Reklama

Aktualności Rzeszów

Wakacje w mieście. Lista sierpniowych atrakcji w Rzeszowie

Dodano: 01.08.2016

Wakacje w mieście. Lista sierpniowych atrakcji w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

fot. Joanna Bród

Nie wiesz jak zaplanować Twemu dziecku najbliższy wakacyjny miesiąc? Nie musisz wyjeżdżać poza miasto, aby Twoja pociecha mogła skorzystać z szeregu atrakcji. Mamy listę największych imprez, zabaw i spotkań organizowanych w Rzeszowie w sierpniu.

Literacko

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na wakacyjne spotkania w bibliotekach pod hasłem „Książka na wakacjach". Zajęcia odbywać się będą do 31 sierpnia w placówkach WiMBP w Rzeszowie. W programie: konkursy literackie, plastyczne, quizy, turnieje, łamigłówki, gry stolikowe i towarzyskie, zabawy z książką, zgaduj-zgadule, układanie puzzli, głośne czytanie bajek, Plebiscyt na Najaktywniejszego Czytelnika Lata.

Z Wehikułem Czasu

Muzeum Okręgowe zaprasza na „Muzealny Wehikuł Czasu” - interdyscyplinarny cykl imprez skierowanych przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej oraz rodziców, którzy spędzają wolny czas w Rzeszowie i okolicach. Wśród niedzielnych atrakcji m.in. tematyczne warsztaty, gry i zabawy. Spotkania zaplanowane w najbliższym miesiącu odbędą się w dniach 7 sierpnia – „Popołudnie z nauką i techniką” oraz 14 sierpnia - "Popołudnie z Brygadą Podkarpacką”. Zajęcia odbywają się w godz. 12:00 - 18:00

W wodzie

Orzeźwić się w upalny wakacyjny dzień można na basenach ROSiR-u w godz. 9.00 – 19.00. Osoby dorosłe płacą za bilet 8 zł, młodzież szkolna – 6 zł, dzieci do 7 lat – bezpłatnie. W ostatnich dwóch godzinach działania basenu – dorośli – 6 zł, młodzież szkolna – 3 zł, dzieci w wieku do 7 lat – wejście za darmo. Atrakcja w postaci zjeżdżalni jest dodatkowo płatna – 50 groszy za bilet ulgowy i złotówka za bilet normalny. Ci, którym tradycyjny basen nie wystarcza mogą zażywać letnich kąpieli w chłodnej wodzie naszego zalewu. Czynne jest miejskie kąpielisko Żwirownia znajdujące się w rejonie ul. Kwiatkowskiego. Wstęp na kąpielisko jest możliwy co dzień w godz. 10.00 – 18.00. Bilet normalny – 2 zł, ulgowy – 1 zł, dzieci do lat 7 – bezpłatnie. Wypożyczalnia sprzętu wodnego: 10:00 do 18:00 Ceny wypożyczenia sprzętu wodnego: kajak – 6zł/godz., rower mały – 10zł/godz., rower duży – 15zł/godz.

Z dobranocką

Wakacje z Muzeum Dobranocek 2016 to co dzień inne formy atrakcji. W poniedziałek – dzień łamigłówek, we wtorek warsztaty plastyczne, w środę warsztaty filmowe, w czwartek warsztaty plastyczne, w piątek dobranockowe podróże. Poniżej dokładna rozpiska:

16-19.08 Tydzień Baltazara Gąski

Kto nie pamięta kim był profesor Baltazar Gąbka, Kucharz Bartolinii Bartłomiej ten koniecznie musi odwiedzić Muzeum Dobranocek od 16 do 19 sierpnia.  Tydzień rozpoczniemy  we wtorek od krzyżówek, rebusów i gier. Plan filmowy w środę będzie związany z Krainą Deszczowców, Psiogłowców i Grodem Kraka. We czwartek na warsztatach twórczych z bibuły i tkanin powstaną smoki. Plan W piątek – w dobranockowy dzień podróży – zawitamy do Krakowa, by wspólnie ze Smokiem Wawelskim poznać miasto i jego legendy.

22-26.08 Tydzień z Pampalinim

Wakacje zakończymy z łowcą z zwierząt Pampalinim. Krzyżówki i rebusy w poniedziałek będą dotyczyły egzotycznej fauny. Na warsztatach twórczych we wtorek i czwartek stworzymy  zoo, w środę na planie filmowym pojawią się żyrafy i słonie, natomiast w piątek wyruszymy w podróż do Afryki. Godziny odbywania warsztatów 10.00-12.00. Indywidualnie: cena 20 zł za 1 dzień, 60 zł za cały tydzień. Grupowo: 6zł/os + 25zł usługa prowadzącego.

Z Millenium Hall

Millenium Hall proponuje zarówno atrakcje weekendowe, jak i letnie półkolonie organizowane w dni powszednie, tj. od poniedziałku do piątku. Z jakich wydarzeń przewidzianych na czas wakacji mogą skorzystać dzieci i młodzież? Poniżej szczegółowa rozpiska:

Przystanek wakacje

W każdy wakacyjny weekend - sobotę i niedzielę, w godzinach 12:00 - 18:00, na wszystkie dzieci czeka mnóstwo atrakcji! Dmuchańce, elektroniczne samochodziki, plac zabaw oraz bezpłatne zajęcia pod okiem animatorek.

Letnie półkolonie w Fantazji

Od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 16:00 na dzieci czeka moc atrakcji. Wakacyjne półkolonie podzielone są na tematyczne tygodnie, a każdy z nich to ciekawe doświadczenia, dużo uśmiechu i dobrej zabawy oraz nowe przyjaźnie. Program półkolonii został przygotowany różnorodnie, z naciskiem na atrakcyjną zabawę, przyjemną naukę i wypoczynek.

01.08-05.08 tydzień artystyczny – warsztaty literackie, zajęcia muzyczne, zabawy taneczne, wizyta w galerii sztuki, warsztaty plastyczne, zajęcia kreatywne

08.08-12.08 tydzień sportowy – zajęcia ruchowe, fair play w sporcie, zabawy taneczne, warsztaty kreatywne, rozgrywki indywidualne i zespołowe

16.08-19.08 tydzień kulinarny – warsztaty cukiernicze, zajęcia kulinarne, Fantastyczna Fabryka Słodyczy, czyli własnoręczne robienie lizaków, zabawy ze smakami świata, zajęcia z dietetykiem

22.08-26.08 tydzień bezpieczeństwa i zdrowia – zajęcia z dietetykiem, spotkanie z pedagogiem i policjantem, radosna zabawa, warsztaty plastyczne, zajęcia kreatywne.

Codziennie obiad (drugie danie, herbata lub woda z sokiem) i podwieczorek oraz woda mineralna bez limitu, bilet na bajkę w Multikinie, zajęcia sportowe, gry i zabawy na świeżym powietrzu na skwerze Millenium Hall. Dzieci przebywać będą na terenie Millenium Hall pod opieką doświadczonych animatorów. Zapisy dzieci w wieku 5-10 lat odbywają się w Fantazji w Millenium Hall na poziomie 2. Istnieje możliwość zapisania dzieci na poszczególne dni półkolonii, a także na całe tygodnie. W każdy wybrany dzień od godziny 7:30 do godz. 10:00, można dokonać zapisu dziecka. Jeden dzień pobytu dziecka to koszt 55 zł. Przy zapisie na minimum trzy dni w jednym tygodniu, cena za jeden dzień wynosi 50 zł. Koszt całego turnusu to 250 zł. Informacje w Fantazji na poziomie 2 i pod numerem telefonu 667 943 370.REKLAMA

Na kręgielni

Kula Bowling & Club zaprasza w okresie wakacyjnym grupy zorganizowane, wycieczki oraz półkolonie. Przygotowano specjalną ofertę. Gra w kręgle w cenie od 6 zł za jedno dziecko. Dodatkowo możliwość zorganizowania dodatkowych atrakcji dla najmłodszych, opcja przygotowania posiłków dla dzieci, darmowa pomoc instruktora, specjalna oferta dla opiekunów grup.

Muzealnie

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie przygotowało na czas wakacji specjalną ofertę warsztatów i zajęć skierowaną do organizatorów kolonii i półkolonii. Zajęcia odbywają się w godzinach otwarcia Muzeum (poniedziałek – czwartek w godz. 9:00 – 13:00, piątek w godz. 10:00 – 13:00) w: Budynku Głównym przy ul. 3 Maja 19 – zapisy pod nr tel. 17 853 52 78, Muzeum Historii Miasta Rzeszowa – Rynek 12 – zapisy pod nr tel. 17 875 41 99, Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli – Rynek 6 – zapisy pod nr tel. 17 862 02 17. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy . Maksymalna ilość osób uczestniczących w warsztatach to 20-25. Poniżej dokładna rozpiska:

1- 5 sierpnia, Etnobiznes dla młodych

Questing po wystawie „Nie wszystko złoto, co się świeci…” (w trakcie wędrówki po wystawie według określonych wskazówek uczestnik wykonuje zadania i rozwiązuje zagadki z pomocą interaktywnych elementów, które bawią i uczą jednocześnie!). Pokaz filmu związanego z treścią wystawy. Warsztaty  - własnoręczne wykonanie sakiewki z motywem regionalnego wzornictwa Ludowego. (Zajęcia odbywają się w Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli – Rynek 6). Wiek uczestników: od 7 lat. Czas trwania: 2 godz. Wstęp: 12,00 zł
 
8-12 sierpnia, Epoka kamienia jak malowana

Archeologiczne warsztaty plastyczne, w czasie których przybliżymy najciekawsze przykłady naskalnej sztuki jaskiniowej. Podczas prezentacji  multimedialnej pokażemy nie tylko zdjęcia wybranych grot europejskich, ale postaramy się odpowiedzieć na pytanie co kierowało człowiekiem, tworzącym te niesamowite malowidła i ryty skalne. Drugą część zajęć zajmują warsztaty plastyczne, w trakcie których uczestnicy będą mogli stworzyć swoją własną wizję sztuki naskalnej, używając do tego celu farb i kamieni. (Zajęcia odbywają się w budynku głównym Muzeum przy ul. 3 Maja 19). Wiek uczestników: 7-12 lat. Czas trwania: 1-1,5 godz. Wstęp: 12,00 zł
 
16-19 sierpnia , „Porcelana na wynos"

Zajęcia teoretyczno-plastyczne polegające na ozdabianiu papierowego serwisu (talerzyki, kubeczki, tacki) dekoracją inspirowaną oryginalną porcelaną w technice akwareli. Wprowadzeniem do zajęć będzie obejrzenie ekspozycji rzemiosła artystycznego. Wiek uczestników: 6-14 lat. Czas trwania: 60 min.. Wstęp: 7,00 zł

22-26 sierpnia, Sekrety dawnego dokumentu

Jeżeli chcesz przenieść się w czasy, w których nie znano komputerów, ani nawet długopisów, dowiedzieć się kto i w jaki sposób sporządzał wszelkiego rodzaju pisma urzędowe, a także jeżeli chcesz sam przy użyciu starych metod stworzyć swój dokument, to zapraszamy Cię do udziału w naszych zajęciach. (Zajęcia odbywają się w budynku głównym Muzeum przy ul. 3 Maja 19).
Wiek uczestników: 8-12 lat. Czas trwania: 60 min. Wstęp: 7,00 zł

O dawnym uzbrojeniu ochronnym

Gawęda o dawnej broni ilustrowana rysunkami i fotografiami, połączona z prezentacją oryginalnych eksponatów. Zajęcia przeznaczone dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej. (Zajęcia odbywają się w budynku głównym Muzeum przy ul. 3 Maja 19)
Wiek uczestników: 10 – 13 lat. Czas trwania: 45 min. Wstęp: 7,00 zł

sierpień , Pan Bóg dał jarmarki a diabeł rymarki – opowieść o dawnym handlu i pieniądzu

Celem zajęć jest przybliżenie w przystępny sposób, dostosowany do wieku uczestników, historii pieniądza oraz roli, jaką odgrywa on w życiu człowieka. Zajęcia edukacyjne odbywają się w oparciu o specjalnie przygotowane pomoce dydaktyczne (domino, puzzle, multimedia). Podsumowaniem zajęć jest gra planszowa „Ekonomia w dawnym Rzeszowie”. Dzieci uczestniczyć będą także w wybijaniu pamiątkowej monety – „Dukata muzealnego”. Wiek uczestników: 6 – 9 lat. Czas trwania: 60 min. Wstęp: 5,00 zł. Miejsce: Muzeum Historii Miasta Rzeszowa (Rynek 12).
 
19 lipca – 31 sierpnia 2016, Spacerkiem po rzeszowskiej starówce

Zajęcia plenerowe poświęcone historii Rzeszowa. Spacerując po rzeszowskiej starówce uczestnicy będą mieli okazję nie tylko poznać dzieje miasta, ale także zobaczyć najstarsze i najciekawsze zabytki: rynek, dawną dzielnicę żydowską, ulicę Pańską, czy zamek.
Wiek uczestników: wszystkie grupy wiekowe. Czas trwania: 60 min. Wstęp: 5,00 zł. Miejsce: Muzeum Historii Miasta Rzeszowa (Rynek 12).
 
 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Kolejne zatrzymania w sprawie wyłudzeń w ARiMR. Delegatura CBA z Rzeszowa zatrzymała 8 osób - Aktualności Rzeszów

Kolejne zatrzymania w sprawie wyłudzeń w ARiMR. Delegatura CBA z Rzeszowa zatrzymała 8 osób

RZESZÓW. Po dzisiejszych zatrzymaniach kwota unijnych wyłudzeń może się zwiększyć do 20 mln złotych. ...

Startują zapisy na letni wypoczynek w RDK. 1950 miejsc w 13 filiach na terenie całego miasta - Aktualności Rzeszów

Startują zapisy na letni wypoczynek w RDK. 1950 miejsc w 13 filiach na terenie całego miasta

RZESZÓW. Zapisy od 28 maja do 15 czerwca 2018 roku dla rodzin z Rzeszowa oraz od 11 czerwca do 15 czerwca 2018 roku dla rodzin spoza ...

Trwa remont ul. Lwowskiej. Występują duże utrudnienia w ruchu - Aktualności Rzeszów

Trwa remont ul. Lwowskiej. Występują duże utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Przypomnijmy, że zadaniem wykonawcy jest wymiana powierzchni asfaltowej oraz regulacja włazów studzienek na odcinku o...

Zmiany w regulaminie odbioru śmieci w Rzeszowie. Będzie dodatkowa frakcja  - Aktualności Rzeszów

Zmiany w regulaminie odbioru śmieci w Rzeszowie. Będzie dodatkowa frakcja

RZESZÓW. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska, Rzeszów był niejako zobowiązany nowe przepisy przyjąć. ...

„Walczymy, aby ludzie płacili mniej”- Tadeusz Ferenc rzuca rękawice PGE - Aktualności Rzeszów

„Walczymy, aby ludzie płacili mniej”- Tadeusz Ferenc rzuca rękawice PGE

RZESZÓW. Prezydent mocno sprzeciwia się nie tylko cenom za odpady, ale również i za energie elektryczną. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy: