Reklama

Aktualności Rzeszów

W poniedziałek odbędzie się sesja nadzwyczajna. Chcą wprowadzić darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży z Rzeszowa [aktualizacja]

Dodano: 11.09.2018

W poniedziałek odbędzie się sesja nadzwyczajna. Chcą wprowadzić darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży z Rzeszowa [aktualizacja] - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W poniedziałek odbędzie się sesja nadzwyczajna. Radni zdecydują o wprowadzeniu darmowych biletów dla ok. 20 tys. dzieci i młodzieży zameldowanych w Rzeszowie. Jeżeli pomysł zostanie zaakceptowany, wejdzie w życie najwcześniej w październiku.  

O pomyśle Tadeusza Ferenca dowiedzieliśmy się w piątek na spotkaniu z mieszkańcami Budziwoja. Szczegóły przedstawiono na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami. Bezpłatne przejazdy dotyczyć będą dzieci i młodzieży, których rodzice są zameldowani w Rzeszowie, ten pomysł ma wpłynąć na mniejsze wydatki dla dzieci, jak i również zachęcić inne gminy do przyłączenia się do Rzeszowa.

„Sytuacja finansowa miasta jest taka, że możemy sobie na to pozwolić. Takie decyzje - mam nadzieję - zostaną podjęte jeszcze w tym tygodniu na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta” – mówił Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.REKLAMA

Termin sesji nadzwyczajnej wyznaczono w poniedziałek na godzinę 16.00. Aktualnie przewodniczący czeka na projekt uchwały, bez którego rozpoczęcie obrad jest niemożliwe.

„Koszty jakie wyliczyliśmy z tytułu darmowych biletów, to ok. 10 mln zł. i te koszty ponoszą oczywiście obywatele naszego miasta. Będą to ulgi dla dzieci zameldowane w mieście” – dodaje prezydent Ferenc.

Jeżeli pomysł bezpłatnych biletów dla uczniów i młodzieży zostanie zaakceptowany, to uchwała zacznie obowiązywać 14 dni po jej ustanowieniu. Należy się spodziewać, że najwcześniejszy termin obowiązywania uchwały to październik.

„Osoby uprawnione, będą się mogły zwrócić do ZTM-u. Będą dostawać tzw. zerowe bilety” – wyjaśnia Stanisław Sienko, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Podczas Kongresu 590 podpisano list intencyjny w sprawie budowy lokomotywy wodorowej - Aktualności Rzeszów

Podczas Kongresu 590 podpisano list intencyjny w sprawie budowy lokomotywy wodorowej

RZESZÓW. „Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości będziemy mogli zaprezentować efekt pracy naszych podmiotów” &...

Spalarnia PGE działa na pełnych obrotach. Ceny za odpady wciąż nieustalone - Aktualności Rzeszów

Spalarnia PGE działa na pełnych obrotach. Ceny za odpady wciąż nieustalone

RZESZÓW. Ratusz wciąż nie dogadał się PGE odnośnie ceny za dostarczone odpady. ...

Objazdy na al. Wyzwolenia dłużej niż zakładano - Aktualności Rzeszów

Objazdy na al. Wyzwolenia dłużej niż zakładano

RZESZÓW. Objazdy potrwają do 26 listopada.  ...

Uczestnicy nielegalnych wyścigów na Dworzysku sami zgłosili się do rzeszowskiej komendy - Aktualności Rzeszów

Uczestnicy nielegalnych wyścigów na Dworzysku sami zgłosili się do rzeszowskiej komendy

RZESZÓW. W środę po południu osoby uczestniczące w tym zdarzeniu zgłosiły się do rzeszowskiej komendy. ...

ZTM uruchamia nową linię. Dodatkowo zmianie ulega rozkład jazdy linii 16 - Aktualności Rzeszów

ZTM uruchamia nową linię. Dodatkowo zmianie ulega rozkład jazdy linii 16

RZESZÓW. Kolejna zmiana dotyczy uruchomienia nowej linia nr 58 kursującej od ul. Mikołajczyka w Rzeszowie do przystanku Hermanowa Cze...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem