Reklama

Aktualności Rzeszów

W poniedziałek odbędzie się sesja nadzwyczajna. Chcą wprowadzić darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży z Rzeszowa [aktualizacja]

Dodano: 11.09.2018

W poniedziałek odbędzie się sesja nadzwyczajna. Chcą wprowadzić darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży z Rzeszowa [aktualizacja] - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W poniedziałek odbędzie się sesja nadzwyczajna. Radni zdecydują o wprowadzeniu darmowych biletów dla ok. 20 tys. dzieci i młodzieży zameldowanych w Rzeszowie. Jeżeli pomysł zostanie zaakceptowany, wejdzie w życie najwcześniej w październiku.  

O pomyśle Tadeusza Ferenca dowiedzieliśmy się w piątek na spotkaniu z mieszkańcami Budziwoja. Szczegóły przedstawiono na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami. Bezpłatne przejazdy dotyczyć będą dzieci i młodzieży, których rodzice są zameldowani w Rzeszowie, ten pomysł ma wpłynąć na mniejsze wydatki dla dzieci, jak i również zachęcić inne gminy do przyłączenia się do Rzeszowa.

„Sytuacja finansowa miasta jest taka, że możemy sobie na to pozwolić. Takie decyzje - mam nadzieję - zostaną podjęte jeszcze w tym tygodniu na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta” – mówił Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.REKLAMA

Termin sesji nadzwyczajnej wyznaczono w poniedziałek na godzinę 16.00. Aktualnie przewodniczący czeka na projekt uchwały, bez którego rozpoczęcie obrad jest niemożliwe.

„Koszty jakie wyliczyliśmy z tytułu darmowych biletów, to ok. 10 mln zł. i te koszty ponoszą oczywiście obywatele naszego miasta. Będą to ulgi dla dzieci zameldowane w mieście” – dodaje prezydent Ferenc.

Jeżeli pomysł bezpłatnych biletów dla uczniów i młodzieży zostanie zaakceptowany, to uchwała zacznie obowiązywać 14 dni po jej ustanowieniu. Należy się spodziewać, że najwcześniejszy termin obowiązywania uchwały to październik.

„Osoby uprawnione, będą się mogły zwrócić do ZTM-u. Będą dostawać tzw. zerowe bilety” – wyjaśnia Stanisław Sienko, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Znieważył obywatela Turcji pracującego w rzeszowskim lokalu. Teraz zapłaci grzywnę w wysokości 10 tys. zł - Aktualności Rzeszów

Znieważył obywatela Turcji pracującego w rzeszowskim lokalu. Teraz zapłaci grzywnę w wysokości 10 tys. zł

RZESZÓW. Mieszkaniec Kolbuszowej groził pozbawieniem życia i spaleniem lokalu jednemu z obywateli Turcji. ...

29 września odbędzie się 70-lecie komunikacji miejskiej. W programie otwarcie Dworca Lokalnego - Aktualności Rzeszów

29 września odbędzie się 70-lecie komunikacji miejskiej. W programie otwarcie Dworca Lokalnego

RZESZÓW. O godzinie 20.00 odbędzie się koncert zespołu Piersi. ...

CBŚP w Rzeszowie zatrzymało 9 osób. Zatrzymani związani są z handlem dopalaczami - Aktualności Rzeszów

CBŚP w Rzeszowie zatrzymało 9 osób. Zatrzymani związani są z handlem dopalaczami

RZESZÓW. W sprawę zamieszanych jest 81 podejrzanych.  ...

21 września Tadeusz Ferenc odwiedzi os. Przybyszówka. Spotkanie odbędzie się przy ul. Dębickiej - Aktualności Rzeszów

21 września Tadeusz Ferenc odwiedzi os. Przybyszówka. Spotkanie odbędzie się przy ul. Dębickiej

RZESZÓW. Prezydent z mieszkańcami poruszy temat projektu budżetu na 2019 r. oraz bieżących spraw osiedla. ...

Urząd Miasta ponawia przetarg na dostawę dwóch samochodów elektrycznych. Poprzedni przetarg unieważniono  - Aktualności Rzeszów

Urząd Miasta ponawia przetarg na dostawę dwóch samochodów elektrycznych. Poprzedni przetarg unieważniono

RZESZÓW. Przypomnijmy, że obecnie Urząd Miasta dysponują flotą czterech samochodów. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem