Reklama

Aktualności Rzeszów

Wakacyjny lipiec w Rzeszowie i w regionie. Zobacz nasze propozycje

Dodano: 08.07.2015

Wakacyjny lipiec w Rzeszowie i w regionie. Zobacz nasze propozycje - Aktualności Rzeszów
Nie planujesz wyjazdu poza region Podkarpacia? Nic straconego! Możesz spędzić najbliższe wakacje niezapomnianie. Szykuje się sporo imprez lokalnych. Zobacz, co proponujemy na tegoroczny sezon letni!

LIPIEC

W RZESZOWIE
 
Przystanek Wakacje w Millenium Hall
 
Wakacje w mieście? Nie musi być nudno! W Millenium Hall w czasie wakacji letnich na każde dziecko czeka moc atrakcji. W każdą sobotę i niedzielę w godzinach 12.00-18.00 odbywać się będą bezpłatne zajęcia dla dzieci. W programie zabawy, konkursy, gry i animacje, zmagania sportowe, plac zabaw, warsztaty artystyczne, gry terenowe, malowanie twarzy i tatuaży, warsztaty lizakowe i wiele innych!

Natomiast od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 16.00 na terenie Millenium Hall odbywać się będą letnie półkolonie. Półkolonie podzielone są na tematyczne tygodnie:

- brazylijski (capoeira, samba, kultura brazylijska),
- taneczny (zajęcia z baletu, hip hopu, show dance),
- kulinarny (warsztaty cukiernicze, warsztaty kuchni włoskiej),
- muzyczny (nauka gry na instrumentach, zabawy muzyczne).

Pakiet obejmuje również obiad, bilet na bajkę w Multikinie lub kinie 9D, zajęcia sportowe, gry i zabawy. Istnieje możliwość zapisania dzieci na poszczególne dni wakacji lub na cały tydzień.

Zapisy dzieci od lat 5 odbywają się w Centrum Zabaw Fantazja (poziom 2) od godz. 10.00 do 21.00. Od pierwszego dnia wakacji zapisy od godz. 7.30.
Dzieci przebywać będą na terenie Centrum pod opieką doświadczonych animatorów.

Z książką

Na wakacje pod hasłem „Książkowe lato” zaprasza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna. Akcja zakładającą cykliczne spotkania w placówkach bibliotecznych planowana jest na cały lipiec i sierpień bieżącego roku. W programie m.in. konkursy literackie, plastyczne, quizy, turnieje, łamigłówki, gry stolikowe i towarzyskie, zabawy z książką, zgaduj-zgadule, układanie puzzli, głośne czytanie bajek oraz Plebiscyt na Najaktywniejszego Czytelnika Lata. Wstęp wolny!

Kameralnie

Już 5 lipca wystartowały Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa. Przedsięwzięcie przygotowane jest w ramach XXIV Festiwalu Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej. Koncerty przewidziano do 16 sierpnia. W programie: Agnieszka Radwan-Stefańska organy, Chór Sióstr Służebniczek Starowiejskich, s. Barbara Gawełda dyrygent (niedziela 5 lipca, godz. 20:00, Katedra), Waldemar Krawiec – organy, Michał Nagy – gitara (niedziela 12 lipca, godz. 19:30, Kościół Św. Krzyża), Olivier Eisenmann (Szwajcaria) – organy, Verena Steffen (Szwajcaria) – flet (niedziela 19 lipca, godz. 20:00, Katedra), Ulfert Smidt (Niemcy) – organy, Jarosław Naliwajko SJ – słowo (niedziela 26 lipca, godz. 20:00, Katedra), Ludmila Golub (Rosja) – organy, Valeria Anfinogenova (Rosja) – organy (niedziela 2 sierpnia, godz. 20:00, Katedra), Christian Tarabbia (Włochy) – organy, Wojciech Kwiatek - klarnet (niedziela 9 sierpnia, godz. 20:00, Katedra) Marek Stefański – organy, Wiktoria Bisztyga – sopran (sobota 15 sierpnia, godz. 18:00, Kościół Wniebowzięcia NMP w Zalesiu) Tomasz Glanc – organy, Orkiestra i Chór Nicolaus, Zdzisław Magoń - dyrygent (niedziela 16 sierpnia, godz. 20.00, Katedra).

Wakacje z Muzeum Dobranocek

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie zaprasza na cykl warsztatów kreatywnych i filmowych oraz lekcji muzealnych dla dzieci i młodzieży organizowanych czasie wakacji letnich.

Program:

7.07 - 10.07, godz. 11.00 - 13.00 - Tydzień animacji lalkowej

Tydzień, który upłynie pod znakiem warsztatów i projekcji filmowych. Na zajęciach będzie można poznać historię animacji lalkowej, jej najznakomitszych twórców, oglądnąć fantastyczne przykłady polskiego filmu lalkowego oraz stworzyć własny film!

14.07 - 17.07, godz. 11.00 - 13.00 - Tydzień twórczej ilustracji

Kreatywne zajęcia plastyczne, podczas których będzie można narysować i namalować ulubionych bajkowych bohaterów. Wykorzystując różne techniki malarskie, rysunkowe i wycinankowe uczestnicy wykonają jedyne w swoim rodzaju dobranockowe ilustracje.

21.07 - 24.07, godz. 11.00 - 13.00 - Tydzień podróży z Koziołkiem Matołkiem

Wakacyjne podróże dookoła świata z Koziołkiem Matołkiem. Podczas lekcji muzealnych dobranockowy bohater zabierze uczestników na wycieczkę szlakiem swoich podróży. Wspólnie odkryjemy ciekawe miejsca, nieznane zwyczaje i obce kultury. Finałem zajęć będzie sprawdzian zdobytej wiedzy – zagadki, krzyżówki i rebusy.

28.07 - 31.07, godz. 11.00 - 13.00 - Tydzień kreatywnych warsztatów ekologicznych


Z wykorzystaniem kartonów, gazet, plastikowych butelek i opakowań pobawimy się w artystyczny recykling. Wyczarujemy wycinankowych bohaterów, skonstruujemy ekologiczne ozdoby.

Wakacje w Młodzieżowym Domu Kultury

Do 17 lipca 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie organizowane będą zajęcia w ramach Wakacji w MDK. Dla młodszych: tygodniowe turnusy - zajęcia zorganizowane w godz. 8:00 - 14:00 - dla dzieci z klas I - III zamieszkujących w Rzeszowie (zapisy tylko na 1 tydzień zajęć). W ramach zajęć odbędą się różnorodne zajęcia plastyczne, sportowe, muzyczne itp. i inne. Dla starszych warsztaty plastyczne - "Spotkania ze sztuką", warsztaty z fotografii otworkowej, warsztaty z fotografii prasowej, ulicznej i fotoedycji, szkolenie na kartę rowerową.

Językowo


Rzeszowski Dom Kultury zachęca do uczestnictwa w XXV KURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO I KULTURY AMERYKAŃSKIEJ "POMOST INTERNATIONAL". Kurs przewidziany jest do 18 lipca.

Na półkoloniach

Rzeszowski Dom Kultury w okresie wakacyjnym zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 7 do 12 lat (rocznik 2003 - 2008) na letni wypoczynek. Zajęcia organizowane będą do 31 lipca 2015 r., od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 - 14:00 (filia Biała, Budziwój, Pobitno, Słocina, Staromieście, Staroniwa, Krynicka, Zwięczyca, Wilkowyja, Zalesie, Załęże), w godzinach 8:00 – 16:00 z wyżywieniem (filia Miłocin). Ilość miejsc jest ograniczona, maksymalna liczba dzieci w grupie to 30 osób. Opłata od jednego uczestnika wynosi: 50 zł za jeden tydzień, natomiast dla posiadaczy Karty „Rodzina Wielodzietna 3+” przysługuje rabat 50%, 175,00 zł jeden tydzień z wyżywieniem, natomiast dla posiadaczy Karty „Rodzina Wieloletnia 3+” koszt jednego tygodnia z wyżywieniem wynosi 117,50 zł.

Osiedlowo

W sezonie wakacyjnym rzeszowskie dzielnice obchodzą Dni Osiedli. Będzie sporo przedsięwzięć rozrywkowych, występów i pokazów. Najbliższa impreza tego typu już 12 lipca - Dni Osiedla Biała - przy ulicy Kardynała Karola Wojtyły wiele atrakcji i zabawy! Gry i konkursy dla dzieci i dorosłych z cennymi nagrodami, występy, pokazy, dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, wodny świat, smaczna kuchnia, pokaz pirotechniczny a wieczorem taneczna zabawa na świeżym powietrzu! Gwiazdą Pikniku będzie zespół MASTERS. Początek o godz. 14. Teren rekreacyjny na osiedlu Biała w Rzeszowie.

Muzealnie


Dłużej niż dotychczas na czas wakacji będzie czynne Muzeum Okręgowe w Rzeszowie. Od 11 czerwca do 10 września Budynek Główny Muzeum jest otwarty dla zwiedzających również w poniedziałki w godz. 9.00 – 15.00. W piątek natomiast wszyscy zainteresowani mogą udać się na wystawy stałe Do Budynku Głównego Muzeum Okręgowego bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. To dzień wolny od płacenia za wstęp! W okresie wakacyjnym, tj. od 28 czerwca do 23 sierpnia, Budynek Główny Muzeum będzie czynny też w niedzielę w godz. 15.00 – 20.00.

W Letniej Czytelni

To już trzecia edycja wakacyjnej akcji organizowanej pod hasłem Letnia Czytelnia. Przybyć może każdy zainteresowany. Wstęp jest darmowy. Wszyscy zebrani będą mieli okazję poczytać i pożyczyć książki na zasadach bookcrossingu. Akcja jak zawsze na Lisiej Górze. Przedsięwzięcie będzie co tydzień, w każdą sobotę wakacyjną. Jedyny warunek – sprzyjająca pogoda. Letnia Czytelnia odbędzie się w godz. 14.00 – 18.00. Akcję przygotowują Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie i Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie.

Warsztatowo


Muzeum Okręgowe w Rzeszowie na nadchodzące wakacje przyszykowało serię ciekawych warsztatów. Zajęcia odbywają się w godzinach otwarcia Muzeum (poniedziałek – czwartek w godz. 9:00 – 13:00, piątek w godz. 10:00 – 13:00) w Budynku Głównym przy ul. 3 Maja 19 oraz Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy. Maksymalna ilość osób uczestniczących w warsztatach to 20-25. Poniżej dokładny program proponowanych zajęć:

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, 3 Maja 19

6 – 10 lipca 2015 r.


HOMO zawsze sapiens. Życie człowieka w epoce kamienia
Zajęcia warsztatowe. Pierwsza część zajęć ma charakter teoretyczny. Na ekspozycji archeologicznej dzieci zapoznawane są z warunkami życia człowieka w epoce kamienia; sposobami wykorzystywania środowiska naturalnego, zdobywania pożywienia, tworzenia sztuki, a przede wszystkim wykonywania narzędzi. Druga część zajęć umożliwia dzieciom własnoręczne sprawdzenie funkcjonalności narzędzi krzemiennych, a dodatkową atrakcją jest wielkoformatowa gra planszowa, dzięki której powtarzamy zdobyte wiadomości, a przy tym świetnie się bawimy. Wiek uczestników: 7-12 lat. Czas trwania: 60-80 min. Cena: 6,00 zł.

13-17 lipca 2015


Prezentacja prac konserwatorskich
Uczestników zajęć zaznajomimy z pracą konserwatora dzieł sztuki. Zaprezentujemy konserwację malarstwa sztalugowego, rzemiosła artystycznego oraz konserwację grafik i książek. Wiek uczestników: 7-12 lat. Czas trwania: 45 min. Wstęp: 6,00 zł.

20-24 lipca 2015 r.


Nie święci garnki lepią… Garncarstwo w pradziejach
Zajęcia warsztatowe, w trakcie których dzieci zapoznawane są z dziejami pradziejowej wytwórczości garncarskiej na przykładzie oryginalnych eksponatów pochodzących z badań wykopaliskowych. Wyjaśniamy kiedy pojawiły się pierwsze naczynia ceramiczne, kim byli garncarze oraz twórcy koła garncarskiego, jak zdobiono i wypalano naczynia. Zdobyte wiadomości ułatwią dzieciom własnoręczne wykonanie naczyń lub figurek glinianych, które będzie można zabrać do domu. Wiek uczestników – bez ograniczeń. Czas trwania: 2 godz. Wstęp: 9,00 zł. Sala konferencyjna

27-31 lipca 2015 r.

Porcelana na wynos
zajęcia teoretyczno-plastyczne dla różnych grup wiekowych polegające na ozdabianiu papierowego serwisu /talerzyki, kubeczki, tacki/ dekoracją inspirowaną oryginalną porcelaną, w technice akwareli i kredki. Wprowadzeniem do zajęć będzie obejrzenie ekspozycji zabytkowej porcelany od XVIII do XX w. w Galerii Rzemiosła Artystycznego. Wiek uczestników: bez ograniczeń. Czas trwania: 60 min. Cena zajęć: 6,00.

Muzeum Historii Miasta Rzeszowa (Rynek 12)

zajęcia warsztatowe - terminy do uzgodnienia telefonicznego tel. 17/875 41 99

Lipiec- sierpień 2015

Jak to z tym pieniądzem było – czyli historia pieniądza dla maluchów.
Celem zajęć jest przybliżenie w przystępny sposób, dostosowany do wieku uczestników, historii pieniądza oraz roli, jaka odgrywa on w życiu człowieka. Zajęcia edukacyjne odbywają się w oparciu o specjalnie przygotowane pomoce dydaktyczne(domino, puzzle, multimedia). Podsumowaniem zajęć jest gra planszowa „Ekonomia w dawnym Rzeszowie. Dzieci uczestniczyć będą także w wybijaniu pamiątkowej monety – „Denara rzeszowskiego”. Wiek uczestników: 6 – 9 lat. Czas trwania: 60 min. Wstęp: 4,00 zł

01-31 lipiec 2015


Staropolski bon ton – obyczaje, zabawy i zajęcia szlacheckie
Jeśli interesujesz się szlacheckim światem, chcesz poznać dawna etykietę, zwyczaje stołowe, podpatrzeć jak wyglądały uroczystości towarzyskie, tańce, czy pojedynki, zapraszamy na zajęcia do Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Podczas zajęć zapoznamy Cię także ze staropolskimi grami i zabawami oraz spróbujemy zagrać w „Gąskę” – dawną grę planszową. Wiek uczestników: 6-15 lat. Czas trwania: 60 min. Wstęp: 6,00 zł.

01-31 lipca 2015


Poszukiwacze zaginionych skarbów
Znasz legendę o wspaniałym, ogromnym, ukrytym skarbie rzeszowskich Pijarów? Pragniesz zostać jego poszukiwaczem? Na naszych zajęciach odszukasz skarb i pogłębisz swoją wiedzę o wiadomości związane z tą legendą. Obiecujemy! Ciężka praca grup prowadzących poszukiwania zostanie pod koniec lekcji odpowiednio wynagrodzona. Wiek uczestników: 9-15 lat. Czas trwania: 60 min. Wstęp: 9,00 zł.

21 lipca – 28 sierpnia 2015

Spacerkiem po rzeszowskiej starówce

Zajęcia plenerowe poświęcone historii Rzeszowa. Spacerując po rzeszowskiej starówce uczestnicy będą mieli okazję nie tylko poznać dzieje miasta, ale także zobaczyć najstarsze i najciekawsze zabytki: rynek, dawną dzielnicę żydowską, ulicę Pańską, czy zamek. Wiek uczestników: wszystkie grupy wiekowe. Czas trwania: 60 min. Wstęp: 4,00 zł.

Z wehikułem czasu

Muzealny Wehikuł Czasu 2015 już od niedzieli! Zobacz, co i na kiedy zaplanowano w ramach wakacyjnego przedsięwzięcia! Pikniki w godz. 15.00 – 20.00.
Harmonogram pikników:
12.07 – Piknik strażacki
19.07 – Piknik średniowieczny
26.07 – Świąteczne spotkanie z policją

Multimedialnie

Na moc wrażeń w nowoczesnym wydaniu zaprasza także niedawno oddany do użytku, kolejny symbol Rzeszowa – Multimedialna Fontanna. Wszystkie pokazy są w pełni bezpłatne.
Harmonogram wakacyjnych spektakli:
– 11 lipca – 21:30, „Historia Muzyki”, „Innowacyjny Rzeszów”
– 18 lipca – 21:30, „Folk dookoła świata”, „Walka Tytanów”
– 25 lipca – 21:30, „Historia Muzyki”, „Innowacyjny Rzeszów”

Rowerowo i spacerowo


Do spędzenia czasu aktywnie kuszą nowo oddane do użytku ścieżki rowerowe prowadzące w kierunku Lisiej Góry. Miasto zapowiedziało, że jeszcze na tegorocznych wakacjach w rejonie zostaną zamontowane estetyczne ławeczki oraz rozłożone leżaki, na których będzie można posiedzieć i poopalać się. Prawdziwa gratka dla miłośników jednośladów oraz zwolenników długich, wieczornych spacerów!

Na basenie


Od połowy czerwca czynne są baseny ROSiR-u. Z miejskiego kąpieliska można korzystać w godz. 9.00 – 19.00. Do godz. 17 osoby dorosłe płacą za bilet 8 zł, młodzież szkolna – 6 zł, z kolei dzieci w wieku od 4 do 7 lat – 3 zł. W ostatnich dwóch godzinach działania basenu – dorośli – 6 zł, młodzież szkolna – 3 zł, dzieci w wieku od 4 do 7 lat – wejście za darmo. Z basenu mogą korzystać bezpłatnie dzieci do lat 3. Atrakcja w postaci zjeżdżalni jest dodatkowo płatna – 50 groszy za bilet ulgowy i złotówka za bilet normalny.REKLAMA

Więcej niż basen

Ci, którym tradycyjny basen nie wystarcza mogą zażywać letnich kąpieli w chłodnej wodzie naszego zalewu. Działa od paru tygodni kąpielisko Żwirownia znajdujące się w rejonie ul. Kwiatkowskiego. Już od początku miesiąca plażowicze tłumnie przybywają, by skorzystać ze sprzyjającej pogody. Wstęp na kąpielisko jest możliwy co dzień w godz. 10.00 – 18.00.

Filmowo


Kino Zorza zaprasza na drugą już edycję wakacyjnego cyklu filmowego, w którym zaprezentowanych będzie 9 wyjątkowej urody filmów, które, z różnych względów, zostały pominięte przez rzeszowskie kina, bądź ich obecność na ekranach była jedynie krótkotrwałą przygodą. Seanse będą się odbywały w każdy poniedziałek lipca oraz sierpnia o 19:00. Bilety 10 złotych. A oto jak przedstawia się harmonogram projekcji:
06/07 – Motyl Still Alice
13/07 – Dwa dni, jedna noc
20/07 – Fotograf
27/07 – Karski i władcy ludzkości

Odkrywając Ekolandię


Stowarzyszenie „EKOSKOP” zaprasza zainteresowane ochroną przyrody Rodziny z dziećmi na bezpłatne warsztaty „Paszport do Ekolandii” oraz rejsy katamaranem po zalewie na Wisłoku „Rzeszowska Amazonia”. Warsztaty i rejsy organizowane są w ramach projektu edukacji ekologicznej „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia”.

Paszport do Ekolandii

7-godzinne wyjazdy do rezerwatów przyrody; „Wielki Las” (WL) lub „Mójka” (M) w ramach których realizowane jest 3-godzinne turystyczno-przyrodnicze przejście leśnej trasy z ekologicznymi ćwiczeniami, obserwacjami, grami i zabawami oraz ognisko z własnym prowiantem. Zbiórka na warsztaty na dolnym parkingu przy Hali na Podpromiu o godz. 9.00 w następujących dniach: 17.07 (pt. WL), 18.07 (sob. M), 25.07. (sob. WL), 1. 08. (sob. M), 29.08. (sob. WL), 30.08. (niedz. M), 5.09. (sob. WL). W jednym wyjeździe warsztatowym może uczestniczyć do 24 osób. Warsztaty będą realizowane w przypadku zapisania się co najmniej 15 osób ….bez względu na pogodę, bo nawet w deszczu las jest piękny i ciekawy. O udziale w każdym warsztacie decyduje kolejność zgłoszenia na listę rezerwacji. Na warsztaty należy zapisywać się imiennie, od poń do piątku godz. 9 – 17, pod telefonem 881 76 44 11.
 
Wakacje w Kinie Helios
Inauguracja wakacji w Kinie Helios odbędzie się w niedzielę 12.07 w godzinach 15:00 – 17:00. Miejsce: parking oraz teren zielony przy kinie Helios (Powst. Wa-wy)

Program atrakcji:

Miasteczko Zabaw Niezwykłych - PSPiA KLANZA: To różnorodne zabawki, sprzęt, środki dydaktyczne i niezwykła atmosfera, co służy twórczej zabawie.

„STOISKO GIER I ZABAW RUCHOWYCH”
Jest to szereg działań rozwijających sprawność, zręczność, koordynację uczestników zabaw.(m.in. wyścigi ślimaków, bila, twister, duże kręgle, mini trampolina, zestawy rzutek, skakanie na dużych piłkach, lina animacyjna)

„STOISKO TANECZNE”
To tańce i pląsy, których wszyscy mogą się szybko nauczyć, czerpiąc radość z rytmicznego ruchu przy melodiach z różnych stron świata.

„STOISKO TĘCZOWYCH KOLORÓW”
To szereg zabaw z kolorową chustą, którą można falować, podrzucać przedmioty, chodzić po niej lub pod nią oraz z tunelem o długości 4 metrów. Uczestnicy zabaw uczą się współpracy ze sobą, chętnie koncentrują swoją uwagę na działaniach proponowanych przez animatora.

„STOISKO KOLOROWYCH BUZIEK I BALONOWYCH NIESPODZIANEK”
Jest to wykonywane na (twarzy, dłoni) osób chętnych rysunków przy użyciu specjalnie do tego przeznaczonych farb z atestem. Wybór wzorów z katalogu. Dodatkową atrakcją będzie „Balonowe Zoo”.

„STOISKO ZABAW TWÓRCZYCH”
Uczestnicy zabawy budują z plastikowych rurek zwanych bampami przeróżne budowle. Mogą spróbować swoich sił w sztuce składania papieru – origami oraz samodzielnym tworzeniu obrazów z kuleczek malujących farbami.

„STOISKO BANIEK MYDLANYCH”
To znakomita zabawa w „fabrykę baniek" malutkich, małych, dużych i ogromnych.

„STOISKO ZAGADEK I ŁAMIGŁÓWEK”
Jest tu stolik zapełniony szeregiem łamigłówek, gier logicznych, układanek. Każdy z chętnych do zabawy na pewno znajdzie coś dla siebie.

KRAINA SZTUCZEK CYRKOWYCH – Centrum Socjo - Pedagogiczne Team:

Wszyscy chętni mogą na chwilę zamienić się w aktora cyrkowego i spróbować nauczyć się sztuki cyrkowej, m.in.: żonglerki piłkami, obręczami oraz maczugami. Dodatkowe atrakcje to nauka kręcenia talerzami cyrkowymi, manipulowanie flowerstickiem oraz opanowanie umiejętności chodzenia na małych i dużych szczudłach.Następnie w lipcu zapraszamy wszystkie dzieci na cykl warsztatów w każdy lipcowy wakacyjny wtorek zaczynając od 14.07.

Podczas zajęć dziecko:
- twórczo i bezpiecznie spędzi wakacyjny czas,
- stworzy pracę plastyczną – zabawkę z wykorzystaniem atrakcyjnych materiałów oraz zabierze ją ze sobą
- zatańczy kilka tańców integracyjnych z różnych stron świata i weźmie udział w Mini Disco
- rozwiąże zagadki logiczne i nauczy się prostych sztuczek cyrkowych,
- pobawi się w gry i zabawy z użyciem wielu interesujących rekwizytów
- otrzyma pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w zajęciach

Po warsztatach o godz. 12:00 dzieci udają się na film animowany z repertuaru kina. Zabawy i warsztaty będą pod kierunkiem certyfikowanych animatorów PSPiA KLANZA. Zajęcia odbędą się w holu kina / w kawiarni kina Helios przy al. Powstańców Warszawy 14.

Terminy zajęć:

14.07. (wtorek)

21.07. (wtorek)

28.07. (wtorek)

Harmonogram warsztatów:

Godz. 10:00 – 12:00 – warsztaty z animatorami w trakcie których każde dziecko otrzyma niewielki poczęstunek.

Godz. 12:00 – film animowany z repertuaru kina. Koszt jednego spotkania (warsztaty + poczęstunek + film) to 22,0 zł. Zapisy pod nr telefonu 695 120 844 lub pod adresem email rzeszow@helios.pl. Minimalna liczba uczestników to 15 osób.

POZA RZESZOWEM

XLVII Dni Pogórza Dynowskiego

SOBOTA, 11 lipca/ Ośrodek Turystyczny „Błękitny San”
17.30: Dynów Biega na rozpoczęcie obchodów Dni Pogórza Dynowskiego
18.00: Oficjalne otwarcie Dni Pogórza, /Hejnał
18.15: Koncert lokalnych artystów: Zespół Muzyczny "Forte" z Z.SZ. z Łubna, Joanna Kuźniarska, Dorota Sówka-Szmigiel, Młodzieżowa Kapela Ludowa "Pogórzanie"
20.00 – 21.30: Koncert zespołu „Chaos”
22.00 – 23.30: Koncert zespołu KSU
23.45 – 2.00: Dyskoteka/ DJ Paweł Sikora
NIEDZIELA, 12 lipca/ dynowski Rynek
14.00 – 18.00 Przegląd Orkiestr Dętych (w ramach programu „Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży”, dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury). W programie wystąpią również Kapela Ludowa „Dynowianie” oraz Kapela „Tońko”
18.00 – 20.00: Zabawy dla dzieci i całych rodzin (w przerwie programu na scenie podczas, której do koncertu przygotowuje się Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej)
20.00: Wystąpienie Burmistrza Zygmunta Frańczaka (oficjalne otwarcie dynowskiego Rynku)
20.15: Koncert trzech polskich tenorów: Pawła Skałuby, Dariusza Stachury i Adama Zdunikowskiego wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Piotra Sułkowskiego
22.00: Pokaz sztucznych ogni

Koncert trzech polskich tenorów wraz z Orkiestrą Symfoniczną

Koncert TRZECH POLSKICH TENORÓW: Pawła Skałuby, Dariusza Stachury i Adama Zdunikowskiego wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Piotra Sułkowskiego. Już 12 LIPCA GODZ. 20:15. Miejsce – nowy Rynek w Dynowie.

Folkowisko

Trzydniowa wielka impreza organizowana w dniach 10 – 12 lipca pod hasłem Folkowisko. Gorajec zaprasza na szereg ciekawych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych. Poniżej szczegółowy program.

PIĄTEK
19:00 - WIECZÓR OPOWIADACZY (Mała Scena)
Premiera klipu „Oj siadaj, siadaj” zespołu Joryj Kloc, kręconego w Gorajcu.
Pokaz filmów animowanych „Dziadkowe Opowieści”
Muzykanci z miasta. Opowieść o ciekawym zjawisku wędrówki wiejskiej muzyki do miast. Piotr Baczewski / Akademia Kolberga
21:00 - SCENA WĘDROWCÓW
JANKI – rodzimy folk z Lubelskiego i Rzeszowskiego grany z młodzieńczym zapałem. Laureaci kategorii folk/poezja Nowych Źródeł Gorajec 2015.
TRADATTACK! – wschodząca gwiazda europejskiej sceny folk. W swojej muzyce określanej jako turbo-Nordic-folk łączą tradycyjne ludowe pieśni z brzmieniem gitar, bębnów czy saksofonu używają jednak też instrumentów tradycyjnych dla dodania ludowego zęba swojej muzyce. Trad.Attack! nadał estońskiej muzyce folkowej czystość i otwartość, a co najważniejsze dla nas na Folkowisku – ENERGIĘ!
DJ-Duo HOPTA dla najwytrwalszych zaprezentuje najlepsze i najbardziej energetyczne numery ukraińskiej sceny etno
00:00 -Nocne kino, Niepamięć – pokaz szeroko dyskutowanego filmu Stowarzyszenia Folkowisko.

SOBOTA
10:00 – Co-poranne warsztaty głosowo-oddechowe. Bez filozofującej mistycznej egzaltacji. Za to z przymrużeniem oka. Przygotuj: się na bycie baranem, drzewem, dzieckiem, wariatem.
Rajd Wielka Wędrówka to nowe wyzwanie jakie przed wami stawiamy w tym roku. W sobotę rano (11 lipca o godz. 10.00) wspólnie wyruszymy bezdrożami Roztocza Wschodniego w poszukiwaniu zaginionych wsi i opuszczonych cerkwi. Trasa to około 20 km, przewidywany czas od 6 do 8 godzin. Rajd poprowadzi znawca przydrożnych krzyży, regionalista, a zarazem wiceprezes Stowarzyszenia Folkowisko Grzegorz Ciećka:
11:00 - Otwarta Scena – muzykowanie na Małej Scenie. GRAMATURNIKI czyli mini-książki kucharskie.
12:00 - Dzieciowioska – gry i zabawy, jak również zabawy animacyjne z chustą Klanzy. Nie zabraknie rozrywek rodzinnych takich jak chodzenie na trzech nogach czy wyścigi w workach. Warsztaty tańca cygańskiego z grupą Tamburino
13:00 -Rajd rowerowy pod kierownictwem ROWEROWEGO ROZTOCZA
14:00 -Turniej Warcabowy Gorajec Open II edycja
15:00 -Wielka rozgrywka w Chłopską Szkołę Biznesu
17:00 - Wiejska Szkoła Dizajnu: Poszukiwanie naturalnych wzorów (Kasia Chodoń)
19:00 - Opowieści podróżnicze
20:00 - KONCERT MONIKI KOWALCZYK
21:00 - SCENA WĘDROWCÓW
NAMELESS – hipisowski rock z Tarnopola w lekkim akustyczno-folkowym wydaniu
HAŃBA – zespół wykonujący miejski folk, odnoszący się do czasów międzywojennych. Prezentuje atmosferę robotniczych podwórek, opisuje ich biedę i problemy, które skłaniały ich mieszkańców do emigracji za ocean.
BOHEMIANS BETYARS – szaleni Węgrzy, reprezentanci największego koczowniczego narodu Europy, zaprezentują nam połączenie energii punku i ska z węgierskim i cygańskim folkiem. Zabawa jak stąd do Budapesztu!

NIEDZIELA
11:00 - Co-poranne warsztaty głosowo-oddechowe, a po nich powtórka z Otwartej Sceny
Rajd Ekstremalny z jajem – co roku dodajemy nowe atrakcje do naszego szalonego i niekonwencjonalnego sposobu poznawania okolicy Gorajca. Na uczestników czekają różne wyzwania: pokonywanie terenowych przeszkód, wspinaczka, czołganie się w błocie itp. Głównym zadaniem jakie przed wami stawiamy, będzie bezpieczne przeniesienie jajka przez te wszystkie przygody. Dystans 5 km, drużyny od 2 do 4 osób. Dodatkowa nagroda przyznana zostanie uczestnikom w najoryginalniejszym stroju startowym!
13:00 - Ptuszki-igruszki , Gra wiejska „Za ocean”, Dzieciowioska – kontynuacja zabaw z soboty. W niej także: Cicho Sza Bajki – Stare bajki w nowym stylu. Duet Cicho Sza Bajki opowie bajki spisane przez Kolberga.
14:00 - Debata społeczna o emigracji
15:00 - Wielki Skok (Big Jump)
17:00 - Warsztaty przyśpiewkowe – Wspólne rymowanie na tradycyjną nutę
18:00 - Mateusz Nocek – młody buntownik z Beskidu Niskiego, finalista konkursu Nowe Źródła Gorajec 2015
19:00 - Koncert z warsztatami tańców tradycyjnych

X Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Grabowiańskie Święta Fajki

Impreza odbędzie się 12 lipca na stadionie sportowym ULKS w Grabówce. Rozpoczęcie imprezy o godzinie 14:00.

W programie:
- KONCERT ORKIESTR DĘTYCH
- WYSTĘP WESOŁEJ GRUPY TWÓRCZEJ „GUGMAŃSCY”
- KONCERT ZESPOŁU „CZTERY KILO OBYWATELA”
- GWIAZDA WIECZORU ZESPÓŁ „KARCZMARZE”
Dodatkowo:
- konkurs wolnego palenia fajki
- ekspozycja przemyskich fajek „Bróg” - -degustacja potraw regionalnych
- atrakcje dla dzieci
- pokaz sztucznych ogni

IX Festiwal Piwa

Impreza odbędzie się 10 lipca w Hotelu Jaś Wędrowniczek w Rymanowie. Wstęp wolny. W programie:5 zbójów i Jagna z mocno góralskim głosem, potańcówka na drewnianej podłodze, zbójnickie jadło, góralska strawa pod wiatami grillowymi, konkursy – zbójnickie konkurencje (spacer drwala, rzut kłodkiem, cięcie drewna, kręcenie na ciupadze , bieg z kuflem piwa, noszenie wody na czas, siłowanie z Harnasiem), muzyka i taniec (nauka śpiewu i tańców góralskich), wybór Harnasia i najśwarniejszej Góraleczki.

Koncert 'Konfraternia Blues'a'

Koncert odbędzie się 12 lipca w Hotelu Jaś Wędrowniczek w Rymanowie. Początek wydarzenia o godz. 15.00. Wstęp wolny.

Impreza plenerowa „Freedom, Bike&Rock and Roll”


Impreza plenerowa organizowana 19 lipca przez Hotel Jaś Wędrowniczek. Początek o godz. 13.00. W programie imprezy:
• Wybór najbardziej oryginalnej nazwy motoru
• „Okiem kobiety” -czyli wybór najładniejszego motoru
• „Moto-Mama” – czyli konkurs wiedzy o motorach dla kobiet
• Konkurs na największy przebieg motoru
• Konkurs na najciekawszą przygodę na motorze
Zagra zespół ROSARIAN

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Pomnik Piłsudskiego na Placu Wolności? Niekoniecznie. Drobna zmiana przerodziła się w dyskusje ideową - Aktualności Rzeszów

Pomnik Piłsudskiego na Placu Wolności? Niekoniecznie. Drobna zmiana przerodziła się w dyskusje ideową

RZESZÓW. Podczas obrad nad uchwałą, radni skierowali temat pod obrady komisji. ...

Rozpoczął się okres wakacji szkolnych. Zmianie ulegną kursy autobusów miejskich - Aktualności Rzeszów

Rozpoczął się okres wakacji szkolnych. Zmianie ulegną kursy autobusów miejskich

RZESZÓW. Znikną kursy oznaczone literą „s”. ...

Pierwsza premiera Rzeszowskiego Teatru Muzycznego „Olimpia”. Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca - Aktualności Rzeszów

Pierwsza premiera Rzeszowskiego Teatru Muzycznego „Olimpia”. Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca

RZESZÓW. Bezpłatne zaproszenia można odebrać na portierni Wydziału Muzyki. ...

Poseł Buczak z prośbą do szefa MSWiA. Chodzi o pozytywne zaopiniowanie poszerzenia Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Poseł Buczak z prośbą do szefa MSWiA. Chodzi o pozytywne zaopiniowanie poszerzenia Rzeszowa

RZESZÓW. 21 czerwca na terenie Ogrodów Bernardyńskich odbyła się konferencja prasowa posła Wojciecha Buczaka. ...

Powstała nowa prospołeczna inicjatywa Regio Resovia. Projekt dotyczy promocji Powiatu Rzeszowskiego  - Aktualności Rzeszów

Powstała nowa prospołeczna inicjatywa Regio Resovia. Projekt dotyczy promocji Powiatu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Projekt powstał z unicjatywy Starosty Rzeszowskiego oraz Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych „Aglomeracja ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem