Reklama

Aktualności Rzeszów

Wiemy jak będzie wyglądał Orszak Trzech Króli 2018. Będzie wielbłąd i scenariusz pisany wierszem

Dodano: 03.01.2018

Wiemy jak będzie wyglądał Orszak Trzech Króli 2018. Będzie wielbłąd i scenariusz pisany wierszem - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę (6 stycznia) o godz. 11.40 z parkingu przy hali sportowej na Podpromiu wyruszy – po raz szósty w Rzeszowie– Orszak Trzech Króli. Hasło tegorocznego Orszaku brzmi „Bóg jest dla wszystkich”.
 
W tym roku OTK przejdzie z parkingu na Podpromiu przez ulice Szopena, aleje Kasztanową, ul. 3 Maja aż do rzeszowskiego Rynku, gdzie na uczestników czeka żywa szkopka. Podczas Orszaku 360 wolontariuszy będzie zbierać fundusze na rzecz ochronki dla biednych dzieci ze Lwowa. Hasło tegorocznej edycji „Bóg jest dla wszystkich” jest związane z mijającym rokiem św. br. Alberta.
 
Siedem scenek i scenariusz pisany wierszem

Rzeszowska pisarka i poetka Agnieszka Przywara przygotowała scenariusz pisany wierszem, który będzie odgrywany w trakcie drogi podczas, której zobaczymy siedem scenek: Rozporządzenie cezara Augusta, Pastuszkowie w polu, Anioł Boży – anielskie zachęty, Kraina Przyjemności – diabelskie podszepty, Dwór Heroda, Walka Dobra ze Złem oraz Pokłon Trzech Króli w szkopce na Rynku.

Dodatkowo w Orszaku możemy spotkać postać św. brata Alberta Chmielowskiego, w którego wcieli się  Jan Szwagiel, zamieszkały w Rzeszowskim Towarzystwie Brata Alberta. 6 stycznia na rzeszowskim Rynku odbędzie się również rozstrzygnięcie jubileuszowej 25. edycji Konkursu szopek bożonarodzeniowych organizowany przez SzP nr 21, który od 6 lat uświetnia Orszak Trzech Króli.
 
Konkurs plastyczny

W poprzednim roku odbył się konkurs fotograficzny, jednak tegoroczna formuła nie przewidziała tego typu atrakcji. Została ona zastąpiona konkursem plastycznym „Orszak Trzech Króli moimi oczami”. Obowiązuje w nim dowolna technika plastyczna, konkurs jest dla każdego a zgłoszenia przyjmowane są do 8 stycznia na tej stronie internetowej(www.rzeszow.orszak.org).
 


REKLAMA

Orszak w liczbach

Za organizacje Orszaku Trzech Króli 2018 odpowiedzialnych było 50 osób, których wspierać będzie 990 artystów, 266 osób będących strażą Orszaku oraz 360 wolontariuszy. Tegoroczna edycja będzie 10 w Polsce i 6 w Rzeszowie. Na potrzeby przedsięwzięcia wydrukowano 20 tys. koron, przygotowano 14 tys. śpiewników (ściśle związanych z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości) oraz 4 tys. piernikowych koron.
 
Obsada Orszaku

Na czele orszaku powędruje gwiazdor, następnie owieczki (dzieci w wieku przedszkolnym) prowadzeni przez pasterzy (rodziców), Król Kacper - Włodzimierz Bochenek, właściciel firmy UNI-BET, ojciec pięciorga dzieci, Melchior - Mirosław Lelek, mąż i ojciec trójki dzieci i Baltazar – Zbigniew Marek, od 21 lat w związku małżeńskim, ojciec Mateusza Kamila i Dominiki, od 25 lat związany z komunikacją miejską w Rzeszowie. Wśród atrakcji OTK nie zabraknie wielbłąda, którym na rzeszowski Rynek pojedzie jeden z Królów.
 
Orszak – rzecz jasna – poprowadzi Święta Rodzina, w którą wcielą się Katarzyna i Krzysztof Samborscy – małżeńsko z 5-letnim stażem, od czterech lat należący do Domowego Kościoła, rodzice 9-miesięcznego Adasia.

W wydarzenie zaangażowani są, m.in. Ochotnicza Straż Pożarna, Rycerze Kolumba, Stowarzyszenie Brata Alberta (zapewniają ciepłą herbatę dla każdego na rynku), Mały Chór dziecięcy św. Józefa Kalasancjusza, Związek Harcerstwa Polskiego oraz 6 szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Scena na Bulwarach do remontu - Aktualności Rzeszów

Scena na Bulwarach do remontu

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na remont sceny na terenie Parku Kultury i Wypoczynku na Bulwarach....

Kaplica Sykstyńska w skali 1:1. Niezwykły album można zobaczyć w Rzeszowie (ZDJĘCIA) - Aktualności Rzeszów

Kaplica Sykstyńska w skali 1:1. Niezwykły album można zobaczyć w Rzeszowie (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Od 18 lipca w Rzeszowie można zobaczyć niezwykłe dzieło poligraficzne. ...

Druga tura mediacji w rzeszowskim szpitalu.  Zarząd zaproponuje 1200 zł do wynagrodzenia - Aktualności Rzeszów

Druga tura mediacji w rzeszowskim szpitalu. Zarząd zaproponuje 1200 zł do wynagrodzenia

RZESZÓW. 18 lipca rozpocznie się druga tura mediacji z pracownikami medycznymi Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Zarząd...

Potańcówka w stylu lat 80-tych. „Domówka u Janusza” już w najbliższą środę - Aktualności Rzeszów

Potańcówka w stylu lat 80-tych. „Domówka u Janusza” już w najbliższą środę

RZESZÓW. Nazwa wydarzenia inspirowana jest osobą Edwarda Janusza. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem