Reklama

Aktualności Rzeszów

Wojciech Buczak wytyka prezydentowi Ferencowi podpisanie deklaracji w sprawie uchodźców

Dodano: 18.10.2018

Wojciech Buczak wytyka prezydentowi Ferencowi podpisanie deklaracji w sprawie uchodźców - Aktualności Rzeszów

fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa, Wojciech Buczak odniósł się do deklaracji ws. Uchodźców, którą podpisał Tadeusz Ferenc. Buczak boi się o bezpieczeństwo, a Ferenc z kolei zapewnia, że chce przyjąć jedynie chrześcijan.

W czwartek przed rzeszowskim Ratuszem Wojciech Buczak zaprezentował „Deklarację prezydentów o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji”, pod którą 30 czerwca 2017 roku podpisało się 12 prezydentów Polskich miast. Wśród podpisów znajduje się również parafka Tadeusza Ferenca.

Poza prezydentem Rzeszowa deklaracje podpisali prezydenci następujących miast: Białystok, Lublin, Kraków, Bydgoszcz, Szczecin, Gdańsk, Łódź, Warszawa, Katowice, Poznań i Wrocław. W dokumencie znajdziemy takie stwierdzenia jak:
 
  • „W celu przyjaznego przyjęcia imigrantów konieczne jest wspólne działanie organów władzy samorządowej i rządowej, służb publicznych, organizacji pozarządowych, kościołów, uczelni wyższych, instytucji kultury oraz organizacji biznesu i rynku pracy”
  • „W naszym wspólnym, szeroko rozumianym interesie jest odpowiedzialne i bezpieczne zarządzanie migracjami na poziomie lokalnym”
  • „Dla wymiany informacji, wiedzy i doświadczeń miast powołujemy zespół roboczy ds. migracji i integracji”
  • „Wspólnie jesteśmy w stanie wypracować odpowiednią kulturę przyjęcia migrantów, co pomoże rozwijać nasze miasta, czynić je bardziej innowacyjnymi i konkurencyjnymi”
 
W deklaracji poza wzmianką o utworzeniu zespołu roboczego ds. migracji i interakcji, nie ma żadnych szczegółów precyzujących przyszłe działania miast, jednak stanowisko prezydenta Rzeszowa jest jasne, chce przyjmować jedynie chrześcijan, którzy wcześniej zostaną sprawdzeni.REKLAMA

„To sejm będzie podejmował decyzje czy przyjmować, czy nie przyjmować uchodźców. Jeżeli chodzi o przyjmowanie osób z terenów wojny, to jeżeli są to chrześcijanie, to jestem za tym żeby ich przyjmować” – wyjaśniał Tadeusz Ferenc.

Na konferencji prasowej zarówno poseł Buczak, jak również i Marcin Fijołek (szef klubu radnych PiS) zwracali uwagę, że przyjęcie uchodźców może wpłynąć w znacznym stopniu na pogorszeniu się bezpieczeństwa mieszkańców stolicy podkarpacia.

„Nie mamy zaufania do prezydenta, który składa swój podpis pod tego rodzaju pismem. To może odbić się negatywnie na bezpieczeństwie mieszkańców Rzeszowa” – mówił Marcin Fijołek.

„Minęło ponad półtora roku od podpisania tej deklaracji i nie słyszałem, żeby Tadeusz Ferenc wycofał się z tej deklaracji, mimo że zdecydowana większość mieszkańców podeszła do tego bardzo krytycznie. Stwierdzenie, że będziemy przeprowadzać jakąś selekcje, to jest po prostu próba wybrnięcia z tego kompromitującego listu” – deklarował Wojciech Buczak.

Ponadto kandydat PiS stwierdził, że nie ma możliwości przeprowadzania takiej selekcji.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

18.10.2018 13:58:21

~ro

Pan Buczak jest chrześcijaninem? To popis obłudy!~

Pan Buczak jest chrześcijaninem? To popis obłudy!~

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Tadeusz Ferenc wycofuje pomysł zamknięcia sklepów po północy - Aktualności Rzeszów

Tadeusz Ferenc wycofuje pomysł zamknięcia sklepów po północy

RZESZÓW. Pomysł wzbudzał kontrowersje, toteż prezydent Rzeszowa wycofał się z jego realizacji. ...

Co dalej z budową basenów solankowych w Rzeszowie? Temat komplikują roszczenia Jędrzejowiczów - Aktualności Rzeszów

Co dalej z budową basenów solankowych w Rzeszowie? Temat komplikują roszczenia Jędrzejowiczów

RZESZÓW. Ani Ratusz, ani Urząd Wojewódzki nie wiedzą o jakie działki dokładnie chodzi. ...

Dwie rzeszowskie inwestycje nagrodzone przez TopBuilder - Aktualności Rzeszów

Dwie rzeszowskie inwestycje nagrodzone przez TopBuilder

RZESZÓW. Finał XI Edycji Konkursu TopBuilder 2019 odbył się 21.03.2019 r. ...

Rzeszowska policja szuka świadków potrącenia 6-latka - Aktualności Rzeszów

Rzeszowska policja szuka świadków potrącenia 6-latka

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło we wtorek 12 marca 2019 r. ok godz. 15 w Rzeszowie na ul. Pelczara, na wysokości bloku 35. ...

Uniwersytet Rzeszowski przejmie pieczę nad rezerwatem przyrody na Lisiej Górze - Aktualności Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski przejmie pieczę nad rezerwatem przyrody na Lisiej Górze

RZESZÓW. Projekt będzie realizowany we współpracy z Gminą Miasto Rzeszów. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem