Dodano: 06.10.2016 r.
RZESZÓW. W dniach 8 i 9 października odbędą się dwie duże imprezy biegowe – Bieg na piątkę oraz Maraton Rzeszowski. Mieszkańcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu.
Zarząd Transportu Miejskiego informuje Pasażerów, że na czas przebiegu zmagań sportowych zamknięte zostaną niektóre ulice Rzeszowa. Inaczej pojadą też autobusy wybranych linii. Poniżej szczegółowa rozpiska wprowadzanych zmian.
SOBOTA (8.10.)
W godz. ok. 6.00 – 14.00 zamknięta zostanie ul. Kopisto w obu kierunkach, w godz. ok. 11.30 – 13.00 z ruchu wyłączone będą Most Zamkowy, Kilara po stronie Hali na Podpromiu i Hetmańska (od Pl. Śreniawitów do skrzyż. z W. Pola).
Linia nr 2
- w godz. ok. 6.00 – 11.30 do Kilara trasą bez zmian, następnie Podwisłocze, Powstańców W-wy do Sikorskiego i dalej trasą bez zmian. Powrót do Sikorskiego trasą bez zmian, następnie Powstańców W-wy, Podwisłocze do Kilara i dalej trasą bez zmian.
- w godz. ok 11.30 – 13.00 do Lisa Kuli trasą bez zmian, następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską, Powstańców W-wy do Sikorskiego i dalej trasą bez zmian. Powrót: do Sikorskiego trasą bez zmian, następnie Powstańców W-wy, Podwisłocze do Kilara i dalej trasą bez zmian.
Linia nr 11
- w godz. ok. 6.00 - 14.00 (kier. Niepodległości); do Powstańców W-wy stadion trasą bez zmian, następnie prosto do Rejtana, Niepodległości. Powrót do Niepodległości trasą bez zmian, następnie Rejtana, Powstańców W-wy i dalej trasą bez zmian.
Linia nr 26
- w godz. ok. 6.00 – 11.30 (kier. Cienista); do Powstańców W-wy stadion trasą bez zmian, następnie prosto do Rejtana, Niepodległości i dalej trasą bez zmian. Powrót do Niepodległości trasą bez zmian, następnie Rejtana, Powstańców W-wy, Hetmańską i dalej trasą bez zmian,
- w godz. ok. 11.30 – 13.00 (kier. Cienista); do Lisa Kuli trasą bez zmian, następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską, Powstańców W-wy, Rejtana do Niepodległości i dalej trasą bez zmian. Powrót do Niepodległości trasą bez zmian, następnie Rejtana, Powstańców W-wy, Hetmańską do Wincentego Pola, Dąbrowskiego, Lisa Kuli i dalej trasą bez zmian.
Linia nr 10 i 31
- w godz. ok. 11.30 – 13.00 (kier. Zalesie); do Kilara trasami bez zmian, następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską, Powstańców W-wy stadion i dalej trasami bez zmian. Powrót trasą bez zmian.
Linie nr 5, 6, 7, 12, 13 i 37
- w godz. ok. 11.30 – 13.00 (kier. z Targowej do Kilara) trasami bez zmian, następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską i dalej trasami bez zmian. Powrót do Hetmańskiej (stadion) trasami bez zmian, następnie W. Pola, Dąbrowskiego, Szopena (obok zamku) z pominięciem Kilara i dalej trasami bez zmian.
Linie nr 8 i 34
- w godz. ok. 11.30 – 13.00 (kier. z Cieplińskiego do Lisa Kuli) trasami bez zmian, następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską i dalej trasami bez zmian. Powrót do Hetmańskiej (stadion) trasami bez zmian, następnie W. Pola, Dąbrowskiego, Lisa Kuli i dalej trasami bez zmian.
NIEDZIELA (9.10.)
W godz. 6.00 – 16.00 zamknięta będzie ul. Kwiatkowskiego (prawy pas w stronę Jana Pawła II), Kopisto, Podwisłocze, a w godz. ok. 8.30 – 15.30 ulice Szopena, Targowa i Kilara.
Linia nr 2
– (kier. Kard. K. Wojtyły); do Lisa Kuli trasą bez zmian, następnie Hetmańską, Powstańców W-wy do Sikorskiego i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Sikorskiego bez zmian, następnie Powst. W-wy, Hetmańską, Lisa Kuli i dalej trasą bez zmian.
Linia nr 5
– (kier. Matysówka); do Bardowskiego trasą bez zmian, następnie Pl. Wolności, Cieplińskiego, Lisa Kuli do Hetmańskiej i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: Matysówka do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Dworzec PKP, Siemieńskiego i dalej trasą bez zmian.
Linia nr 6
- (kier. Malawa) ; do Krakowskiej trasą bez zmian, następnie Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego i dalej trasą bez zmian.
Linia nr 7
- (kier. Siedliska); do Pl. Kilińskiego trasą bez zmian, następnie Pl. Wolności (galeria); Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską, Powst. W-wy do Sikorskiego, Strażacką, Miłą, Gościnną do Jana Pawła II i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego U Marszałkowski, Dworzec Lokalny.
Linia nr 10
- (kier. Łukasiewicza); do Mochnackiego trasą bez zmian, następnie Lisa Kuli, Hetmańską, Powstańców W-wy i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Powstańców W-wy trasą bez zmian, następnie Hetmańską, Lisa Kuli, Mochnackiego i dalej trasą bez zmian.
Linia nr 11
- (kier. Niepodległości); do Powstańców W-wy stadion trasą bez zmian, następnie prosto do Rejtana, Niepodległości. Powrót trasą: Niepodległości, Rejtana, Powst. W-wy i dalej trasą bez zmian.
Linia nr 12
- (kier. Budziwojska); do Bardowskiego trasą bez zmian, następnie Pl. Wolności, Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską, Powst. W-wy do Sikorskiego, Strażacką, Miłą, Gościnną do Jana Pawła II i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Dworzec PKP, Siemieńskiego i dalej trasą bez zmian.
Linia nr 13
- (kier. Niepodległości); do Marszałkowskiej trasą bez zmian, następnie Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą do Hetmańskiej trasą bez zmian, następnie Lisa Kuli, Cieplińskiego, Marszałkowską i dalej trasą bez zmian.
Linia nr 26
-(kier. Cienista); do Powstańców W-wy WSK trasą bez zmian, następnie prosto do Rejtana, Niepodległości i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą do Niepodległości bez zmian, następnie Rejtana, Powst. W-wy, Hetmańską i dalej trasą bez zmian.
Linia nr 31
- (kier. Sikorskiego); do Marszałkowskiej trasą bez zmian, następnie, Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską, Powst. W-wy, Sikorskiego, Strażacką do Miłej. Powrót trasą: do Powst. W-wy trasą bez zmian, następnie Hetmańską, Lisa Kuli, Cieplińskiego do Marszałkowskiej i dalej trasą bez zmian.
Linia nr 37
- (kier. Przylasek); do Marszałkowskiej trasą bez zmian, następnie Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą do ul Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa Kuli, Cieplińskiego, Marszałkowską i dalej trasą bez zmian.
Dodatkowo w związku z w/w imprezą (niedziela 9.10.) wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na Powst. W-wy (Stadion Miejski) do i na Dąbrowskiego, Lisa Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego; Pl. Wolności, polegające na zajętym przez uczestników biegu prawym pasie ruchu. Autobusy przemieszczać będą się lewym pasem ruchu z obowiązkiem zatrzymywania się na wysokości zatok przystankowych, z zachowaniem należytej ostrożności przy wsiadaniu i wysiadaniu pasażerów. Przejazd przez Pl. Śreniawitów (Lisa Kuli – Hetmańska) odbywał się będzie tylko dla autobusów. Na odcinkach nie objętych objazdami obowiązują czasy odjazdów wg rozkładu jazdy, natomiast na trasach objazdów obowiązują wszystkie przystanki.