Reklama

Aktualności Rzeszów

Wojciech Buczak zaprezentował koncepcję Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego [WIZUALIZACJE]

Dodano: 11.10.2018

Wojciech Buczak zaprezentował koncepcję Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego [WIZUALIZACJE] - Aktualności Rzeszów

fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Podczas konferencji prasowej, kandydat Prawa i Sprawiedliwości przedstawił koncepcję Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Jak sam powiedział, inwestycja może wynieść aż 500 mln zł, a jej realizacja jest możliwa w przeciągu jednej kadencji.

Konferencja odbyła się na Dworcu Lokalnym, przy ul. Towarnickiego, tak aby zwrócić uwagę na fakt, iż pomimo oficjalnego otwarcia obiektu, ten wciąż nie funkcjonuje ze względu na trwające tam prace wykończeniowe.

„Cała Polska śmieje się z włodarzy Rzeszowa, z tego że otwarto szumnie jak w PRL-u obiekt, który został zaraz zamknięty i jest nadal zamknięty.” – mówił Wojciech Buczak, kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa. 

Warto dodać, że choć budynek na Dworcu wciąż nie został otwarty, a poszczególne stanowiska są odgrodzone przez wzgląd na prace wykończeniowe, to na płytę Dworca, umieszczoną bezpośrednio pod Wiaduktem Śląskim, dojeżdża jedna linia MPK, mowa o nr 53.

Propozycja Wojciecha Buczaka

Według propozycji kandydata Prawa i Sprawiedliwości dworzec przy ul. Grottgera wymagałby gruntownej przebudowy, a jedynym nietkniętym budynkiem pozostałby główny budynek stacji „Rzeszów Główny”. Całkowita zmiana przestrzeni miejskiej dotyczy strefy znajdującej się przy ul. Jana Kochanowskiego.

„Nasza propozycja polega na tym, żeby wybudować w pobliżu dworca kolejowego intermodalny dworzec przesiadkowy, w którym będzie skoncentrowana komunikacja publiczna różnymi formami transportu, tj. dworzec kolejowy, dworzec autobusów międzymiastowych i podmiejskich oraz komunikacja miejska” – wyjaśniał Wojciech Buczak.Co w Rzeszowskim Centrum Komunikacyjnym?REKLAMA

Pomysł kandydata wiąże się z przebudową dworca dla komunikacji krajowej (obecny Dworzec Autobusowy), uwzględniającą stworzenie zadaszonych peronów oraz budynku będącego łącznikiem pomiędzy nim a węzłem usługowo komunikacyjnym, który posłuży jako poczekalnia z małą gastronomią i przejście nadziemne pomiędzy torami.

„Nowy obiekt wypełniałby wiele funkcji, zarówno jako obiekt, w którym podróżni oczekują na pociąg bądź autobus. Będzie to centrum wszystkich dworców, z przejściem nad torami, na drugą stronę, w rejon ul. Kochanowskiego” – mówił Buczak.

Ponadto w obrębie terenu, o którym mówił kandydat, znalazłby się nowy budynek Muzeum Techniki i Militariów, obok którego miałby zostać umieszczony dworzec dla komunikacji lokalnej. Dodatkowo przed istniejącym budynkiem głównym dworca kolejowego znalazłyby się zielony plac, natomiast w miejscu, w którym aktualnie znajduje się budynek Dworca Autobusowego powstałby plac eventowy.Koszt i czas realizacji inwestycji

Wojciech Buczak uważa, że inwestycja nie kosztowałaby więcej niż 500 mln zł: „Myślę, że możemy mówić tutaj o kwotach rzędu 500 mln zł maksymalnie i podkreślam jest to inwestycja, która na pewno uzyskałaby wsparcie zewnętrzne”.

Jeżeli chodzi o czas realizacji, to kandydat Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że z jej realizacją mógłby się zmieścić w pięcioletniej kadencji: „Pytanie jak prace obecnie podjęte, w związku z tą modernizacją są zaplanowane, to trzeba razem skorelować ze sobą. W jednej kadencji to można zrobić” – wyjaśniał kandydat na prezydenta Rzeszowa.

 
 

Wojciech Buczak zaprezentował koncepcję Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego [WIZUALIZACJE] - Aktualności Rzeszów - zdj. 1

Wojciech Buczak zaprezentował koncepcję Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego [WIZUALIZACJE] - Aktualności Rzeszów - zdj. 2

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Jeden z rzeszowskich szpitali najlepszym na Podkarpaciu i trzecim w skali kraju - Aktualności Rzeszów

Jeden z rzeszowskich szpitali najlepszym na Podkarpaciu i trzecim w skali kraju

RZESZÓW. "Ranking Szpitali" organizowany jest od kilkunastu lat przez jednostkę Ministerstwa Zdrowia. ...

Jaką popularnością cieszy się wrotkarnia w Rzeszowie? - Aktualności Rzeszów

Jaką popularnością cieszy się wrotkarnia w Rzeszowie?

RZESZÓW. Najchętniej z nowego miejsca rozrywki korzystają osoby w wieku od 8 do 25 lat. ...

Powtarza się problem z odbiorem śmieci w Rzeszowie. Kolejny przetarg i zbyt wysoka oferta - Aktualności Rzeszów

Powtarza się problem z odbiorem śmieci w Rzeszowie. Kolejny przetarg i zbyt wysoka oferta

RZESZÓW. Oferta MPGK wyższa o ok. 10 mln zł. w stosunku do progu finansowego wyznaczonego przez miasto. ...

Mieszkańcy Śródmieścia chcą zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych  - Aktualności Rzeszów

Mieszkańcy Śródmieścia chcą zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych

RZESZÓW. Projekt uchwały pojawi się na najbliższej sesji Rady Miasta. ...

Rafael Redwitz opuszcza szeregi Asseco Resovii - Aktualności Rzeszów

Rafael Redwitz opuszcza szeregi Asseco Resovii

RZESZÓW. Podjęto decyzję o rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem