Aktualności Rzeszów

Wiemy jak będzie wyglądał Orszak Trzech Króli 2018. Będzie wielbłąd i scenariusz pisany wierszem

Dodano: 03.01.2018

Aktualności Rzeszów | Wiemy jak będzie wyglądał Orszak Trzech Króli 2018. Będzie wielbłąd i scenariusz pisany wierszem

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę (6 stycznia) o godz. 11.40 z parkingu przy hali sportowej na Podpromiu wyruszy – po raz szósty w Rzeszowie– Orszak Trzech Króli. Hasło tegorocznego Orszaku brzmi „Bóg jest dla wszystkich”.
 
W tym roku OTK przejdzie z parkingu na Podpromiu przez ulice Szopena, aleje Kasztanową, ul. 3 Maja aż do rzeszowskiego Rynku, gdzie na uczestników czeka żywa szkopka. Podczas Orszaku 360 wolontariuszy będzie zbierać fundusze na rzecz ochronki dla biednych dzieci ze Lwowa. Hasło tegorocznej edycji „Bóg jest dla wszystkich” jest związane z mijającym rokiem św. br. Alberta.
 
Siedem scenek i scenariusz pisany wierszem

Rzeszowska pisarka i poetka Agnieszka Przywara przygotowała scenariusz pisany wierszem, który będzie odgrywany w trakcie drogi podczas, której zobaczymy siedem scenek: Rozporządzenie cezara Augusta, Pastuszkowie w polu, Anioł Boży – anielskie zachęty, Kraina Przyjemności – diabelskie podszepty, Dwór Heroda, Walka Dobra ze Złem oraz Pokłon Trzech Króli w szkopce na Rynku.

Dodatkowo w Orszaku możemy spotkać postać św. brata Alberta Chmielowskiego, w którego wcieli się  Jan Szwagiel, zamieszkały w Rzeszowskim Towarzystwie Brata Alberta. 6 stycznia na rzeszowskim Rynku odbędzie się również rozstrzygnięcie jubileuszowej 25. edycji Konkursu szopek bożonarodzeniowych organizowany przez SzP nr 21, który od 6 lat uświetnia Orszak Trzech Króli.
 
Konkurs plastyczny

W poprzednim roku odbył się konkurs fotograficzny, jednak tegoroczna formuła nie przewidziała tego typu atrakcji. Została ona zastąpiona konkursem plastycznym „Orszak Trzech Króli moimi oczami”. Obowiązuje w nim dowolna technika plastyczna, konkurs jest dla każdego a zgłoszenia przyjmowane są do 8 stycznia na tej stronie internetowej(www.rzeszow.orszak.org).
 


REKLAMA

Orszak w liczbach

Za organizacje Orszaku Trzech Króli 2018 odpowiedzialnych było 50 osób, których wspierać będzie 990 artystów, 266 osób będących strażą Orszaku oraz 360 wolontariuszy. Tegoroczna edycja będzie 10 w Polsce i 6 w Rzeszowie. Na potrzeby przedsięwzięcia wydrukowano 20 tys. koron, przygotowano 14 tys. śpiewników (ściśle związanych z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości) oraz 4 tys. piernikowych koron.
 
Obsada Orszaku

Na czele orszaku powędruje gwiazdor, następnie owieczki (dzieci w wieku przedszkolnym) prowadzeni przez pasterzy (rodziców), Król Kacper - Włodzimierz Bochenek, właściciel firmy UNI-BET, ojciec pięciorga dzieci, Melchior - Mirosław Lelek, mąż i ojciec trójki dzieci i Baltazar – Zbigniew Marek, od 21 lat w związku małżeńskim, ojciec Mateusza Kamila i Dominiki, od 25 lat związany z komunikacją miejską w Rzeszowie. Wśród atrakcji OTK nie zabraknie wielbłąda, którym na rzeszowski Rynek pojedzie jeden z Królów.
 
Orszak – rzecz jasna – poprowadzi Święta Rodzina, w którą wcielą się Katarzyna i Krzysztof Samborscy – małżeńsko z 5-letnim stażem, od czterech lat należący do Domowego Kościoła, rodzice 9-miesięcznego Adasia.

W wydarzenie zaangażowani są, m.in. Ochotnicza Straż Pożarna, Rycerze Kolumba, Stowarzyszenie Brata Alberta (zapewniają ciepłą herbatę dla każdego na rynku), Mały Chór dziecięcy św. Józefa Kalasancjusza, Związek Harcerstwa Polskiego oraz 6 szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Tagi

Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Aktualności Rzeszów | Straciła przytomność podczas kąpieli. Pomogła jej sąsiadka-policjantka

Straciła przytomność podczas kąpieli. Pomogła jej sąsiadka-policjantka

RZESZÓW. W jednym z mieszkań w Rzeszowie, kobieta podczas kąpieli straciła przytomność. Pomogła jej sąsiadka-policjantka, któr...

Aktualności Rzeszów | Sprawdzono trzeźwość ponad 18 tys. kierowców na Podkarpaciu

Sprawdzono trzeźwość ponad 18 tys. kierowców na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W poniedziałek podkarpaccy policjanci prowadzili na drogach regionu działania pod hasłem „Trzeźwy poranek”....

Aktualności Rzeszów | W Rzeszowie otwarto pierwszy w regionie Bank Mleka Kobiecego

W Rzeszowie otwarto pierwszy w regionie Bank Mleka Kobiecego

RZESZÓW. Dzięki jego działalności najmniejsi pacjenci otrzymują najlepszy pokarm....

Aktualności Rzeszów | Film Mad Max inspiracją dla konstruktorów nowego motocykla spod szyldu Harleya-Davidsona

Film Mad Max inspiracją dla konstruktorów nowego motocykla spod szyldu Harleya-Davidsona

RZESZÓW. Bazowym modelem motocykla zmodyfikowanego przez GOC Harley-Davidson Rzeszów jest Harley Davidson Fat Bob 114” 2...

Aktualności Rzeszów | Na rzeszowskich Bulwarach odbędzie się trening do Runmageddonu

Na rzeszowskich Bulwarach odbędzie się trening do Runmageddonu

RZESZÓW. Planowane wydarzenie jest treningiem OCR (biegi z przeszkodami) przygotowującym do najbardziej popularnego biegu z przeszkod...

Nowe na portalu

REKLAMA

Najczęściej czytane

Rzeszów pod lupą

Fotorelacje z Rzeszowa

Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Ankieta

Czy uważasz, że strefa płatnego parkowania w centrum Rzeszowa to dobre rozwiązanie?

TAK

NIE

Nie mam zdania

Głosuj Zobacz wyniki
Partnerzy: