerzeniu rzeszowskiego deptaka o ul. Mickiewicza Ratusz zdecydował w ubiegłym roku. ...

Łącznikiem ul. Lubelskiej z ul. Warszawską pojedziemy w maju?  - Aktualności Rzeszów

Łącznikiem ul. Lubelskiej z ul. Warszawską pojedziemy w maju?

RZESZÓW. Dyrektor MZD informuje, że inwestycja może być gotowa już w maju. ...

Znamy lokalizację rzeszowskich przystanków Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej - Aktualności Rzeszów

Znamy lokalizację rzeszowskich przystanków Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Poznaliśmy pięć przystanków, które na pewno powstaną w przestrzeni miejskiej miasta. ...

Asseco Resovia ponownie przerywa zwycięską serie Zaksy Kędzierzyn Koźle - Aktualności Rzeszów

Asseco Resovia ponownie przerywa zwycięską serie Zaksy Kędzierzyn Koźle

RZESZÓW. MVP spotkania został Kawika Shoji. ...

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się seminarium o transporcie w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się seminarium o transporcie w Rzeszowie

RZESZÓW. Seminarium odbędzie się 27 lutego o godzinie 16 w budynku Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury PRz. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem